Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

ja u kombinatu™ nisam video regres 20 godina, sta je to regres uopste? :unsure:

ja to nisam nikad ni videla, ja sam iz novog doba ^_^

 

ja kad sam bio klinac sestra i ostale devojcice su sve bile navucene na zenske casopise koji su otprilike taj fazon koji zourannah rabi - gledale suknje i aljine, kako se sminkati, koja boja je moderna koje sezone, koja frizura, koji ruz.... i vecinu to nije sprecilo da odrastu u normalne, pristojne, pametne osobe.

apsolutno.

 

kljuchni problem ove priche, braco i sestre, jeste shto je za (neke) roditelje mozda i bolje da "zapostave" decu u nekom smislu, nego da ih definishu unapred na modlu koja nece postojati ni dok dobace do srednje shkole, a kamoli kad budu morali da dirinche za leba i na leba (mi koji dizajniramo tinejdzere u ovom momentu smo potpuno svesni toga, a ako imamo mladju decu, onda i u potpunoj panici :lolol:). mi projektujemo/lansiramo mladunce u buducnost, a da nemamo pojma koji ce biti kljuchni parametri za opstanak. jedino shto mozemo da pokushamo da napravimo (relativno) normalne, (dovoljno) fleksibilne i razumne osobe da se snadju sa onim shto nauche putem. ja bih, lichno ja, dodala i da je pozeljno da svoj zivot provedu u miru sami sa sobom, da poznaju svoje granice i da se ne obogalje pokushavajuci da postignu neshto shto nije za njih, a polje im shiroko svakako. drugim rechima - da imaju malo srece, a to vec nije u nashoj nadleznosti ^_^. ili mozda i jeste, malkice :unsure:

 

pakao stanuje u chinjenici da roditelj obuchava potomstvo za zivot u nepoznatom svetu, sada vishe nego ikad.

 

ali i o tome smo vec prichali, nebrojene pute :(

Edited by gospa buba
Link to comment

klinka koja je zabila mirišljavu olovku u oko drugarici iz klupe, da bi pre nje stigla do zorannah uratka, će se sa setom sećati tog vetrovitog oktobra dveiljadepetnajste, dok bude srala po tadašnjim tinejdžerima i njihovom izopačenom sistemu vrednosti.

Link to comment

klinka koja je zabila mirišljavu olovku u oko drugarici iz klupe, da bi pre nje stigla do zorannah uratka, će se sa setom sećati tog vetrovitog oktobra dveiljadepetnajste, dok bude srala po tadašnjim tinejdžerima i njihovom izopačenom sistemu vrednosti.

jel se to vec desilo ili samo shto nije? ^_^

Link to comment

Ma OK, ne kazem ja da je ona bez pomoci dosla tu gde jeste, ali ovo je motika itekakva. Sama cinjenica da je vuklo nesto da isprlja ruke je vec cini boljom od vecine u slicnoj situaciji. Kontas da je potpuno oslanjanje na bogatog tatu nesto sto proizvede sina Zeljka Mitrovica. On ne moze imati nesto kao zokah nikako. A da se svidis velikom broju ljudi toliko da te prate je bas utoliko teze ako nemas neki veliki talenat. Pored toga, ocito je ozbiljan worker i to je dodatno impresivno bas zato sto nije morala. Da ja nisam morao, mislim da bi bio surova propalica. 

 

Ti i dalje pričaš o svemu kao da je to ozbiljan posao. Putuješ, trošiš roditeljske pare i snimaš se kako kenjaš o tome jer ionako ništa drugo u životu ne radiš. Ne možeš to da nazoveš ozbiljnim radom, iako je tome, nesumnjivo, posvećeno ozbiljno vreme.

 

Druga stvar, "da se svidiš tolikom broju ljudi toliko da te prate" nije relevanta jer pričamo o predpubertetlijskim i pubertetlijskim devojčicama. Tako je oduvek bilo, deca su se uvek ložila na neke gluposti, samo se radi o tome da je medijska izloženost sada nemerljivo veća u odnosu na nekad™ pa tako i likovi poput Zokice imaju šansu da se eksponiraju i proslave. 

Link to comment

Ti i dalje pričaš o svemu kao da je to ozbiljan posao. Putuješ, trošiš roditeljske pare i snimaš se kako kenjaš o tome jer ionako ništa drugo u životu ne radiš. Ne možeš to da nazoveš ozbiljnim radom, iako je tome, nesumnjivo, posvećeno ozbiljno vreme.

