Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

 

na mestu ovog rosandica, ja bih mlatila i onda robijala. isto bih radila i za upad u kucu, dok sam u njoj, isto za zaticanje nepoznate osobe. i onda platila ono shto drzava smatra da sam duzna. jebiga.

 

 

... a gde si ti na lopovskom topiku?

 

+1 za poust, sve je receno. Prosto, zatvoren krug u kojima je nekima mnogo dobro a nekima mnogo lose.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

jedno pitanje - jesi ti video nekad kako izgleda napad "bulija" na nekog ko actually poseduje solidno (ne vrhunsko, solidno) poznavanje neke borilačke veštine?

 

 

jesam

Link to comment

na mestu ovog rosandica, ja bih mlatila i onda robijala. isto bih radila i za upad u kucu, dok sam u njoj, isto za zaticanje nepoznate osobe. i onda platila ono shto drzava smatra da sam duzna. jebiga.

 

Najgluplja stvar koju možeš da uradiš. 

 

edit: A i ovaj tip je očigledno bio prilično spreman da 'robija', ali ipak nije bio spreman da udari nekog daskom. To je taj profil ljudi, kao oni nadrkani belci u USofA koji se lože na samoodbranu, naoružavanje itd. Nosiš ceo arsenal sa sobom i na kraju te neko ubije sopstvenim pištoljem. Jer ljudi koji oružje kupuju na ulici uvek će biti spremniji na to da ga upotrebe od ljudi koji oružje kupuju legalno.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

jesam

 

i? posto oni slucajevi (jedan je bio klasican takav) kojima sam ja prisustvovao covek (tada klinac od 18 godina) koji je bio jedno 15cm visi i prilicno vece mase od ovog drugog nije uspeo da uopšte dodje u situaciju da zada nekakav ljudski udarac. 

Edited by MancMellow
Link to comment

i? posto oni slucajevi (jedan je bio klasican takav) kojima sam ja prisustvovao covek (tada klinac od 18 godina) koji je bio jedno 15cm visi i prilicno vece mase od ovog drugog nije uspeo da uopšte dodje u situaciju da zada nekakav ljudski udarac. 

 

iz razloga što je taj čovek i bez borilačkih veština bio 100% spreman da se pobije. buliji vrlo često blefiraju i nije poenta ni u veštini, ni u snazi, ni u visini

Link to comment

plus jos jedno pitanje - ne mislis li da su samopouzdanje u konfliktnim situacijama i poznavanje borilackih vestina mozda u nekakvoj korelaciji?

 

retko. zavisi pre svega šta borilačke veštine predstavljaju za sredinu u kojoj se treniraju. za nekoga ko trenira boks u americi, pre recimo 40 godina, bilo bi. za nekoga ko trenira KMG, u Srbiji, danas - teško. opet, za nekoga ko trenira boks u nekom lokalnom klubu ta korelacija bi bila evidentna, ali pre svega iz razloga što bi taj boks trenirao sa naloženim i agresivnijim likovima

Link to comment

Najgluplja stvar koju možeš da uradiš. 

 

edit: A i ovaj tip je očigledno bio prilično spreman da 'robija', ali ipak nije bio spreman da udari nekog daskom. To je taj profil ljudi, kao oni nadrkani belci u USofA koji se lože na samoodbranu, naoružavanje itd. Nosiš ceo arsenal sa sobom i na kraju te neko ubije sopstvenim pištoljem. Jer ljudi koji oružje kupuju na ulici uvek će biti spremniji na to da ga upotrebe od ljudi koji oružje kupuju legalno.

Jes hau nou, bas se Ameri stide da upotrebe legalni gan. Pazi ovo:

 

Robbery suspects allegedly killed by jewelry store owner in Houston shootout

HOUSTON Police on Friday identified two of three robbery suspects who were gunned down by a jewelry store owner in east Houston Thursday afternoon, and investigators said there may be a fourth suspect who got away.

