Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

 

Што се тиче прегледа деце, данас је обавезно по закону да свако ко учествује на спортским такмичењима пређе спортски преглед у Дому Здравља. За малолетнике је преглед бесплатан - опет регулисано законом, иако у ДЗ покушавају да наплате понекад.

Ови прегледи су баш уведени да би се спречили овакви смртни случајеви.

 

Ja vodila sestričinu na jedan ovakav sportski pregled.

"Jel si zdrava?" "Jel ima u porodici tih i tih bolesti?" Par sekundi slušanja stetoskopom i evo ti potvrda.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja vodila sestričinu na jedan ovakav sportski pregled.

"Jel si zdrava?" "Jel ima u porodici tih i tih bolesti?" Par sekundi slušanja stetoskopom i evo ti potvrda.

 

Надам се да је то само скрининг за озбиљнији преглед.

Озбиљан преглед спортиста траје цео дан, спроводи се на врхунским спортистима.

Link to comment

Ja vodila sestričinu na jedan ovakav sportski pregled.

"Jel si zdrava?" "Jel ima u porodici tih i tih bolesti?" Par sekundi slušanja stetoskopom i evo ti potvrda.

 

Zbog ronjenja sam u obavezi svake godine da obavljam prilično rigorozan sistematski kod sportskog lekara (koji me upućuje kod pulmologa, kardiologa, psihologa, oftalmologa i otorinolaringologa).

 

Ili računaju da su deca po difoltu zdrava, ili zavisi od toga koliko lekar ozbiljno shvata svoj posao. U svakom slučaju, mislim da "sportski pregled" ne može uključivati pregled kod samo jednog lekara.

 

Kad sam bio dete i isto zbog sporta bio kod sportskog lekara, sećam se da su mi čak i pluća rendgenom snimali. :ph34r:

Link to comment

je l' to bas neophodno kod organizma u razvoju?

 

Neam pojma. Trenirao ja skijanje u kategoriji cicibana, to je valjda do 10 godina i kad je doslo vreme za neko takmicenje, rekli svi moraju kod sportskog, a ovaj dalje trazio sta treba.

Par godina kasnije morao da odustanem od ozbiljnog skijanja zbog povrede kolena, i to slikali vise puta.

 

Tako je to bilo u socijalizmu druze, nema oces neces. :s_p:

Edited by JozoMujica
Link to comment

Zbog ronjenja sam u obavezi svake godine da obavljam prilično rigorozan sistematski kod sportskog lekara (koji me upućuje kod pulmologa, kardiologa, psihologa, oftalmologa i otorinolaringologa).

 

 

A sto psihologa?

Link to comment

A sto psihologa?

 

Pod vodom ti više treba zdravog razuma nego bilo čega drugog.

 

Sa fizičkog aspekta, ronjenje je po pitanju zahtevnosti negde između dizanja tegova (van vode) i lagane šetnje (pod vodom). :D

Link to comment

kontam da je amin od psihologa neophodan za dobijanje PADI, CMAS ili kojih vec licenci?

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

je l' to bas neophodno kod organizma u razvoju?

Nije baš idealno to raditi sistematski ali običan snimak grudnog koša može mnogo da pomogne u smislu da se vidi postoji li neka mana ili uvećano srce.. Korist je znatno veća ako postoji problem..
Link to comment

de ste vi to bre imali fizičko, pizda vam materina, u diznilendu a? :D

 

niko da pomene omraženu gimnastiku, zgrčku i raznošku na kozliću, švedski sanduk i vežbe za leđa i trbušnjake na njemu, pa dvovisinski i paralelni razboj, krugovi, te vežbe na parteru i pomalo greda (ona koju koriste gimnastičarke) jer je profa tako u mogućnosti

- atletika  i trčanje na 300 i 50m i bacanje kugle je bila pesma za gimnastiku

- lopta je bila premija i basket ili mali fudbal i to smo uvek birali kada smo mogli i uoči dočeka nove godine smo radije igrali napolju u šorcu i majici na kratke rukave nego gimnastiku unutra :lol:

- ne mogu da kažem naučio nas je osnovna pravila iz popularnih sportova, da bi u srednjoj fanatik prvo propitivao o teoriji pre nego što nam je dozvoljavao da igramo odbojku, no i on je voleo gimnastiku, kada se samo setim ocenjivanja stoja na rukama,, koji je retko ko mogao da izvede pa pokušaja zvezde :lolol:  itd

 

- i onda pročitam da su mnogi izgleda bili pošteđeni toga <_<

Link to comment

Ja nisam cuo ni da je psiholog nekoga odvratio od voznje gde je takodje obavezan, a kamoli nesto ovako ;)

 

Nije bilo, ali je počelo.

Ovih dana se oduzimaju vozačke dozvole policajcima koji su otišli u invalidske penzije krajem 2015.  zbog tzv. "psiho šifrarnika".

Svi se upućuju na "vanredni tehnički", pa kako koga ocene.

Pojedini gube dozvole.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...