Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

 

U Domu za starije u Kninu u utorak oko 22.15 sati su se posvađali, a zatim i potukli 86-godišnjak i 66-godišnjak, pri čemu je 66-godišnjak preminuo, saopštila je policija.

Kako se navodi u policijskom izviješću, još se istražuju okolnosti tog sukoba dvojice štićenika doma.

Nakon uviđaja telo preminulog je radi obdukcije prevezeno u Opštu bolnicu Knin.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neki dan odem sa kevom (67) kod interniste, u lokalnom domu zdravlja. Ishvalise me tetke, zbunise me. Trazio sam da nakon pregleda prisustvujem konsultaciji sa doktorom, najvise jer mi keva neguje standardni "ma dobro sam bre, valjda ja znam" manir. Elem, tetke su se toliko raznezile da sam na kraju skapirao da im ljudi svoje stare izgleda istovaruju/utovaruju ko na stocnoj pijaci. Mislim da mi je za doom ne zbog nekog moralisanja vec sto su ljudi izgleda generalno toliko trsli pod opterecenjem da vise nema vremena ni zivaca ni za bazicnu ljudskost i emociju.

Link to comment

Broj pozitivnih na HIV u Srbiji prošle godine veći je za 37 odsto nego u 2014. godini, saopštio je Institut Milan Jovanović Batut.

Testiranje obavljeno od 20. do 27. novembra prošle godine pod sloganom "Hoću da znam! Testiraj, leči, spreči", u okviru obeležavanja Evropske nedelje testiranja na HIV, otkrilo je novih 178 obolelih od tog virusa, što je najviše još od 1987. godine.

Većina osoba kod kojih je otkriven virus činili su muškarci, ukupno 173, a u više od trećine slučajeva bili su mladi uzrasta od 15 do 29 godina.

Direktor Instituta „Milan Jovanović Batut", Dragan Ilić rekao je da jedna od tri osobe, među 3.000 onih koje u Srbiji žive sa HIV-om, ne zna da je inficirana. Uglavnom većina inficiranih otkrije dijagnozu u poodmaklom stadijumu bolesti.

„Onaj ko zna da je inficiran može sebe zaštiti terapijom, produžiti život. Srbija je jedna od retkih zemalja u kojoj je terapija dostupna svima."

Aleksandar Prica iz nevladine organizacije „Duga", koja se bavi problemima LGBT zajednice, ističe da su zahvaljujući mobilnoj opremi obavili testiranje i savetovanje u brojnim delovima Srbije i kao najveći problem istakao strah kao motiv da se  odbije testiranje, ali i od stigmatizacije i osude društva.

Pored „Batuta", u testiranju na HIV je učestvovalo 18 instituta za javno zdravlje, dva zavoda za zdravstvenu zaštitu studenata i udruženja.

 

http://www.nedeljnik.rs/magazin/portalnews/u-srbiji-dramaticno-raste-broj-obolelih-od-hiv/

Link to comment

Protest zbog ismevanja žrtava na tribini na FPN-u

 

Inicijativa mladih za ljudska prava i pokret Moja inicijativa zatražili su odgovor uprave Fakulteta političkih nauka (FPN) da li podržavaju diskurs omalovažavanja civilnih žrtava rata ili smatraju da se kroz različite aktivnosti treba omogućiti kritičko promišljanje o temama kojih nema u zvaničnom programu FPN.
 
U saopštenju se precizira da se radi o tribini "Ima li prava i pravde u Hagu?" u organizaciji Studentske unije FPN kada se govorilo o silovanim ženama tokom rata u Bosni i Hercegovini i propustu organizatora da spreči ponižavanje žrtava zločina na prostoru bivše Jugoslavije.
 
„Razgovor se vodio u teatarskoj atmosferi u kojoj su se pravnik Kosta Čavoški i advokat Goran Petronijević utrkivali ko će od publike izvući veći aplauz iznošenjem neistina i neprimerenih komentara o radu Haškog tribunala i zločinima koji su pred njim dokazani“, dodaje se u saopštenju.
 
Studentima se obratio i Nemanja Stjepanović iz Fonda za humanitarno pravo, koji je govorio o radu Tribunala.
 
U jednom trenutku moderator debate je pozvao publiku da raspravu vodi na akademskom nivou, ali je propustio da se ogradi od profesora Koste Čavoškog kada je on o Albancima govorio kao o Arbanasima, a zatim i "Šiptarima".
 
Niko od organizatora nije reagovao ni kada je Nemanja Stjepanović upitao studente zašto su se smejali kada je on govorio o žrtvama silovanja u ratu u Bosni i Hercegovini, a studentkinja iz publike je prokomentarisala - "smejali smo se i kada smo čitali presudu".
 
Poznato je da tribine na fakultetu ne mogu da se organizuju bez odobrenja dekanata.
 
„Za propuste u organizaciji tribine lako se može optužiti Studentsku uniju FPN-a, jer se uhvatila u koštac sa temom koja je kompleksna i očigledno studentima nedovoljno poznata. Pravog krivca, ipak, vidimo u upravi fakulteta, koja ni na koji način ne vodi računa o vrednosnom sistemu generacija studenata koje obrazuju“, ukazuje se u saopštenju.

 

 
 
Uzasno mesto na planeti.
Link to comment

Potrebni su daleko širi zahvati od vođenja računa  uprave da bi studenti i, uopšte, mladi ljudi, stekli osnov za formiranje ličnih stavova o većini društveno značajnih tema i sadržaja (selekcija informacija, integracija, kritička distanca, sve ono čemu ih uglavnom ne uče tokom školovanja).

Najbolje da će im se istina namah ukazati sporadičnim ex cathedra pristupom. 

Link to comment

Dosadna sam kao zunzara, ali katedra za srpski jezik filološkog i istorija sa filozofskog su

dva najveća zla ovog društva. Odatle kadrovi odlaze u prosvetu, a ne zna se koja je katedra gora,

i sad se kao čudimo kad na fakultete dođu mali nacoši.

Link to comment

Dosadna sam kao zunzara, ali katedra za srpski jezik filološkog i istorija sa filozofskog su

dva najveća zla ovog društva. Odatle kadrovi odlaze u prosvetu, a ne zna se koja je katedra gora,

i sad se kao čudimo kad na fakultete dođu mali nacoši.

 

Zašto Istorija na FF?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...