Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

meni je mlađu ćerku maltretirao jedan, glavna faca, reagovao sam istog trenutka kada sam saznao

 

otišao, sreo i rekao, e stani, dođi da ti kažem nešto, smireno potpuno

 

znaš. žali mi se ćerka da je neko maltretira, neće da mi kaže ko, a za tebe mi kažu da si ovde od jačih

 

aj' te zamolim da je pripaziš, nije ona neko ko ume da se bije, pa mi javi ako vidiš da je neko dira, el može može

 

mirno provedosmo vreme do kraja osnovne, skratio sam priču, ali to je bila suština

 

alternativa tom rešenju je bilo da častim neke druge klince,kakav crni sistem, kakve crne škole, aman zaman ljudi

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

meni je mlađu ćerku maltretirao jedan, glavna faca, reagovao sam istog trenutka kada sam saznao

 

otišao, sreo i rekao, e stani, dođi da ti kažem nešto, smireno potpuno

 

znaš. žali mi se ćerka da je neko maltretira, neće da mi kaže ko, a za tebe mi kažu da si ovde od jačih

 

aj' te zamolim da je pripaziš, nije ona neko ko ume da se bije, pa mi javi ako vidiš da je neko dira, el može može

 

mirno provedosmo vreme do kraja osnovne, skratio sam priču, ali to je bila suština

 

alternativa tom rešenju je bilo da častim neke druge klince,kakav crni sistem, kakve crne škole, aman zaman ljudi

 

:Hail:

Link to comment

meni je mlađu ćerku maltretirao jedan, glavna faca, reagovao sam istog trenutka kada sam saznao

 

otišao, sreo i rekao, e stani, dođi da ti kažem nešto, smireno potpuno

 

znaš. žali mi se ćerka da je neko maltretira, neće da mi kaže ko, a za tebe mi kažu da si ovde od jačih

 

aj' te zamolim da je pripaziš, nije ona neko ko ume da se bije, pa mi javi ako vidiš da je neko dira, el može može

 

mirno provedosmo vreme do kraja osnovne, skratio sam priču, ali to je bila suština

 

alternativa tom rešenju je bilo da častim neke druge klince,kakav crni sistem, kakve crne škole, aman zaman ljudi

 

bas sam se setila ovoga (pisao si i ranije, zar ne?) kad mi je klinca skoro drugi klinac gurao na igralistu, na mestu gde je malac mogao da padne s visine. mislim druga je razmera dogadjaja skroz, ali prva reakcija mi je bila da malom kazem 'no pushing', pa da zamolim njegovu mamu da intervenise (ona je bila u fazonu - it's just boys being boys, you know)... a onda sam povela malog u stranu, objasnila da mi je klinac skoro bio u bolnici jer je povredio glavu, da je jako opasno za njega ako opet padne, i da mi ga malo pricuva ako moze jer vidim da on veliki. od tog trenutka su bili best friends forever, potpuna transformacija. 

Link to comment

svaka vam cast obema sa sjajne metode, stvarno mislim da je najpametnije sto ste mogli da uradite.

ali nisam siguran da bi to bas radilo posao u slucaju 15godisnjaka ili 15godisnjakinja.

Link to comment

https://www.facebook.com/kravjunior.srb/photos/a.1618253821765350.1073741829.1614765418780857/1631663383757727/?type=1&theater
Kao neko ko skoro pet godina trenira kmg, mogu reci da je ovo vrv nesto najbolje sto se tice samoodbrane pa i za decu. Ovo gore ne mogu da komentarisem, jer ne znam da bih uspeo i koliko da se iskontrolisem(a da me neko udari letvom,pa makar bilo i zensko od 15 godina, tu letvu bi popilo min dva puta u glavu)

Edited by kurjak92
Link to comment

Nemojte da se ložite toliko, nikakve borilačke veštine ne pomažu u ovakvim situacijama. Ono od čega zavisi da li će se neko odbraniti od bulija je koliko samopouzdanje ima, kakvu ima poziciju u tom društvu, da li je spreman da se pobije isto koliko i taj buli itd. Ne verujem da su ove dve devojčice niti nešto preterano jake, niti spretne.

 

Borilačke veštine, kakve god bile (mada je većina onoga što se podrazumeva pod time više takmičarskog, sportskog karaktera) imaju smisla ako se treniraju 10+ godina. Bilo bi do jaja da imamo neki topik za to, za entuzijaste (pošto vidim da ima ljudi koji treniraju), ali ovakvi saveti su stvarno glupi, pogotovo kada dolaze od ljudi koji zapravo imaju decu. Nikakve borilačke veštine, kampovi ovde neće pomoći već pre svega vaspitavanje deteta da zna što bolje da se uklopi u društvo i da živi pravila koja u školi važe.

Link to comment

Nemojte da se ložite toliko, nikakve borilačke veštine ne pomažu u ovakvim situacijama. Ono od čega zavisi da li će se neko odbraniti od bulija je koliko samopouzdanje ima, kakvu ima poziciju u tom društvu, da li je spreman da se pobije isto koliko i taj buli itd. 

 

 

jedno pitanje - jesi ti video nekad kako izgleda napad "bulija" na nekog ko actually poseduje solidno (ne vrhunsko, solidno) poznavanje neke borilačke veštine?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...