Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Сада сам са женом изашао од лекара. Ако ће сви да се према пацијентима понашају као овај, мораће војска да их чува и то нека јача од наше.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Сада сам са женом изашао од лекара. Ако ће сви да се према пацијентима понашају као овај, мораће војска да их чува и то нека јача од наше.

Što?

 

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Неки деда, који још и касни на дијализу, је урлао од болова и цела чекаоница (троје пацијената) га је молила да га пусти преко реда, а он је одбио да га прими јер "његов број није на реду". Онда је деда кренуо да повраћа, па су сви почели да вичу на доктора да га прими на шта је доктор рекао "има разлога зашто бројеви постоје" и опет одбио да га прими. Онда га је дедин син напушио и свашта му ружно рекао, што је говедо примило у тишини јер се усрао, па је и прмио деду, али је по завршетку тог прегледа све троје пацијената који су деду пропустили одувао са по минутом прегледа и уз идентичну дијагнозу: "ништа то није, дођите када се стање погорша". Епилог, бар за моју жену, је интервенција заказана за сутра, али у приватној клиници. Да ли остали имају кинту да плате приватника или мање проблеме, не знам.

Link to comment

Хвала што бринеш, капетане, срећом није ништа озбиљно у питању (могло би да буде ако се не интервенише, али тако је са већином здравствених проблема), али они се зајебавају са погрешним ставовима до сада изреченим у расправи.

 

Ја наше лекаре не мрзим, има дивних, стручних и посвећених људи. Ја мрзим наше здравство, које плаћам већ 20 година, а које ми је за то време узвратило покушајем убиства жене и детета и покушајем еутаназије мајке. Од остале четири крупне ствари смо платили/имали везу и све је било океј, а чак сам и у две од те четири бивао гратис понижаван или покраден.

 

Пробали смо пре пар година да откажемо државно здравствено осигурање и да пређемо на приватно, али не може.

 

Све то је један од кључних разлога зашто сам преломио да је једино решење одлазак у иностранство. Не за мене, мој воз је прошао (а имам и до јаја место у станичном бифеу, па бар могу цинично да сеирим над судбинама дебила због којих ми је лоше), већ за моју децу.

 

Да буде јасно, иста је ситуација и у области у којој ја радим и знам каква је мука у таквом окружењу држати макар и најниже стандарде, према томе не осуђујем никог појединачно. Осуђујем нас све на гомили.

Link to comment

deda je hipohondar. a ti si kriv sto oces da za svajcarsko zdravstvo placas ko u burundiju :fantom:

 

Deda je tokom svog radnog vijeka platio dovoljno doprinosa da je mogao komotno sebi da iznajmi privatnog doktora iz burundijanske zemlje u razvoju na 20 godina. Ovako je povjerovao u socijalističku simfoniju i bacio pare u bunar, a zauzvrat dobio broj za čekanje. Za to vrijeme socijalistički doktor karta šaha, i boli ga ona klompa za bilo šta, jer mu je plata na kraju mjeseca zagarantovana, a jedini "dokaz" kako nešto radi mu je popunjena čekaonica, nekad tri nekad dvadesettri, broja, na čekanju, iako "pregled" ne traje duže od tri minuta, šta ima da se cima kada ionako su tu još i bonus primanja u vidu jajca i slaninice. Nekad su to davale nezaposlene babe, od kojih se nije uzimalo za "bunar" te su se na taj način oduživale, a danas je "čast" skoro nešto što se mora. Inače u čekaonicu pa na čekanje. 

Link to comment

Deda je tokom svog radnog vijeka platio dovoljno doprinosa da je mogao komotno sebi da iznajmi privatnog doktora iz burundijanske zemlje u razvoju na 20 godina. Ovako je povjerovao u socijalističku simfoniju i bacio pare u bunar, a zauzvrat dobio broj za čekanje. Za to vrijeme socijalistički doktor karta šaha, i boli ga ona klompa za bilo šta, jer mu je plata na kraju mjeseca zagarantovana, a jedini "dokaz" kako nešto radi mu je popunjena čekaonica, nekad tri nekad dvadesettri, broja, na čekanju, iako "pregled" ne traje duže od tri minuta, šta ima da se cima kada ionako su tu još i bonus primanja u vidu jajca i slaninice. Nekad su to davale nezaposlene babe, od kojih se nije uzimalo za "bunar" te su se na taj način oduživale, a danas je "čast" skoro nešto što se mora. Inače u čekaonicu pa na čekanje. 

 

Ovaj, nije 1989ta, 2016ta je druže. Deda je zadnji put pare socijalističkoj simfoniji dao dok je još bio poletni dječarac.

