Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

nije subverzivna nego ne stvara nesto sto je za nase pojmove good television

vecini ljudi koji ne njuse to sto ona prodaje, taj njen one person rijeliti / lajfstajl teatar sa nekim cudim nazivima brendova i losim engleskim bi bio nesto UBITACNO dosadno i besmisleno za gledanje. ali poenta i jeste u njenoj nepodnosljivosti - to je osnov za formulaciju elitizma medju njenom publikom: "vi nju ne kapirate jer ste stoka koja gleda farmu, vi ste hejteri". znaci nije andergraund (kao sto sam i ranije rekao da nije) nego je periferija, margina koja fantazira da je elita. zorana sama za sebe ne moze postojati, mora nesto da natera ljude da je gledaju, a to je isto ono sto je nekada decu teralo u supkulture kakve znamo

 

"zorana je najbolja zena na svetu" kaze ona devojcica

u cemu je najbolja, kako je najbolja? najbolja je samo u tome sto nije kao mimi oro. to je sve sto ta deca znaju, to je njihova konstelacija pojmova o svetu

otkud ti znas da te iste klinke ne gledaju farmu?
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dobro, neka bude da je to bio opozicioni rad, tek sad sam saznao da je "Njihove dane" izdao u Bijeljini da bi se izbegla cenzura u Srbiji.

 

Stvar je u tome što su mnogi prividno opozicioni gestovi zapravo bili način da se kontrolisano ventilira nezadovoljstvo, kao u slučaju "Indeksovog radio pozorišta" .

Edited by Грешни Василије
Link to comment

smešno ovo zgražavanje nad zoranom, kao taj su svet stvorili vanzemlaci, a ne generacije koje sada kukaju nad mladošću protraćenom

 

a smešni su mi i disidenti titovog vremena koji nisu živeli napolju

Link to comment

Znao sam da je Micko potajni simpatizer crveno-crnih.

 

Nisu bili simpatizeri, ali to je bio dobroćudan, uštrojeni humor, da se narod malo našali sa svojim vladarima, a kada bi šale postajale suviše zubate, radile bi makaze, kao kada su im posle Osme sednice cenzurisali dvanaest emisija zaredom.

 

Vrhunac tog humorističkog kiča bile su one bedastoće, onaj pretužni "ratni humor" koji su snimali za vreme bombardovanja.

Link to comment

najbolji komentar na generacijske razlike je onaj viralni nedavno, od branka kockice. otprilike, evo kakav su svet napravili oni koji su odrastali na mojim emisjama (tema o tome kako mladi nemaju danas takve sadrzaje).

to je prava stvar, i napravili i pogibosmo od zgrazavanja. takvo je demokracko trzishe, sisamo sve moguce majke :lolol:

 

smešno ovo zgražavanje nad zoranom, kao taj su svet stvorili vanzemlaci, a ne generacije koje sada kukaju nad mladošću protraćenom

 

a smešni su mi i disidenti titovog vremena koji nisu živeli napolju

na kraju su ispali smeshni i oni koji su ziveli napolju :(

Link to comment

Stvar je u tome što su mnogi prividno opozicioni gestovi zapravo bili način da se kontrolisano ventilira nezadovoljstvo, kao u slučaju "Indeksovog radio pozorišta" .

 

+1

 

uvek sam to govorio za one duhovite parolice smešne kapice šerpice i pištaljkice na tzv protestima 96/97   :fantom:

Link to comment

Stvar je u tome što su mnogi prividno opozicioni gestovi zapravo bili način da se kontrolisano ventilira nezadovoljstvo

 

Aca pokušava isto sa Šekijem, Bora i Boki nisu dorasli zadatku

Link to comment

umesto da kupe iphone 6s i iscepane pantalone od 170 evra.

jes vala. ovde kod mene u balkanskoj otvorili novišop za krpe. farmerke sa rupama 11850, čini mise. pitam svoju gospođu, ko to kupuje. kaže, ima...

Link to comment

mnogo prđenja oko u suštini sasvim jednostavne stvari. klinci se u tim godinama uvek lože na gluposti, u 90% slučajeva. da su moju generaciju (koja je čitala knjige) sa 12 godina pitali da li bismo pre na sajam knjiga ili na samantu foks da joj vidimo sisu, baš se mislim šta bi izabrali.

+1

 

jebote, oko cega se ovdje drami.

Link to comment

dobro, čora borba bi se mogao smatrati vrhunskim rnr autorom do neke 85.

 

+1

 

Danas™ se s mukom probere sta i sa tih albuma do Istine da valja.  :(

Edited by Tpojka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...