Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

A inače su prosečnim klincima vazda idoli bili Tesla, Sokrat i  Leonardo da Vinči.

 

 

Ne, ne, samo Sokrat.

 

On je oduvek bio privlačan za kvarljivu mladež.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

inace nisam slusao ovakve ocene kada klinci odu na docek sportista na kakvom trgu (i ima ih hiljade a ne desetine), a oni idu da se dive ljudima koji rade stotine cucnjeva dnevno i umeju da prebace loptu sa tacke A na tacku B, umesto da se bave kvantnom fizikom.

 

dakle, postoji neki drugi problem sa Zorannah, a to svakako nije njen izbor posla. 

 

 

odakle ti ideja da su ih zapostavili i kakvo je ovo tetkinsko moralisanje? 

samo vam fali Buum da ih nazove posrnulim devojkama.

 

ovo je zestoko sredovecan forum. u glavi, ako ne i u krstenici.

  

 

+1

 

 

 

Link to comment

ja to nisam nikad ni videla, ja sam iz novog doba ^_^

 

apsolutno.

 

kljuchni problem ove priche, braco i sestre, jeste shto je za (neke) roditelje mozda i bolje da "zapostave" decu u nekom smislu, nego da ih definishu unapred na modlu koja nece postojati ni dok dobace do srednje shkole, a kamoli kad budu morali da dirinche za leba i na leba (mi koji dizajniramo tinejdzere u ovom momentu smo potpuno svesni toga, a ako imamo mladju decu, onda i u potpunoj panici :lolol:). mi projektujemo/lansiramo mladunce u buducnost, a da nemamo pojma koji ce biti kljuchni parametri za opstanak. jedino shto mozemo da pokushamo da napravimo (relativno) normalne, (dovoljno) fleksibilne i razumne osobe da se snadju sa onim shto nauche putem. ja bih, lichno ja, dodala i da je pozeljno da svoj zivot provedu u miru sami sa sobom, da poznaju svoje granice i da se ne obogalje pokushavajuci da postignu neshto shto nije za njih, a polje im shiroko svakako. drugim rechima - da imaju malo srece, a to vec nije u nashoj nadleznosti ^_^. ili mozda i jeste, malkice :unsure:

 

pakao stanuje u chinjenici da roditelj obuchava potomstvo za zivot u nepoznatom svetu, sada vishe nego ikad.

 

ali i o tome smo vec prichali, nebrojene pute :(

 

Ključni problem je što većina roditelja ne bi ni trebalo da vaspitava decu.

Link to comment

Mozemo da zameramo sta hoces. Samo je malo bez veze kenjati njoj koja je mogla da se sunca ceo zivot da je htela a preskociti skoro sve zaposlene u ekonomiji koja se zasniva bas na prodavanju magle. I ja prodajem maglu mada sam nekakav kurcev inzenjer, a i ogromna vecina mojih kolega takodje. Sta onda reci za bilo koga ko dolazi sa humanistickih nauka ili ne daj boze nekog od ekonomista, pr i marketing ljudi i svega povezanog s tim svetom. Skoro svi mi ako posteno pogledamo iza sebe, mozemo primetiti jednu gomilu magle, mozda da primecujemo razliku u gustini.

Nije kao da pricamo na internom NASA forumu pa da se medjusobno tapsemo po ramenima kako smo manje ili vise uticali da covecanstvo u buducnosti ne bude ograniceno na jednu planetu.

S druge strane, ja razumem o cemu ti pricas, ja isto tako vestine umem da delim na osnovu pitanja 'da li bi mi ovaj lik upao u grupu u zombi apokalipsi?'. Bojim se da malo ko prolazi test ;) Samo sto to ne mozemo primenjivati na danasnji svet i ovo u cemu svi zajedno zivimo.

 

Moj bottom line je, da ja nemam problem sa tim šta ona radi, jer da ne radi ona, glupe klinke (opšte mesto) bi se ložile na nešto drugo.

 

Problem mi je kada ljudi imaju potrebu da je brane s tim "dobro radi svoj posao". Ima prodavanja magle i ima prodavanja magle, ja nju neću da cenim samo zašto to uspešnije od drugih prodaje tu maglu. Samo zato što neko dobro radi neki posao, to ne znači da treba da dobija pohvale za to, jer je bitan i kontekst. A ovde je kontekst prodavanje magle najpovodljivijoj grupi - deci.

 

Razumem o čemu ti pričaš na temu tog nekog većeg pitanja korisnosti stvari kojima se ljudi bave, ali prosto ne mogu da je cenim samo zato što je uspešnija od drugih u tome. 

Link to comment

Pa dobro, skroz je jasna pozicija i ne kazem da je nesto posebno problematicna niti neuobicajena. Ja samo naglasavam da drustvo ima jedan nacin da pokaze sta smatra vaznim i nevaznim poslom i taj nacin je novac. Specijalno je precizno u ovakvim primerima gde nemas nekakve uticaje sa strane. Na svaku kritiku koja ide po liniji da je to sto ona radi pickin dim i lako, ona moze veoma jasno odgovoriti - aj probaj kad je lako pa se javi za 6 meseci da uporedimo prihode ;) Jer hiljade njih probavaju, pa ostaju samo napucene klinke koje ne gledaju ni koleginice iz odeljenja.

Link to comment

samo bih jos ovo dodao - to sto ce neka devojcica da kupi ovu knjigu ne znaci da ona ne cita i nesto sto bi mnogi ovde aminovali. te klinke ce malo da gledaju kako da se nasminkaju, sta da obuku i tako to ali ce mnoge od njih posle toga da se uhvate i za nesto sasvim pristojno i pismeno. ova knjiga je jedan obican zenski casopis, samo malo deblji i ukoricen, tako ga tretira i citalacka publika - nema lazi, nema prevare. daleko su pogubniji romani raznih bobic mojsilovic, bjelica, hrebljanovic i ostalih proizvodjaca ljubica/krimica/trasha raznoga koji se prodaje pod firmom knjizevnosti. ako bih birao da mi dete donese u kucu zourannah uradak ili mojsilovicku, znam sta bi mi bilo draze. i znam sta bih pozeleo da provucem kroz sreder. 

 

edit - i dalje nepismen

Edited by adam
Link to comment

 A nisu nikad, znam to, mnogo njih i ne zna ko su ti ljudi, ali baš da im Zorannah bude idol ... to je baš heavy. Još samo Zmaj od Šipova da napiše knjigu i deli autograme, pa da se roknem. 

 

Ili sam stvarno postao matoro džangrizalo i pre četrdesete.

 

Jugoslavija 1986: Deca od desetak godina stoje u redu na sajmu knjiga da vide Desanku Maksimović. 

 

Srbija 2015: Deca od desetak godina stoje u redu na sajmu knjiga da vide Zorannah. 

 

Ako je nekome ovo isto, onda primite moje saučešće. Već ste zaraženi. 

Link to comment

Ključni problem je što većina roditelja ne bi ni trebalo da vaspitava decu.

vishemilenijumski ostanak chovechanstva govori protiv vas mladi choveche ^_^

 

 

ja sam stvano upoznala baba desu, neke 1983-4, recimo :blush::wub:

Edited by gospa buba
Link to comment

meni jako ide na zivce omalovazavanje desanke maksimovic. zena je sasvim pristojna pesnikinja i sasvim pristojan prevodilac. znam da ce mnogi reci da je pateticna, kicasta i knjizevno bezvredna (mozda i jeste, nema frke) ali tom farbom se mogu razni iz njenog doba izmalati - od jesenjina pa nadalje. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...