Around 2 p.m. Thursday, police said Nelson Tambora-Ramiro, 21, Onilton Castillano, 38, and a still-unidentified third suspect were killed when they attempted to rob the Castillo Jewelry store in the 4500 block of Canal Street.

http://www.kens5.com/story/news/2014/06/18/10753659/

 

a vidi ovo:

 

Police said the suspects started tying Eva Castillo up and told Ramon Castillo to put his hands behind his back.

But Mr. Castillo used that opportunity to reach into his back waistband, pull out his pistol and shoot one of the suspects.

Police said the other two suspects started shooting at Ramon Castillo, who returned fire as he made his way to a shotgun he kept in the store.

Once he got the shotgun, police said Mr. Castillo killed the two remaining suspects.

3-0 za nadrkanog vlasnika zlatare.

Edited by ObiW
Link to comment

ja sam trenirao boks sa posve neagresivnim likovima, izmedju ostalih 1 advokat, 2 profesora na faksu, 2 inzenjera, 1 glumac i lokalni cigojneri koji su bili smekerica. ne znam odakle ti takve generalizacije, lepo momce.

Link to comment

ja sam trenirao boks sa posve neagresivnim likovima, izmedju ostalih 1 advokat, 2 profesora na faksu, 2 inzenjera, 1 glumac i lokalni cigojneri koji su bili smekerica. ne znam odakle ti takve generalizacije, lepo momce.

 

 

zato što boks nisam trenirao, a jedini klub za koji znam, i gde znam neke likove je kik boks klub delije gde je trener onaj lik iz čitulje. mada ni tamo se ljudi ne uklapaju baš u taj opis - u pravu si

Link to comment

Jes hau nou, bas se Ameri stide da upotrebe legalni gan. Pazi ovo:

 

Robbery suspects allegedly killed by jewelry store owner in Houston shootout

HOUSTON Police on Friday identified two of three robbery suspects who were gunned down by a jewelry store owner in east Houston Thursday afternoon, and investigators said there may be a fourth suspect who got away.

Around 2 p.m. Thursday, police said Nelson Tambora-Ramiro, 21, Onilton Castillano, 38, and a still-unidentified third suspect were killed when they attempted to rob the Castillo Jewelry store in the 4500 block of Canal Street.

http://www.kens5.com/story/news/2014/06/18/10753659/

 

a vidi ovo:

 

Police said the suspects started tying Eva Castillo up and told Ramon Castillo to put his hands behind his back.

But Mr. Castillo used that opportunity to reach into his back waistband, pull out his pistol and shoot one of the suspects.

Police said the other two suspects started shooting at Ramon Castillo, who returned fire as he made his way to a shotgun he kept in the store.

Once he got the shotgun, police said Mr. Castillo killed the two remaining suspects.

3-0 za nadrkanog vlasnika zlatare.

 

Prodavci su posebna priča. Oni su svaki dan izloženi nasilju u ovom ili onom obliku, i naravno da su spremniji, pre svega zbog tog iskustva.

Link to comment

retko. zavisi pre svega šta borilačke veštine predstavljaju za sredinu u kojoj se treniraju. za nekoga ko trenira boks u americi, pre recimo 40 godina, bilo bi. za nekoga ko trenira KMG, u Srbiji, danas - teško. opet, za nekoga ko trenira boks u nekom lokalnom klubu ta korelacija bi bila evidentna, ali pre svega iz razloga što bi taj boks trenirao sa naloženim i agresivnijim likovima

 

joj. kakve sad veze ima sta to "predstavlja za sredinu" sa samopouzdanjem?

Link to comment

^

Daj ne filozoforaj kad nemas pojma o cemu pricas, leba ti. Ja zivim u Teksasu i skoro svake nedelje citam o tome kako je neko upucao provalnike koji su mu upali u kucu. Zlatno pravilo: ako ti je upao u kucu, mozes da ubijes bez zakonskih posledica bez obzira da li je provalnik naoruzan ili nije. To svi znaju i zato nema ni stida ni straha od zakona kad dohvate legalni gan u sake. 

Edited by ObiW
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...