Link to comment

Ovaj, nije 1989ta, 2016ta je druže. Deda je zadnji put pare socijalističkoj simfoniji dao dok je još bio poletni dječarac.

sitnicharish -_-

 

edip@praslin. jeste choveche. nekad i kad nadjesh vezu ili platish ili ko zna shta, svejedno te neko napravi na budalu, ili bar proba. to sam pokushala da iskazem, da sam otishla privatno kod jedne frontovske velichine, sa preporukama svog lekara, papirima sa pechatima, ne sa gugla i doktora-co-ju, sa ozbiljnim problemom, da bi me chovek ne izduvao, nego se kompletno ponashao kao da sam fiju budala izmislila problem, bez ikakvog udubljivanja, a da to ni jednom rechju zapravo nije rekao, ni da ni ne, nego me shetao, bio tu, nije bio tu, on ce, kum ce, kolega ce, sa malo znachajnih namigivanja na sestre, sve dok mi nisu proshli termini za akciju. da se razumemo, ni dinar mi nije uzeo :ph34r:

Edited by gospa buba
Link to comment

-_-

 

karma iz a bič.

meni da ^_^

on meni razjebo ruku, neko njemu facu i tako

Evo ordi da ti pomognem, izguglaj šta je to karma pa će ti (možda, ne garantujem) stvari biti jasnije.

Ne smeš dakle ni da pomisliš nekome zlo, pa ni da ga pljuješ iz pozicije nemoći, ni da likuješ kada dopadne muka, koje je zaslužio minulim (ne)(anti)radom.

 

Ko o čemu, advokati o sudovima i kvazi-pravdi. Kuku lele, šta ako svako uzme zakon u svoje ruke, pa biće bezakonje! A kako se to razlikuje od ovoga sada?

Uzme riba pogazi čoveka na pešačkom prelazu, oslobodi je Vučić koji joj je švaler, pa posle advokati iz profesionalne solidarnosti nabeđuju ljude na forumu da to tako treba i da je to famozno pravo i pravda.

 

Serem vam se na to pravo i na pravdu i na zakone koji postoje da bi postojali. Bolje bi bilo da vlada otvoreno divljaštvo i zakon jačeg, da se stvari ogole, barem bi se znalo ko je raja a ko je beg, a ko goli hajduk.

 

Bezakonje, vigilantizam i građanska neposlušnost i drskost su baš ono što nam fali u ovom momentu. To je jedini lek. Od sudova i suđenja nema ništa, a jedna lepa pesnaja u glavu rešava stvari. Kad bude išao tako oplavljen po bolničkom krugu znaće i on i kolege i pacijenti zašto su ga oplavili pa će se svi ponašati drugačije, pacijenti ga izbegavati, kolege zazirati. O možda će se i gospodin dr. preispitati, pa raditi sa malo obzira i takta, kad već nema stručnosti.

Koja patetika...

 

Zanimljivo je kako se svi pateticni ljudi sveta ujedine u nekom trenutku pa bili oni desnicari, feministkinje ili nesto trece.

 

Da kazem prvo jednu stvar: osoba koja pise ovakve postove na forumu nije sposobna da udari nikog niti da uradi nesto slicno ovom liku sa kajlama.

 

Drugo, Utvara, niko tebi ne zabranjuje nista. Mozes ti do sutra da budes ozlojedjen i da zbog toga ostavljas pateticne postove po forumu, ne vidim da pravila PPP to zabranjuju. Ali onda ocekuj i reakcije, ismejavanja i sl. Prosto, za vecinu normalnih ljudi ovakve tirade o "zakonu jaceg, da se stvari ogole" itd bice malo debilne. Za vecinu ljudi likovanje ili impotentna zelja za zlom nekoj drugoj osobi jesu osobine koje nisu preterano privlacne. Kada pisete ovakve stvari javno vi samo pokazujete svoju nemoc, svoje slabosti pred drugim ljudima, cinite svoju sramotu javnom.

 

 

Ja sam vec govorio o tome da nama treba drugaciji odnos prema zdravstvu i da je ovakva tenzija, tenzija izmedju lekara i pacijenata neizbezna kada je pritisak na te lekare ogroman, sistem nikakav, a onda i njihov odnos prema pacijentima ne moze biti bolji (profesionalna sujeta, itd)

 

Umesto sto pozivate po forumima na nekakav vigilantizam (za koji vrlo dobro znate da nikada necete biti sposobni) pozivam vas da uzmete lepo da glasate za Levicu Srbije i da probamo zajedno da sprecimo urusavanje naseg zdravstva i da probamo da smirimo ovu sveopstu tenziju koja je rezultat produbljivanja krize politikom stednje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...