Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Molim te objasni mi kako to lupam kada kažem da je možda bolje odgojiti dete na odgovarajući način i naučiti ga da se nosi sa svojom sredinom, umesto da se šalje na kurseve veštine samoodbrane izraelske obaveštajne službe?

 

Ja se ne slazem sa ovim, jos od onomad kada smo pisali. Sta znaci nauciti ga da se nosi sa svojom sredinom?

Slusaj, ja  cu klikni/klincu dati pištolj i naučiti ih kako da se "nose sa svojom okolinom". Okolina je najvećim delom proizvod roditelja koji su upućivali decu kako da se nose sa svojom okolinom a nisu korigovali. Ja ću i ovde, virtuelno, da belolističarim, i kažem ti da je tvoj odgovor sa jednog skroz "normalnog" društveno-socijalnog stanovišta neprihvatljivo zato što dodaje vatru na neispravan sistem. Bolje je ići na šugavi krav nego se slizati sa sadašnjim društvom. Ako misliš da je to pogrešno, ok, ali agrumentuj, zašto je to pogrešno, zašto je bolje ići uz dlaku i deliti, figurativno, sto sa narko dilerima i ubicama?

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja se ne slazem sa ovim, jos od onomad kada smo pisali. Sta znaci nauciti ga da se nosi sa svojom sredinom?

Slusaj, ja  cu klikni/klincu dati pištolj i naučiti ih kako da se "nose sa svojom okolinom". Okolina je najvećim delom proizvod roditelja koji su upućivali decu kako da se nose sa svojom okolinom a nisu korigovali. Ja ću i ovde, virtuelno, da belolističarim, i kažem ti da je tvoj odgovor sa jednog skroz "normalnog" društveno-socijalnog stanovišta neprihvatljivo zato što dodaje vatru na neispravan sistem. Bolje je ići na šugavi krav nego se slizati sa sadašnjim društvom. Ako misliš da je to pogrešno, ok, ali agrumentuj, zašto je to pogrešno, zašto je bolje ići uz dlaku i deliti, figurativno, sto sa narko dilerima i ubicama?

 

 

Zato što tvoje dete (1) neće upotrebiti taj pištolj, kao što ni ovaj naloženi klipan na kraju nije pretukao devojčice (iako je verovatno hiljadu puta pre toga zamišljao kako im otkida glavu i sa tom namerom išao u školu) nego su one pretukle njega (2) ako želiš da tvoje dete "odrobija" nekoga, da završi u zatvoru stvarno ne treba da budeš roditelj.

 

Mržnja se ne isplati. Ovaj lik što je išao u školu bio je pun mržnje. Devojčice su bile samo bahate. Ko je na kraju pobedio?

 

A sve ovo oko "slizavanja sa korumpiranim društvom" i sl. je stvarno krajnje patetično i, moram da kažem, podseća me na umove poput onih high school shootera i sl.

Link to comment

Što se tiče krav mage, ja nemam ništa protiv nje i mene KVM interesuje i žao mi je što nema nekog ko bi to mogao da nam približi. No ako ćemo o deci, problem sa KVM je ta aura koju ona ima, MOSAD, oružje itd. eno vidiš onaj klip gde se odma vidi neko vatreno oružje (maketa). Deca koja se lože na ratove, vojsku, oružje itd. u većini slučajeva postanu debili i luzeri. Zato mislim da to nije baš najzdraviji izbor za dete iako su borilačke veštine inače do jaja pre svega zbog druženja. (i zbog toga što ako kreneš da treniraš kao dete sa nekih 20-25 god. možeš da budeš profesionalac, trener itd.)

Link to comment

Hm. Čekaj. Napravi jedan korak nazad u priči, i pusti moje dete, gledaj generalno. A to drugo dete je, šta, palo sa neba?

Ima i ono roditelje, i oni ucestvuju u nasem drustvu, da li, pored tog, patetičnog, kako kažeš, iako ga sam u principu zagovaraš, mehanizma postoje još neki?

Nema brzi i lakih improvizacija Fernoux, ovo što ti pričaš je upravo to, pa te molim da prihvatiš moje viđenje istih kao jednako validno.

