Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ne ako pitas Rajka Djurica.
Rajko Djuric lupa. Nacija mora da ima svoju drzavu da bi bila nacija. Edited by Verterdegete
Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rajko Djuric lupa. Nacija mora da ima svoju drzavu da bi bila nacija.
po mnogim definicijama, ne mora, drzava nije ni potreban ni dovoljan uslov za naciju. dovoljno je i da se grupa smatra politickim subjektom sa zajednickim simbolima (himna, zastava), da ima zajednicku kulturu itd.mislim nije da se tvoj stav ne moze braniti, ali to sto pricas nije ni izdaleka reseno i potpuno jasno pitanje.ko sto rekoh, meni mindedj, nacija ili etnicka grupa, eto neka su Romi i etnicka grupa. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Mrznje prema Ciganima nema. Kompleks vise vrednosti - da, mrznja ne. Oni nit su dovoljno brojni, ni organizovani, nit imaju ikakvu drustvenu moc, pa da budu predmet masovnog drustvenog odijuma. Zlocini prema njima su uvek ispraceni zgrazavanjem ("pa gde njih"). A i u drzavi gde je najmasovnija festa - festival ciganske muzike, zaista nema mesta terijama o neminovnom pogromu Cigana.
Odavno ne videh odvratniju relativizatorsku bravuru.
Link to comment
ne mogu sa ovim da polemisem posto uvodis kolektivnu etnicku odgovornost u pricu. ovo cak ni prakticno ne bi uspelo. rasizam hrani samog sebe.
U vezi kolektivne odgovornosti: kada su moju svastiku opljačkali na ulici, pitao sam njenog muža - Šta ćeš sad da radiš? Rekao je 'Ništa. Šta mogu da uradim?'A to je odgovor koji mene plaši. Da je odgovorio - 'Idem u policiju, da im jebem mater', to bi bio odgovor koji bi me zadovoljio, koji je normalan, odgovor čoveka koji zna šta mu je činiti. Da je odgovorio - 'Idem na pijacu da ih nađem da im jebem mater', to možda ne bi bio poželjan odgovor, ali bih ga negde razumeo kao ljutnju i bes na dva konkretna tipa koji su mu opljačkali ženu.Ali ne. On je odgovorio 'Ništa'. U prevodu: to su Cigani, njima je posao da kradu, mrzi me da se akam s njima. E, to je problem. Onda nema druženja, nema prihvatanja, nema komšijanja. Onda stvarno nema rešenja.edit: hoču da kažem, mirenje sa situacijom neće popraviti stvari, samo kopa još dublji kanal. Edited by April
Link to comment
U vezi kolektivne odgovornosti: kada su moju svastiku opljačkali na ulici, pitao sam njenog muža - Šta ćeš sad da radiš? Rekao je 'Ništa. Šta mogu da uradim?'A to je odgovor koji mene plaši. Da je odgovorio - 'Idem u policiju, da im jebem mater', to bi bio odgovor koji bi me zadovoljio, koji je normalan, odgovor čoveka koji zna šta mu je činiti. Da je odgovorio - 'Idem na pijacu da ih nađem da im jebem mater', to možda ne bi bio poželjan odgovor, ali bih ga negde razumeo kao ljutnju i bes na dva konkretna tipa koji su mu opljačkali ženu.Ali ne. On je odgovorio 'Ništa'. U prevodu: to su Cigani, njima je posao da kradu, mrzi me da se akam s njima. E, to je problem. Onda nema druženja, nema prihvatanja, nema komšijanja. Onda stvarno nema rešenja.
veoma dobro primeceno. da, Romi se ne dozivljavaju kao deo drustva.
Link to comment
Mrznje prema Ciganima nema. Kompleks vise vrednosti - da, mrznja ne. Oni nit su dovoljno brojni, ni organizovani, nit imaju ikakvu drustvenu moc, pa da budu predmet masovnog drustvenog odijuma. Zlocini prema njima su uvek ispraceni zgrazavanjem ("pa gde njih"). A i u drzavi gde je najmasovnija festa - festival ciganske muzike, zaista nema mesta terijama o neminovnom pogromu Cigana.
Niko im ne zabranjuje da sviraju u cemane, ali, koliko ljudi znas koji bi kupovali hleb u pekari u kojoj rade Romi? Koliko ljudi znas koji bi lecili decu kod lekara Roma? itd...Edit: Nazalost, vecina ljudi Rome ne dozivljava kao ravnopravna ljudska bica vec kao nesto izmedju coveka i zivotinje. A to pomenuto zgrazavanje "pa gde njih", meni lici na "pa gde da udare komsijinog dzukca, sta je on kome kriv". Edited by ficfiric
Link to comment
nesto ne videh da se mladi verter slozio, zasad ih samo naziva "oni".dakle vertere, romi ili cigani?
jes da kaze Romi pa da ga neko optuzi da je tolerantan i politicki korektan, to su valjda dve najgore stvari koje danas mozes biti :lolol:
Link to comment
nesto ne videh da se mladi verter slozio, zasad ih samo naziva "oni".dakle vertere, romi ili cigani?
:isuse:
veoma dobro primeceno. da, Romi se ne dozivljavaju kao deo drustva.
Oni se ne dozivljavaju kao ljudi. I tu je pravi problem, a ne u nekoj fantomskoj mrznji. Kad im neko ucini zlo, reakcije su na liniji kao kad neko istuce ili ubije psa. Sazaljenja ima, ali nema ljudske empatije. Isto tako, kad su kriminalci, tretiraju se kao stetocine.
Link to comment
Oni se ne dozivljavaju kao ljudi. I tu je pravi problem, a ne u nekoj fantomskoj mrznji. Kad im neko ucini zlo, reakcije su na liniji kao kad neko istuce ili ubije psa. Sazaljenja ima, ali nema ljudske empatije. Isto tako, kad su kriminalci, tretiraju se kao stetocine.
cini se da se razilazimo po pitanju tumacenja reci mrznja, posto si ti sada vrlo tacno opisao najdublji stepen mrznje.
Link to comment
Mrznje prema Ciganima nema. Kompleks vise vrednosti - da, mrznja ne. Oni nit su dovoljno brojni, ni organizovani, nit imaju ikakvu drustvenu moc, pa da budu predmet masovnog drustvenog odijuma. Zlocini prema njima su uvek ispraceni zgrazavanjem ("pa gde njih"). A i u drzavi gde je najmasovnija festa - festival ciganske muzike, zaista nema mesta terijama o neminovnom pogromu Cigana.
Mrznje prema Ciganima ima. Nema organizovane terezijanske uljudbe istih koja se zavrsava pogromom. Zasad.
Link to comment
:isuse:Oni se ne dozivljavaju kao ljudi. I tu je pravi problem, a ne u nekoj fantomskoj mrznji. Kad im neko ucini zlo, reakcije su na liniji kao kad neko istuce ili ubije psa. Sazaljenja ima, ali nema ljudske empatije. Isto tako, kad su kriminalci, tretiraju se kao stetocine.
taj fejspalm i dalje nije odgovor, dakle romi ili cigani?a ti si bese onaj sto bi planirano ubistvo psa kaznjavao drustvenom osudom okoline, eventualno uz neku novcanu kaznu. e blago nama sa ovakvim buducim pravnicima.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...