 

Druga stvar, "da se svidiš tolikom broju ljudi toliko da te prate" nije relevanta jer pričamo o predpubertetlijskim i pubertetlijskim devojčicama. Tako je oduvek bilo, deca su se uvek ložila na neke gluposti, samo se radi o tome da je medijska izloženost sada nemerljivo veća u odnosu na nekad™ pa tako i likovi poput Zokice imaju šansu da se eksponiraju i proslave. 

 

Mislim da ti ne kontas kolika je konkurencija tu medju likovima koji nista ne znaju a zele da se svide klincima i da im nesto prodaju. Deca se loze na gluposti, ali tih gluposti toliko ima da kad vidis kako je neko napravio imperiju (ok, lokalnu imperijicu) na tome, moras ipak uzeti u obzir da taj neko nesto pogadja i trudi se ozbiljno. A posao je ozbiljan ako donosi ozbiljne pare, ja ne bih znao drukciju definiciju da dam a da ne odjebem barem 80% poslova jer ih ionako mogu zameniti masine (a i hoce, btw). 

Link to comment

Ti sve vreme zaboravljaš njenu početnu poziciju, koja je verovatno bolja od bilo čije druge, kada se govori o fešn blogerkama. Odraslim ljudima je lako prodavati maglu, a zamisli tek deci sa svim tim bling bling zajebancijama i tim glamurom™.

 

I žao mi je, ali prodavanje magle nikada neću moći da shvatam ozbiljno.

Link to comment

Ti sve vreme zaboravljaš njenu početnu poziciju, koja je verovatno bolja od bilo čije druge, kada se govori o fešn blogerkama. Odraslim ljudima je lako prodavati maglu, a zamisli tek deci sa svim tim bling bling zajebancijama i tim glamurom™.

 

I žao mi je, ali prodavanje magle nikada neću moći da shvatam ozbiljno.

pazi sad ovo: ima na svetu mnogo ljudi koji su se obogatili pevanjem, izmotavanjem, glumom, jebanjem, trgovinom akcijama, jurenjem lopte, igranjem igrica, pisanjem kojekakvih gluposti... niko od njih u zivotu nije iskopo rupu lopatom, pa ti vidi.

Link to comment

Neki nasnimljeni s ulice the best of duran duran. A onda mi je tata isti dan nezavisno kupio misleći da će mi se svideti Zabranjeno Pušenje - Ja nisam odavle. Pakao.

kahm, to je tata sebi kupio.

Link to comment

I žao mi je, ali prodavanje magle nikada neću moći da shvatam ozbiljno.

 

Daleko vise od pola ljudi prodaje maglu u danasnjem svetu. Mozes ti to shvatati kako hoces, ali ako ne nalazis lek za rak ili tako nesto znacajno u zivotu, bojim se da ti je konjic na koga si se popeo i gledas odozgo malo previse visok.

Link to comment

Daleko vise od pola ljudi prodaje maglu u danasnjem svetu. Mozes ti to shvatati kako hoces, ali ako ne nalazis lek za rak ili tako nesto znacajno u zivotu, bojim se da ti je konjic na koga si se popeo i gledas odozgo malo previse visok.

 

Dakle poenta je, ako postoji još prodavaca magle, to Zokici ne moramo da zameramo?

Link to comment

Dakle poenta je, ako postoji još prodavaca magle, to Zokici ne moramo da zameramo?

 

Mozemo da zameramo sta hoces. Samo je malo bez veze kenjati njoj koja je mogla da se sunca ceo zivot da je htela a preskociti skoro sve zaposlene u ekonomiji koja se zasniva bas na prodavanju magle. I ja prodajem maglu mada sam nekakav kurcev inzenjer, a i ogromna vecina mojih kolega takodje. Sta onda reci za bilo koga ko dolazi sa humanistickih nauka ili ne daj boze nekog od ekonomista, pr i marketing ljudi i svega povezanog s tim svetom. Skoro svi mi ako posteno pogledamo iza sebe, mozemo primetiti jednu gomilu magle, mozda da primecujemo razliku u gustini.

Nije kao da pricamo na internom NASA forumu pa da se medjusobno tapsemo po ramenima kako smo manje ili vise uticali da covecanstvo u buducnosti ne bude ograniceno na jednu planetu.

S druge strane, ja razumem o cemu ti pricas, ja isto tako vestine umem da delim na osnovu pitanja 'da li bi mi ovaj lik upao u grupu u zombi apokalipsi?'. Bojim se da malo ko prolazi test ;) Samo sto to ne mozemo primenjivati na danasnji svet i ovo u cemu svi zajedno zivimo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...