Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

da rezimiramo, ako žika peri izbije rebro, moralno je da se pera sladi kad mika žiki iskopa oko jer je to karma?

pa di je tu sud, majku mu?

Edited by ordi
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nema ničeg lošeg u tome da poželiš nešto loše nekome ko ti je NAMERNO nešto loše uradio. 

Mom kohabitantu (što bi rek'o Turnbull, koji mi nadasve nedostaje) se par puta desilo da mu pacijent ostane na stolu, ne bih da prepričavam kako je to preživljavao. Vrlo je moguće da su bližnji tog pacijenta bili kivni i želeli mu sve najgore. Verujem i da su verovali da je njihov bes opravdan. 

Link to comment

Kljucna stvar je u raspodeli moci. Kada je neko gospodar zivota i smrti i cini lose, a sistem ga protezira, onda ti bude drago kada ga neko rezigniran istuce. Recimo, ja se ne bih mnogo nasekirala da neko prebije Zeljka Mitrovica. Ali ne bih volela da njemu ili njegovom detetu sudi moralna panika rulje, nego da perzistira pravni sistem koji ne protezira mocnije, vec sudi prema predvidjenim zakonima.

Link to comment

Kljucna stvar je u raspodeli moci. Kada je neko gospodar zivota i smrti i cini lose, a sistem ga protezira, onda ti bude drago kada ga neko rezigniran istuce. Recimo, ja se ne bih mnogo nasekirala da neko prebije Zeljka Mitrovica. Ali ne bih volela da njemu ili njegovom detetu sudi moralna panika rulje, nego da perzistira pravni sistem koji ne protezira mocnije, vec sudi prema predvidjenim zakonima.

meni bi bilo drago da je to bio očuh ili majka one pokojne devojčice a ne neko nasumičan.

sa poslednjom rečenicom se u potpunosti slažem.

Edited by ordi
Link to comment

ja sam hteo da bijem dežurnog doktora u narodnom frontu kada mi je žena imala spontani 2010. mi došli u po noći, on hrkao, sestra ga probudila, on krenuo da se dere na moju ženu da ne plače i da se pribere i kao šta kao da je ona prva kojoj se to dogodilo, ma sad ispizdim kada se setim... srećom te sam bio na telefonu baš s asistentkinjom dotične Rakićke u tom trenutku kada sam ga čuo kako urla, pa me ona smirila i sve žena sredila. ali sreća te nisam sreo tog debelog ćelavog gmaza nikad posle... mogao sam da mu saznam ime ali rekoh bolje ne.

 

Privatni ginekolog koji je pratio trudnocu moje zene je nedelju dana pre termina primetio na ultrazvuku da je pupcana vrpca omotana oko vrata bebe i preporucio joj da ipak ide u GAK na dodatnu procenu. Neki mamlaz koji radi kao ginekolog tamo je vratio kuci bez pregleda uz pricu "sta dramis".

 

Ne znam da li moraju da budu govna ali jesu govna.

Edited by Caligula
Link to comment

jok no ću da kipim od empatije prema liku koji je napravio invalida od mene. 

Ne smeš dakle ni da pomisliš nekome zlo, pa ni da ga pljuješ iz pozicije nemoći, ni da likuješ kada dopadne muka, koje je zaslužio minulim (ne)(anti)radom. 

 

belč, on tebi ruku, neko njemu facu mi je u suprotnosti sa onim tvojim stavom da zato postoje sudovi.

Ko o čemu, advokati o sudovima i kvazi-pravdi. Kuku lele, šta ako svako uzme zakon u svoje ruke, pa biće bezakonje! A kako se to razlikuje od ovoga sada?

Uzme riba pogazi čoveka na pešačkom prelazu, oslobodi je Vučić koji joj je švaler, pa posle advokati iz profesionalne solidarnosti nabeđuju ljude na forumu da to tako treba i da je to famozno pravo i pravda.

