Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

ali zašto koji kurac mora da radi jebeno fizičko?

 

Moj drug iz klupe je umro na fizičkom u četvrtom razredu osnovne.

Jedan brat i otac su mu umrli ranije. Drugi (stariji brat) nešto posle njega.

 

Kako su nam tada objasnili retka urođena srčana mana koja se prenosi sa roditelja na decu.

 

Fizičko je radio zato što je hteo, iako je mogao da bude oslobođen. Majka je znala da će pre ili kasnije umreti, nije htela da mu uskraćuje da toliko koliko živi, živi kao ostala deca.

 

Ne sudite bez da znate sve detalje.

Link to comment

Moj drug iz klupe je umro na fizičkom u četvrtom razredu osnovne.

Jedan brat i otac su mu umrli ranije. Drugi (stariji brat) nešto posle njega.

 

Kako su nam tada objasnili retka urođena srčana mana koja se prenosi sa roditelja na decu.

 

Fizičko je radio zato što je hteo, iako je mogao da bude oslobođen. Majka je znala da će pre ili kasnije umreti, nije htela da mu uskraćuje da toliko koliko živi, živi kao ostala deca.

 

Ne sudite bez da znate sve detalje.

 

koliko vidim iz teksta, mladic je bio dva puta operisan, dakle, ideja je bila da prezivi.

i uopste na kraju nije bitno sta je on zeleo, ili sta su mu roditelji zeleli. da je zeleo da pije hemikalije na casovima hemije, ili da guta testerice na OTOu, da li bi bilo normalno da mu to dozvole?

svi su ovde zasrali, i lekari, i profesori i roditelji. 

nemam pojma, mozda su roditelji neki polupismeni polusvet, pa nemaju jasnu ideju o situaciji, ali tu su zato tu ove dve profesije da rade svoj posao.

 

cuj,  radio vežbe koje su bile adekvatne njegovom fizičkom stanju. 

Link to comment

 

 

jbg, i ja sam u prvom srednje pao na popravni iz likovnog, jer sam verovao da niko ne moze da padne na popravni iz likovnog. ali to su sve bas izuzetci.

:isuse:

 

Pa sta si radio pa te oborio, udarao si mu cajper pred kolegama :fantom:

Link to comment

koliko vidim iz teksta, mladic je bio dva puta operisan, dakle, ideja je bila da prezivi.

i uopste na kraju nije bitno sta je on zeleo, ili sta su mu roditelji zeleli. da je zeleo da pije hemikalije na casovima hemije, ili da guta testerice na OTOu, da li bi bilo normalno da mu to dozvole?

svi su ovde zasrali, i lekari, i profesori i roditelji. 

nemam pojma, mozda su roditelji neki polupismeni polusvet, pa nemaju jasnu ideju o situaciji, ali tu su zato tu ove dve profesije da rade svoj posao.

 

cuj,  radio vežbe koje su bile adekvatne njegovom fizičkom stanju. 

 

Žao mi dečka, jbg. Kažu da se smrt ne može izbeći, ali ovo je bila glupa smrt koja je mogla biti izbegnuta. 

 

Što se tiče nastavnika fizičkog, u osnovnoj školi bio je to neki Čeda. Klasičan oficirsko-sportski tip. Imao je maljave šake, nosio je pečatni prsten na ruci i uvek je oko vrata imao sudijsku pištaljku. Ne mogu da kažem da je bio loš pedagog. Ipak, ima jedna tortura koju pamtim kod Čede: trčanje na 800m. Koji je to opšti pomor u dvorištu osnovne bio ja nemam reči. Tako jednom prilikom, izvede nas Čeda u školsko da trčimo 800m. Mi smoreni kao da nas vodi na streljanje. Počne kiša, Čedu to ne zanima. Postroji nas uz strartnu liniju, zvizne za start, mi potrčimo. Ubrzo svima nestane snage. Devojčice šmrcaju, dečaci baldisali, Čeda nas goni onom pištaljkom, slezine nas otkidaju. (Čeda nas nije podučio kako da pravilo istrčimo tu distancu, a da ne crknemo. Nego nas odma terao maltene u sprint.) Nekako svi to istrčimo, posedamo po mokrom zidiću u trikoima i šortsevima. Poslednji na stazi ostane debeli Vasa. Kaska onako mokar i uplakan, slepljene kose, duša mu u nosu, salce mu poskakuje na trbuhu i butinama, gleda ka Čedi preklinjućim očima. A Čeda ga ne ferma 2%, zvizne u pištaljku, i kroz kišu odmahuje onom maljavom šakom sa pečatnim prstenom, u fazonu - ne zanimaš me, trči. 

