Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

de ste vi to bre imali fizičko, pizda vam materina, u diznilendu a? :D

 

+1

 

sve tako tako, razboj sam cak i voleo, ali penjanje uz kanap sam mrzeo i dugo nisam ni mogao da se popnem :D

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

kontam da je amin od psihologa neophodan za dobijanje PADI, CMAS ili kojih vec licenci?

 

Imam 3 CMAS zvezde, Dive Master u SSI sa nekoliko desetina kurseva i ne znam vise ni ja sta u PADI-ju (ali nesto sitno). To ukratko znaci da u dve odvojene kategorije imam pravo da polazem za instruktora (ali mi se to nikad nije radilo, jer vuce neke besmislene obaveze sa sobom). Nikada nisam pricao s psihologom povodom toga. Ne zaboravi da se kursevi placaju i to dobro i da se obaranja desavaju tek na instruktorskom kursu u praksi (mada sam bio svedok jednom da se to desilo, ali dosta ekstreman slucaj). Za PADI ni instruktore ne bih garantovao da bi oborili nekoga po tom osnovu.

Cak nisam siguran da li je psiholog mozda i bio zvanicno, pa je dobijeno po automatizmu ili nikad nije ni zamisljeno.

 

Za ovaj pregled sto pominje Jozo, to se radi dosta dobro ako zelis i potpuno automatski ako ne zelis. Ja sam isto voleo da odem sve po pravilima zbog sebe, ali znam ljude koji nikako nisu mogli proci pa nisu ni isli. Mali grad, svi se znaju, ronilacki doktori su ronioci, zajednicki zivot na brodu pravi lepa drugarstva ;)

Bar za jednog instruktora koga sam imao mogu reci da je sigurno psiho i da je dovodio u pitanje zivote bahatoscu (prvi zaroni ljudima u zivotu na 50+ metara), a za jednog sam bio svedok kad je jednostavno zapalio od sebi poverenih ljudi kad se desio problem pod vodom.

Link to comment

evo nađoh vežbu na paralelnom razboju koju smo trebali da izvedemo sami (samo u snu :lolol: ) bez asistencije drugara u srednjoj, obratite pažnju na element iz 18s, zamislite taj osećaj da visite sa glavom na dole dok vam se noge lelujaju gore, a ruke drhte jer niste ni blizu razvijeni kao momak na snimku

 

Link to comment

 

niko da pomene omraženu gimnastiku, zgrčku i raznošku na kozliću, švedski sanduk i vežbe za leđa i trbušnjake na njemu, pa dvovisinski i paralelni razboj, krugovi, te vežbe na parteru i pomalo greda (ona koju koriste gimnastičarke) jer je profa tako u mogućnosti

 

 

Pih, to smo radili dok smo se odmarali od penjanja uz konopac bez nogu. :fantom:

 

Link to comment

:Hail:

 

ja da imam te licence polozio bih za instruktora, otisao bih u Dahab da zivim i ne bi me svet vise video.

Daj ne zajebavaj, pa to moze svako i to ne za tolike pare. Par stotina evra je svaka, trosak rasporedjen kroz godine a ti kako kontam vec ides u Egipat svako malo pa bi i prakticni deo mogao da odradis tamo.

Mada ono sto sam ja video, zivot vodica (ne treba ti instruktorska) ronjenja u Dahabu je jeben sa bednom platom i 600 zarona godisnje sa raznim idiotima koji prave sranja. Znam, jer se i meni vrtela takva ideja kroz glavu pa sam pricao s njima dosta o tome. Da je neke regulacije, ti ljudi bi trebalo da imaju nedeljne posete psihologu uz ono sto oni vide u svakodnevnom zivotu. :D

Link to comment

Za ovaj pregled sto pominje Jozo, to se radi dosta dobro ako zelis i potpuno automatski ako ne zelis. Ja sam isto voleo da odem sve po pravilima zbog sebe, ali znam ljude koji nikako nisu mogli proci pa nisu ni isli.

 

Da, apsolutno.

 

Ja idem zbog sebe, ali mi niko nikad nije gledao taj detalj u karnetu kad sam ronio u komercijalnim centrima i kampovima. Poture ti papir da potpišeš da sam odgovaraš za sebe i ćao.