 

Serem vam se na to pravo i na pravdu i na zakone koji postoje da bi postojali. Bolje bi bilo da vlada otvoreno divljaštvo i zakon jačeg, da se stvari ogole, barem bi se znalo ko je raja a ko je beg, a ko goli hajduk.

 

Bezakonje, vigilantizam i građanska neposlušnost i drskost su baš ono što nam fali u ovom momentu. To je jedini lek. Od sudova i suđenja nema ništa, a jedna lepa pesnaja u glavu rešava stvari. Kad bude išao tako oplavljen po bolničkom krugu znaće i on i kolege i pacijenti zašto su ga oplavili pa će se svi ponašati drugačije, pacijenti ga izbegavati, kolege zazirati. O možda će se i gospodin dr. preispitati, pa raditi sa malo obzira i takta, kad već nema stručnosti.

Link to comment

 

Ne znam da li moraju da budu govna ali jesu govna.

na zalost, vrlo chesto je tako. imala sam tako neko slichno iskustvo. uvek sam se pitala shta to chini da tirazni doktor koji je mnogima bio majka i dobra vila, kao, ono, zver od struchnjaka, odluchi, iz nichega, da prema nekome bude potpuni skot. chak i u privatnoj praksi. do te mere da ti niko ne veruje, a svi znaju da moraju da ti veruju :(
Link to comment

Ne smeš dakle ni da pomisliš nekome zlo, pa ni da ga pljuješ iz pozicije nemoći, ni da likuješ kada dopadne muka, koje je zaslužio minulim (ne)(anti)radom. 

 

Ko o čemu, advokati o sudovima i kvazi-pravdi. Kuku lele, šta ako svako uzme zakon u svoje ruke, pa biće bezakonje! A kako se to razlikuje od ovoga sada?

Uzme riba pogazi čoveka na pešačkom prelazu, oslobodi je Vučić koji joj je švaler, pa posle advokati iz profesionalne solidarnosti nabeđuju ljude na forumu da to tako treba i da je to famozno pravo i pravda.

 

Serem vam se na to pravo i na pravdu i na zakone koji postoje da bi postojali. Bolje bi bilo da vlada otvoreno divljaštvo i zakon jačeg, da se stvari ogole, barem bi se znalo ko je raja a ko je beg, a ko goli hajduk.

 

Bezakonje, vigilantizam i građanska neposlušnost i drskost su baš ono što nam fali u ovom momentu. To je jedini lek. Od sudova i suđenja nema ništa, a jedna lepa pesnaja u glavu rešava stvari. Kad bude išao tako oplavljen po bolničkom krugu znaće i on i kolege i pacijenti zašto su ga oplavili pa će se svi ponašati drugačije, pacijenti ga izbegavati, kolege zazirati. O možda će se i gospodin dr. preispitati, pa raditi sa malo obzira i takta, kad već nema stručnosti.

Ordi nije advokat :D A drugo ko je ovde ubedjivao da  treba da bude tako kako jeste?

Link to comment

na zalost, vrlo chesto je tako. imala sam tako neko slichno iskustvo. uvek sam se pitala shta to chini da tirazni doktor koji je mnogima bio majka i dobra vila, kao, ono, zver od struchnjaka, odluchi, iz nichega, da prema nekome bude potpuni skot. chak i u privatnoj praksi. do te mere da ti niko ne veruje, a svi znaju da moraju da ti veruju :(

 

mnogo, mnogo, mnogo razloga.

toliko mnogo da je glupo generalizovano objašnjavati. 

Od toga da imaš ljude koji stvarno fijuknu do toga da postoji subjektivni i objektivni doživljaj nekoga.

Link to comment

mnogo, mnogo, mnogo razloga.

toliko mnogo da je glupo generalizovano objašnjavati.

Od toga da imaš ljude koji stvarno fijuknu do toga da postoji subjektivni i objektivni doživljaj nekoga.

znam da je mnogo razloga <_<

 

ali je stvarno problem kad te jedno medicinsko lice poshalje drugom, a ovo drugo te napravi na budalu.

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...