 

Mržnja se skroz isplati, odlično gorivo za razvoj ličnosti, nemoj zagovarati prihvatanje realnosti i pripreme za život a isključivati mržnju, jedan od najboljih motiva.

 

A ovo na kraju, pa jebiga, sedeti za stolom sa ubicom i ćeretati donosi izuzetan kredit koji se ne troši lako, veruj mi. Ali to nije ni malo prijatno niti se time treba voditi, veruj mi. I skroz se uklapa u ono što propovedaš i nije mi jasno zašto tu toliko spuštaš.

 

EDIT pre edita, otkud bre to, za rat i vojsku??? To je lično viđenje, imam par drugara, već majora, iz generacije, i dosta vojnika i dosta ljubitelja naoružanja i strategije prave, ratne, i niko nije debil a kamoli luzer.

 

Borilačke veštine uče kako pravilno izgubiti ali i pobediti, dobar instruktor/trener može učiniti čuda za neke koji nemaju pouzdanja, a spoznaja drugih da ti ideš na borilačku veštinu koja cilja brzo onesposobljavanje protivnika diže jednu zaštitnu auru oko deteta i skreću one koji bi se samo zezali preusmeravajući ih na lakše mete doduše, ali šta da se radi.

 

 

 

Nego, ovo smo pokrili. A šta ako je vaše KVM dete buli?

Edited by Vapad
Link to comment

Sta blam, mislis da se ja zezam a A ? Jel si nekada isao kuci, i ide ti bus na 50 min, i vec je krenuo, i ti gledas koji ce semafor pre da se otvori,tvom busu ili onom na koji ides,s ekunde te dele od cekanja ili toplog zagipusljivog guranja sa babama sa pijace #thoughlife

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

 

lolz. mada moram da primetim da semafor nije pod kontrolom božjeg proviđenja, zna se uvek gde će se upaliti zeleno.

Link to comment

Molim te objasni mi kako to lupam kada kažem da je možda bolje odgojiti dete na odgovarajući način i naučiti ga da se nosi sa svojom sredinom, umesto da se šalje na kurseve veštine samoodbrane izraelske obaveštajne službe?

Postoji nepogresiv recept: odgajis nekoliko dece.

Pri tom, ako ti je do teorije, vodi racuna o vremenskom rasporedu, znas ono, 1 student, 1 tinejdzer, 1 osnovna, 1 vrtic, 1 beba, 1 u proizvodnji, 1 u planu.

Ako teorija fercera, 1 ce sigurno da uspe, na stranu sto imas vremena da se ucis na greskama.

 

Jebote, sto volim ove teoreticarske rasprave o odgoju dece.

Link to comment

Krav maga nema tu auru,bar ne originalna civilna, koju mozes da treniras pri krav maga global organizaciji( izuzetak su razne fejk taktikal krav maga organizacije koje na ta lozenja privlace clanstvo). Upitanju je samo deo sire prezentacije, posto intruktori sa snimka jesu obuceni i za te nivoe, i par njih jesu pripadnici nekih domacih spec jedinica i policije. Ono sto mozes da radis kao civil, je civilna verzija, koja se ukratko razlikuje samo po zavrsetku tehnike(kod vojne verzije kmg najcesce se tehnika zavrsava likvidacijom,policijske polugom/vezivanjem/ imobilisanjem, a kod civilne visestrukim udarcima i bezanjem)

Stavise na trenigu se od oruzija rade odbrane napadi od noza i palice, dok se ovakve odbrane od jurisnih pusaka ne rade, jer su po recima instruktora cisto gubljenje dragocenog vremena,uceci tehniku protiv necega sto nikada neces videti u zivotu,a i ako ugledas, najbolje je da pobegnes na vreme. Kao sto rekoh, kmg kao sistem samoodbrane i vojno borenje ima vise segmenata

 

Послато са GT-P7500 користећи Тапаток 2

Link to comment

Takozvane borilacke vestine su glupost, a jos je veca glupost uciti decu njima.