Link to comment

U ovakvom stanju zdravstva i školstva ne čudi me, čudi me kako nema više sličnih slučajeva.

Pre par godina jedan doktor odavde, odveo je sve mlađe selekcije KK Pirot na specijalistički prergled u Niš u 

centar sportske medicine. Petorici je odmah preporučeno da prekinu bilo kakvo ozbiljnije bavljenje sportom, a trojici izričito zabranjeno i poslati za Bg na detaljnije analize. Naravno usmeno, jer sumnjam da postoji nekakva ZABRANA bavljenja sportom koja ima izvršno dejstvo na neko dete. Sve se svodi na poštovanje ili nepoštovanje lekarove preporuke.

 

Do pre desetak godina sam često imao kontakte i sa ljudima iz vojnog odseka žalili su se na stanje omladine, 

do 40% je bila smanjena prosečna sposobnost za vojnu obuku obične pešadije, a do 70% za tzv, specijalne peš. jedinice.

Uglavnom kardio-plućna problematika i hipertenzija usled gojaznosti i grozne krve slike koje više odgovaraju 50/60-to gododišnjacima a ne tinejdžerima.

Link to comment

moj nastavnik fizickog u osnovnoj je bio pijana vucibatina.

vredjao je ucenike, nazivao ih 'vrecama punim kostiju' i tako.

 

nisam mogao da istrcim 800 metra u petom osnovne.

kasnije krenuo da treniram rukomet kod profi trenera, stekao kondiciju i ostavio sve drugove iza sebe na sledecem testiranju. mislio nastavnik da varam nekako.

 

u gimnaziji su mi profesori bili bolji pedagozi, plus sam igrao za skolsku reprezentaciju.

 

secam se jednom je profesorka ispitivala 'niski start' i davala prilicno niske ocene.

ja otisao do mog trenera, uzeo mu skriptu sa DIF-a iz atletike, spremio i razvalio :D

Edited by garcia
Link to comment

 

:isuse:

 

Pa sta si radio pa te oborio, udarao si mu cajper pred kolegama :fantom:

zapravo nisam nista radio, tj nisam ucio one grckorimske karijatide i stubove i ta sranja. zasto to da ucim? i jednom reko ne znam i dobio keca, drugi put se nisam pojavio kad je trebala da me pita i eto.

za utehu, na popravnom sam dobio jaku cetvorku, jer sam joj poslao babu koja joj je koleginica.

Link to comment

Код мене се трчало и у основној школи без проблема. Лети за загревање се трчало 800 метара, па после даљи рад.

Ником није било тешко јер су деца и овако нон стоп била напољу и играла се.

 

У средњој оцењивање, типа трчање, скок у даљ, полигон.

Иначе је на улазу у гимназију била витрина са гомилом пехара - спортских.

Морао си да се потрудиш да имаш петицу, и вежбаш кући.

Пар другара је тренирало неки спорт. За њих је то све била спрдња. Значи и поред оцењивања ништа озбиљно.

 

-----

 

Што се тиче прегледа деце, данас је обавезно по закону да свако ко учествује на спортским такмичењима пређе спортски преглед у Дому Здравља. За малолетнике је преглед бесплатан - опет регулисано законом, иако у ДЗ покушавају да наплате понекад.

Ови прегледи су баш уведени да би се спречили овакви смртни случајеви.

 

-----

 

Данашње физичко стање омладине је катастрофално.

Кад чујем да је већини деце тешко да истрчи 800 метара (то је 5 минута лаганог трчања), стварно је забрињавајуће.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...