Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

isti taj slavni doktor sebi odradio bajpas u svajcarskoj.

zezash :o

 

jel kaze shtooo, bila frka da ne izgubi srpska medicina velichinu ili imao neke neprijatelje ^_^

 

ili mu se samo zivelo josh koji krug <_<

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

lepo je chuti. sigurno je imao i konzilijum i kintu. takvi ljudi treba da drze jezik za zubima zauvek i da se iskupljuju vishestruko za svaku misao koja im padne na pamet. spashavanjem zivota ili klechanjem. ili oba <_<

 

sad me ovo sranje bash razocharalo :isuse:

Edited by gospa buba
Link to comment

pa, ne.

 

 

Pa da. Porodice najčešće pristaju kad ih pitaju.

 

 

Za transplantacije se ne koriste preminuli, vec mozdano mrtvi ili zivi donori. Postoji i eurotransplant ciji smo clanovi, pa nesto stize i odatle.

Nije moj fah, ali imam u okolini nekog ciji jeste.

 

Naravno da se ne koriste leševi, pobogu, ali to jesu preminuli.

Edited by Dagmar
Link to comment

 

 

Pa da. Porodice najčešće pristaju kad ih pitaju.

 

 

 

Naravno da se ne koriste leševi, pobogu, ali to jesu preminuli.

 

U Srbiji se transplantacije rade ili obustavljaju

Pa nisu preminuli, mozdano su mrtvi, ali mogu da funkcionisu na aparatima. Preminuli ima jedno znacenje, a to nije vegetiranje.

Nisam siguran da porodice u Srbiji cesto daju pristanak.

Sta znaci da se u Srbiji transplantacije rade ili obustavljaju?

Link to comment

Kadavericna transpantacija u Srbiji je izuzetno retka. Saglasnost se dobija u manje od trecine slucajeva mozdane smrti, a u proseku se godisnje u Srbiji obavi svega  desetak  nekoliko desetina kadavericnih transplantacija.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Pa nisu preminuli, mozdano su mrtvi, ali mogu da funkcionisu na aparatima. Preminuli ima jedno znacenje, a to nije vegetiranje.

Nisam siguran da porodice u Srbiji cesto daju pristanak.

Sta znaci da se u Srbiji transplantacije rade ili obustavljaju?

 

Te ljude svakako ne bi držali na aparatima. Tako da je pitanje samo da li da ih isključe i ne uzmu organe, ili isključe i uzmu organe. Porodice u Srbiji često daju pristanak.

 

To sam nešto krenula da pišem pa izbrisala, nebitno.

Link to comment

Kadavericna transpantacija u Srbiji je izuzetno retka. Saglasnost se dobija u manje od trecine slucajeva mozdane smrti, a u proseku se godisnje u Srbiji obavi svega desetak kadavericnih transplantacija.

 

Što znači da se godišnje traži tridesetak, ako se oslonimo na tvoju statistiku. Ne misliš li da je to malo malo traženja?

Link to comment

Te ljude svakako ne bi držali na aparatima. Tako da je pitanje samo da li da ih isključe i ne uzmu organe, ili isključe i uzmu organe. Porodice u Srbiji često daju pristanak.

 

To sam nešto krenula da pišem pa izbrisala, nebitno.

Bojim se da se necemo sloziti oko ucestalosti. Upuceniji sam u cifre oko najcesce obavljane transplantacije i znam da je znacajno cesce ne od da za kadavere i njihove organe.
Link to comment

Što znači da se godišnje traži tridesetak, ako se oslonimo na tvoju statistiku. Ne misliš li da je to malo malo traženja?

 

Ipak je vise, nekoliko desetina, stvari su se malo popravile, ali smo i dalje na poslednjem mestu u Evropi po broju kadavericnih transplantacija.

Inace saglasnost retko vodi do transplantacije, mi zapravo nemamo organizovan sistem kadavericne transplantacije.

 

I naravno da je "ne" cesci odgovor od "da", raspitaj se malo o tome pa ces videti.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Otkazan humanitarni koncert.

 

Obzirom da prema domaćem javnom zdravstvu imam 1 stav koji bi se najjednostavnije mogao opisati time da bi ih sve poslao u Nemačku, ali na prinudni rad, u sve napisano u prvom članku poslovično ne verujem. Dodatno me je u tome učvrstilo i par komentara na članak.

 

 

 

Moja pokojna sestra, Dunja, imala je samo 19 godina, prosle godine je preminula. Srce joj je radilo sa 25% i nisu je spremali za transplataciju nego su joj ugradiki stent i dozvolili da dete od 19 godina umre. Doktori... nemate vi srca..... Nemojte da nam solite pamet...

...

moj ujak je imao taj problem da mu je srce radilo 35 posto.izdrzao je godinu dana sa dobrom terapijom.Srce je samo prestalo da kuca a isto su govorili da moze da zivi tako...

 

 

 

I onda mi se odmah upali lampica u vugla da se radi o ogavnoj lekarskoj profesionalnoj sujeti, zbog koje mi pre nekoliko godina majka nije umalo stradala. A ovaj momak je iz mog grada.

Link to comment

pisao ja vec ovde, mom drugu govedo od bojica htelo da radi transplantaciju. posle mu u drugoj bolnici rekli bukvalno da taj bolesne i ne operise, samo one za koje je siguran da ce da podnesu operaciju, da ne kvari statistiku. uradili mu zaliske i sve ok, evo vec jos malo pa tries godina... a bojic hteo da mu ovaj pozivi deset, da postavi rekord.

Link to comment

shto me vraca opet na prichu o ognjanovicima. koje razapinju. i o onoj manekenki sa majkom prevarantkinjom, gde je bilo i ubistava/samoubistava u sluchaju. koja sheta se po gradu. ne fali joj nishta. pa gde je sad zapelo drugari iz blica?

 

vidim sklonilo sa blica, i direktni i reflektovani talas. valjda dok se pregrupishu do sutra :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...