Cini mi se da je ovde bilo par afirmativnih primera u smislu da su pomogle nekoj deci da se odbrane u sta cisto sumnjam: uspesna odbrana od nasilnika svake sorte je pre svega pitanje stava i samopouzdanja, a te se rabote majci ne daju istrenirati.

Nauciti dete da nekog povredi, dati mu tu mogucnost znaci potencijalnog malog siledziju: to se jednostavno ne radi.

Imati poverenja u detetove mogucnosti samokontrole kod vladanja nekom nazovi borilackom vestinom je tlapnja: jos je veca tlapnja verovanje da ce dete, cak i nazovi obuceno uspeti da se odbrani silom od pravog siledzije.

Borilacke vestine, bas kao i oruzje, samo provociraju na upotrebu, a to se nikad nije dobro zavrsilo.

Bolje razna plivanja, sport ali ne u okruzenju debila, mislim na roditelje, koji od svojim mezimaca zele da naprave NBA zvezde i milionere.

I ulivanje samopouzdanja, verovanja u sebe i sopstvenu vrednost, ucenja deteta da nije sramota ukloniti se majmunu/majmunima, u krajnjoj liniji dobiti i batine.

 

Kakve bre krav mage i ostale gluposti.

Link to comment

@kurjak92: sve je to marketing, u 5+ razredu se lako gugla krav maga i prva stranica videa oslikava jednu sliku koja je sasvim dovoljna to deter the attackera a to je nama ovde, pitanje odbrane i zaštite fizičkog integriteta deteta, najznačajnije.

 

Pitanje koje se postavlja je da li je to validna putanja ili je, teoretski, bolje biti ortak sa bulijem. Tj. ja to pitam, tj. ne slažem se pošto je to tako postavljeno kako vidm. Mislim da je bilo šta drugo bolje nego biti ortak sa nekim agresivnim skotom i to pogotovo zato što je jedini razlog za to prijateljstvo to što je agresivni skot, to je onda na kraju idealna tehnika za sticanje prijatelja, budi strah i trepet i svi će te voleti, one way or the other, a to je, po meni, katastrofalno rešenje.

 

 

@namenski: pa da,  slažem se, to i rekoh pre neki dan, sport i pamet, ali se kolega ne slaže izgleda. A mene zanima zašto.

Edited by Vapad
Link to comment

Takozvane borilacke vestine su glupost, a jos je veca glupost uciti decu njima.

... i ostale gluposti.

dakle strasno koliko ljudi koji ocigledno pojma nemaju o borilackim vestinama daju sebi za pravo da po njima pljuju.

Link to comment

karate moze imati dobru vaspitnu funkciju za decu ako se radi na oldskul nacin - ako trener cuje da si se tukao i koristio to sto si naucio da bi pokazao kako si zeznut (osim striktno u odbrani) letis van kluba zauvek. mislim, nece realno doci do toga da trener sazna za tucu u skolskom dvoristu ali se poruka jasno posalje i to moze da utice na decju psihu...samo kukavice i slabici udaraju prvi. nekada se to govorilo deci.

Link to comment

ako se radi na oldskul nacin, a radi se u svakom ozbiljnijem klubu, trener moze da vidi potencijalnog nasilnika vec na treningu. i da sebe stavi na mesto sparing partnera i olesi ga od batina onako vaspitno. i jasno mu stavi do znanja da to tako nece ici. takvi obicno sami napuste klub, ali poneko ipak i shvati poruku. od takvih cesto ispadnu najbolji i karatisti, a bogami i ljudi.

Link to comment

karate moze imati dobru vaspitnu funkciju za decu ako se radi na oldskul nacin - ako trener cuje da si se tukao i koristio to sto si naucio da bi pokazao kako si zeznut (osim striktno u odbrani) letis van kluba zauvek.

 

Heh, jedan dobar drugar što je trenirao valjda savate kad je bio mlađi, nekako je često dospevao u priliku da se brani. Tako da u situaciji koja bi se inače (verovatno) završila gurkanjem ili mrkim pogledima, u njegovom slučaju završavala tako što je neko popio patos ili završio s razbijenim ustima. :P Verovatno i da jesu bili zaslužili što su dobili, ali što reče namenski, kad se nešto trenira prilike se nekako same javljaju.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...