Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Zasto bi se pravila razlika izmedju voznje u pijanom stanju i divljanja 150 na sat po gradu, prolaska kroz crveno, gazenja na pesackom prelazu i drugih slucajeva gde se vozac svesno upusta u rizik da svojim ponasanjem izazove teske posledice.

 

Dobar primer je ono u NS gde je lik prošao kroz zeleno (trepćuće) vozeći 170(?) na sat i kada je pokupio one nesrećnike što su krenuli na crveno. Čak i da je vozio nešto preko ograničenja, ne bi mogao da prođe kroz zeleno i tako ove ne bi ni udario ni ubio. I zakon bi morao da zanemari to što je on prošao kroz zeleno a oni kroz crveno, ali to nije slučaj.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

?

Pa ne moze biti otezavajuca okolnost za ubistvo, to sto je nastupila smrt nekog lica.

Isto tako ovde je pijanstvo, prekoracenje brzine i tome slicno (krsenje saobracajnih propisa) neophodno da bi postojalo ovo krivicno delo, pa se samim tim ne moze uzeti kao otezavajuca okolnost (jedna cinjenica se ne moze dva puta koristiti, jednom za utvrdjivanje postojanja krivicnog dela, a drugi put kao otezavajuca okolnost).

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

Predsednik opštine Apatin rekao je da pitanje pasa lutalica ne može da se reši zbog normi EU, "prema kojima se više vodi računa o kerovima, nego o ljudima".

IZVOR: B92 UTORAK, 1.12.2015. | 11:55
  
1895294263565d7c9b3cad8863938320_v4_big.
 
Foto: 025infoTV

Živorad Smiljanić je odgovarajući na pitanja odbornika na sednici Skupštine opštine Apatin rekao i da se nekada taj problem "rešavao lovcima, noću".

"Pitanje pasa lutalica ne može niko da reši. Mi smo doneli neke norme Evrope i vodimo više računa o kerovima nego o ljudima. Ljudi umiru od gladi, a mi pričamo o azilu", rekao je Smiljanić.

On je sa govornice upitao i odbornike da li znaju koliko košta jedan azil i rekao da se, kada je on služio vojsku, nemačkim ovčarima graničarima davalo dnevno sledovanje od kilograma mesa, a vojniku 250 grama. 

"Gde god su osnovali azile, to je propalo, nema novca. Evropska unija će dati? Pa neće, ne da niko. Za džukele, lutalice, mi smo to rešavali lovcima, dođu noću, pomlate kerove, danas ne smeš kera da diraš, a ne smeš ni da ga truješ. To je svuda ogroman problem, ali to su nakaradni zakoni, koje smo usvojili, to su norme koje su za nas nenormalne, da više vodiš računa o psu nego o čoveku", rekao je Smiljanić. 

 

Link to comment

Verterdegete.

 

.Mislim da za konkretno ovakvu stvar ne treba krivicno goniti

 

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

 

 

Za džukele, lutalice, mi smo to rešavali lovcima, dođu noću, pomlate kerove

 

Ovo savršeno funkcioniše po Sremu i Mačvi dan danas

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...