Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

glumili ludilo, redom <_<

 

koji uzas, dva londona. pa bolje da je sedeo godinu dana kod kuce posle, gde su leteli i sa shkolom i sa svim :(

 

edip@doktor. shkolski lekar napishe opravdanje za celu godinu. roditelj napise molbu nastavnichkom vecu u septembru i prilozi potvrdu od shkolskog. vece odobri rutinski. lekar pokriva oslobadjanje medicinskom dokumentacijom. trijalno ljudi, trivijalno.

Edited by gospa buba
Link to comment

Ovaj problem ne može da se reši već decenijama. Moguće je da je lekar prepisao blagu fizičku aktivnost primerenu njegovom stanju, ali da nastavnik jednostavno nije bio zainteresovan da se bavi tim lekarskim glupostima. Sećam se nastavnika iz moje osnovne škole koji je bio toliko primitivan da je jedva umeo da vezuje reči u rečenice i kod njega nikakve poštede nisu postojale. A inače živimo u društvu u kome je "taj je oslobađan fizičkog" velika uvreda.

Link to comment
 

ali zašto koji kurac mora da radi jebeno fizičko?

 

 

 

Zašto što nije imao pms pa da izbjegne birokratizovane debile od profesora fizičkog vaspitanja.

Edited by mackenzie
Link to comment

Најбољи друг мог најмлађег сина има урођену ману и чека га озбиљна операција када напуни 12, пре тога из неког разлога не може. Жив нисам био када крену да се јурцају и играју, а радили су то нон стоп јер су деца. Можда је и ово јадно дете хтео са ортацима да игра фудбал или тако нешто. Трагедија, како год.

Link to comment

ali zašto koji kurac mora da radi jebeno fizičko?

 

Ne mora, odluka da se dete ne oslobađa  fizičkog  iako postoje objektivni razlozi često se donosi zato da se ono ne bi osećalo manje vrednim i da bi izbeglo izolaciju. Nastavnik fizičkog bi u tom slučaju trebalo da ima uvid u stanje deteta i jasne instrukcije do koje mere može da ga optereti na časovima. 

Link to comment

Наставници физичког су неопевана говеда, неки по вокацији, неки по систему, а само такозвано физичко је 1 тешка спрдња.

 

 

Едит: спрдња на којој деца још увек по некад играју какосеонозваше између 4 ватре...

Edited by namenski
Link to comment

ma nisu vishe ni oni, nisu ni retkost deca koja ne rade fizchko iz raznih razloga. kad smo se jednom reshili jna, da nije sramota da se preskoci, u ovom veku fizchko stvarno nije vishe probelm. tim vishe mi je strashno.

Edited by gospa buba
Link to comment

Најбољи друг мог најмлађег сина има урођену ману и чека га озбиљна операција када напуни 12, пре тога из неког разлога не може. Жив нисам био када крену да се јурцају и играју, а радили су то нон стоп јер су деца. Можда је и ово јадно дете хтео са ортацима да игра фудбал или тако нешто. Трагедија, како год.

 

Ovo mi uopšte nije palo na pamet. 

 

Da, možda ima i toga. 

 

Hevi. 

Link to comment

Nije verovatno percipirano kao problem, možda i jeste radio neki laganiji program koji nije bio problem do ovog trenutka.

U mojoj školi je inače sala za fizičko bila obična učionica u kojoj smo zimi radilo fizičko. Kad obrnemo jedan krug zagrevanja dizala se takva prašina da sam dobijala aritmije od toga. Možda je i tako nešto doprinelo...

Link to comment

Ma daj bre, komada 3 sam sproveo kroz osnovnu skolu, neka sprovodjenja jos u toku, muka mi je od te fele, cast izuzecima - ja ih ne sretoh.

Iznajmljene sale za fiskulturu, treninzi  :isuse:  sa sve placanjem u kesu, bez priznanica, sprdnja na casovima, decacima se dobaci lopta da igraju fudbal ili sta lik vec preferira dok u nekom cumezu pije kafu, devojcice izmedju 4 vatre, izdrkavanje sa opremom/patikama, ma muka mi i da pricam...

 

Ne razumem roditelje tog klinca, kakvo bre fizicko, kakav osecaj izdvojenosti...

Link to comment

Ma daj bre, komada 3 sam sproveo kroz osnovnu skolu, neka sprovodjenja jos u toku, muka mi je od te fele, cast izuzecima - ja ih ne sretoh.

Iznajmljene sale za fiskulturu, treninzi  :isuse:  sa sve placanjem u kesu, bez priznanica, sprdnja na casovima, decacima se dobaci lopta da igraju fudbal ili sta lik vec preferira dok u nekom cumezu pije kafu, devojcice izmedju 4 vatre, izdrkavanje sa opremom/patikama, ma muka mi i da pricam...

 

Ne razumem roditelje tog klinca, kakvo bre fizicko, kakav osecaj izdvojenosti...

pa ne znam, ja opet vidjam odgovoran mlad svet koji vodi rachuna o vrlinama i manama, pretportavljam da smena generacija iam svoju dinamiku :unsure:
Link to comment

u moje vreme je fizicko, nakon prva 4 osnovne, bilo sprdnja. imali smo stobisereklo siroku autonomiju, neki su u srednjoj isli na basket, neki na fudbal, a oni koji nisu smeli da se naprezu iz medicinskih razloga u obliznju prodavnicu na vinjak i da puse. "profesor" fizickog se pojavljivao dva puta godisnje da zakljuci ocene. a sada je raspad dosta veci. pretpostavljam da malog niko nije terao da radi nekakve vezbe, niti ih iko radi ako uopste postoje, niti iko nadgleda sta se uopste desava.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...