 

@Avram: ronjenje je mnogo lepa stvar, ali nisam siguran da je tako kad postane posao. Posebno što sa sobom nosi i rizike po zdravlje zbog čestih sukcesivnih zarona (tržište, jebi ga).

Edited by JozoMujica
Link to comment

@Avram: ronjenje je mnogo lepa stvar, ali nisam siguran da je tako kad postane posao. Posebno što sa sobom nosi i rizike po zdravlje zbog čestih sukcesivnih zarona (tržište, jebi ga).

 

Ne diraj mi fantaziju koju gajim kao nosilac licence udruzenja BVRS (Beach Vacation Reef Snorkelers).

Link to comment

Ne diraj mi fantaziju koju gajim kao nosilac licence udruzenja BVRS (Beach Vacation Reef Snorkelers).

 

Ne, ne, tako je najlepse, svako treba da ima neki super posao koji nikad nece raditi. Onda imas priliku da dozivis nesto sto ce iz temelja promeniti tvoj pogled na zivot i ti odjednom prihvatis da ne mozes kontrolisati sve i da je zivot divan bas zato zato sto je nepredvidiv. Poslednja scena, ti dolazis ispred neuglednog centra pored Blu Hola i pozdravljas lokalca, krece spica...

Link to comment

Ne, ne, tako je najlepse, svako treba da ima neki super posao koji nikad nece raditi. Onda imas priliku da dozivis nesto sto ce iz temelja promeniti tvoj pogled na zivot i ti odjednom prihvatis da ne mozes kontrolisati sve i da je zivot divan bas zato zato sto je nepredvidiv. Poslednja scena, ti dolazis ispred neuglednog centra pored Blu Hola i pozdravljas lokalca, krece spica...

Sjajno :)

Link to comment

+1

 

sve tako tako, razboj sam cak i voleo, ali penjanje uz kanap sam mrzeo i dugo nisam ni mogao da se popnem :D

I u osnovnoj i u srednjoj skoli sve. Jebena gimnastika, svi ti kozlici, razboji, premeti i ostala sranja tipa atletike. Razredni u osnovnoj bio nastavnik fizickog, pa nas je, kao bonus, lemao na casovima razredne nastave kad smo pravili sranja po skoli.

Link to comment

Podsetiste me.. imam prijatelja sa najjacim job titlom ikada: underwater bodyguard. Momak je poreklom sa Arube, licni je underwater bodyguard :D i matorog (bivseg) i mladog (sadasnjeg) emira. Meni sa strane izgleda kao da zivi zivot iz snova. Zivi u ogromnoj viletini, vozi nekoliko sportskih automobila, motora, naravno nikad ga nisam pitao koliko zaradjuje ali znam da zaradjuje dovoljno da vec skoro dve godine placa rentu za neki showroom (ronilacke opreme) koji jos uvek nije otvorio (renta je 4000 eura mesecno) i uvek kad ga pitas za to krene da se smeje kaze da nije normalan i da mora da se uozbilji sa tim.. elem, sve to nije bitno. Meni izgleda kao zivot iz snova zato sto jebeno obozava svoj posao, 2/3 godine je na jahtama, ludacki dojajnim lokacijama za ronjenje sa tim da ga na nove lokacije uglavnom posalju dve tri nedelje ranije zajedno sa jahtom da provali best spots pa tamo bleji sa lokalcima.. ali se zali :D Osim toga sto je cesto prinudjen da ubije zivuljke koje radije ne bi (ova dvojica se loze na to) i je konstantno pod nekom nitrogen narkozom (mrzi me da guglam sad, valjda sam ubo) kaze da pocinje da ima problem sa psihom. Nemam pojma koliko je to realno.

Link to comment

ma dobro, mozda je tu i tamo bilo nekog ludog entuzijaste, koji je terao decu da puze u punoj vojnoj opremi il stagod. jbg, i ja sam u prvom srednje pao na popravni iz likovnog, jer sam verovao da niko ne moze da padne na popravni iz likovnog. ali to su sve bas izuzetci.

Uh sad ce svi na forumu da te zezaju za likovno
Link to comment

zato je iz muzickog pokido :fantom:

 

elem, ja kolko se secam, nismo imali nikakav sistematski u skoli, u stvari, mozda jesmo jedanput, a trcali smo i 800 i 1600, i to neretko u avgustu, na fazon 50 stepeni na asvaltu.

Edited by ToniAdams
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...