Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

mislim da je zakazala policija kao institucija jer su strasno lenji.

pitanje da li je to speficno nesto oko maloletnika ili nije i ja mislim da jeste ponesto specificno, ali je vise u pitanju generalna lenjost.

 

mehanizam dugorocne odbrane drustva ovde je drustveno koristan rad, kaunseling i u krajnjoj liniji maloletnicki zatvor.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

kakvi crni boksovi, ako neka deca diraju slabije dete tu moraju da pomognu jača deca, a ona mogu biti motivisana da tu pomoć pruže, to već nije problem

Link to comment

 

Na kraju krajeva, forumski uzimači zakona u svoje ruke, zašto umesto prebijanja dece i vezivanja za radijator (sprovedeno od strane milicije), ne razmislite o primeni istih mera nad roditeljima te dece (t.j. maloletnih prestupnika)?

odavno mi semota po glavi da bi zakonom trebalo da rsditelj snosi kaznu umesto maloletnog čeda (mama za ćeru, tata za mušku junačinu). a kazna da bude kao da je sranje napravio punoletnik.

Link to comment

odavno mi semota po glavi da bi zakonom trebalo da rsditelj snosi kaznu umesto maloletnog čeda (mama za ćeru, tata za mušku junačinu). a kazna da bude kao da je sranje napravio punoletnik.

 

Slažem se ali je i to malo pipavo

 

Npr imaš ovakav slučaj, gde roditelje zabole uvo i koji izbegavaju odgovornost i koji bi trebalo da najebavaju, ali  bi imao i situacije gde su roditelji stvarno nemoćni.  Npr zamisli samohranu majku koja ima sina koji sa 13-4-5 godina već uveliko može da je leši od batina i kome ona ne može apsolutno ništa i koga se i boji.  

Link to comment

Koliko bi to tek stimulisalo nadrkanog tinejdžera da, kad god mu se mama i tata nešto zamere, vandalizuje random izlog/automobil/štagod čisto da bi se njima osvetio. Ako je ozbiljno ljut, uvek može da pošalje roditelja u zatvor tako što izađe na ulicu i izbode slučajnog prolaznika. 

Link to comment

Koliko bi to tek stimulisalo nadrkanog tinejdžera da, kad god mu se mama i tata nešto zamere, vandalizuje random izlog/automobil/štagod čisto da bi se njima osvetio. Ako je ozbiljno ljut, uvek može da pošalje roditelja u zatvor tako što izađe na ulicu i izbode slučajnog prolaznika. 

teorijski, svako bi, pa i tinejdzeri, trebalo da snosi odgovornost za svoje postupke u meri u kojoj moze da boli u zadatom uzrastu. znachi ne goli otok, ali neshto mora, inache se nece reshiti nikad. pa prvo kazna, a onda posle moze i psiholog i pedagog i staramajka da tetoshe nasilnikov ego, ali tako da kazna ostane primarna i ponovljiva, u sluchaju nastavljanja ili ponavljanja dela. i svaki put tako, kazna, pa onda nevidjeno ljubazna profesionalna teta koja se stara o tome da se deca osecaju prijatno i slobodno, da su im prava zashticena i da im nishta nije uskraceno od tih mambo dzambo prava koja treba da uzivaju shodno uzrastu. pa ako moze majmun da nauchi, moze i tinejdzer <_<

Link to comment

teorijski, svako bi, pa i tinejdzeri, trebalo da snosi odgovornost za svoje postupke u meri u kojoj moze da boli u zadatom uzrastu. znachi ne goli otok, ali neshto mora, inache se nece reshiti nikad. pa prvo kazna, a onda posle moze i psiholog i pedagog i staramajka da tetoshe nasilnikov ego, ali tako da kazna ostane primarna i ponovljiva, u sluchaju nastavljanja ili ponavljanja dela. i svaki put tako, kazna, pa onda nevidjeno ljubazna profesionalna teta koja se stara o tome da se deca osecaju prijatno i slobodno, da su im prava zashticena i da im nishta nije uskraceno od tih mambo dzambo prava koja treba da uzivaju shodno uzrastu. pa ako moze majmun da nauchi, moze i tinejdzer <_<

 

+ milion

Link to comment

Naravno, ali nezgodno je odrediti šta je adekvatna kazna za koji uzrast - individualne razlike među klincima su ogromne, a univerzalna pretnja kao što je zatvor za odrasle ne postoji. Plus uzrast, možda dete jedne godine doživi određenu kaznu traumatično a već sledeće mu je to sitnica. 

 

Besmisleno mi zvuče te sugestije da roditelj snosi 100% posledica, valjda se očekuje da svako dete saoseća sa mamatatom do te mere da će da izvuče neku pouku. Kao u onom TD klipu, kažeš mu Imma buttfuck your dad with your mom's headless corpse i onda se mali kao pretvori u uzornog građanina...

Link to comment

Naravno, ali nezgodno je odrediti šta je adekvatna kazna za koji uzrast - individualne razlike među klincima su ogromne, a univerzalna pretnja kao što je zatvor za odrasle ne postoji. Plus uzrast, možda dete jedne godine doživi određenu kaznu traumatično a već sledeće mu je to sitnica. 

 

Besmisleno mi zvuče te sugestije da roditelj snosi 100% posledica, valjda se očekuje da svako dete saoseća sa mamatatom do te mere da će da izvuče neku pouku. Kao u onom TD klipu, kažeš mu Imma buttfuck your dad with your mom's headless corpse i onda se mali kao pretvori u uzornog građanina...

znam sve to. ali u ovoj drzavi imash decu koja su sistematski bivena™ po drzavnim shkolama, a da niko nikada ne preduzima nishta ozbiljno, a narochito nishta od chega bi se nasilnik i/ili roditelj zaista ikada prepao. s druge strane, ovi mucheni, zajedno sa svojim porodicama, to su slinavci neprilagodjeni sistemu i predmet svakovrsnog ruganja, vrlo chesto i od strane shkole. mom detetu su rekli da treba da ima razumevanja za decu koja ga mrvcare, jer su to ipak samo deca i da on od njih ochekuje previshe. samo vrlo jasna svest da smo sami protiv njih i sami protiv celog sistema nas je, paradosksalno, odrzala u ideji da ipak imamo zdrav razum i ne cherupamo decu i rodjitelje. ili upravu shkole. pa chak ni upravu. samo promenish shkolu i dobijesh novu upravu, istu takvu, i novu decu istu takvu. jer je to manir koji diktira sistem. naravno, i kad imash situacije bez direktnih batina (a onda je njih mnogo), onda je vrlo teshko razluchiti ko je shta kome rekao, koliko stvarno, koliko dete vec smoreno situacijom preuvelichava stvari, koliko ko gubi kontrolu... dakle vrlo teshko i vrlo bez podrshke. samo gomila praznih rechi, mnogo dobrobiti, mnogo prava, mnogo nenasilja, sve vrlo lepo i papagajski slozeno  da zvuchi onako... psiholoshki, dobronamerno, i da odmah registrujesh kolika si budala... i koliko ce zapravo dete da ti dodatno i multiplikovano trpi ako pokrenesh bilo kakav zvanichan postupak, koji ce da traje do kraja shkolovanja a mozda i punoletstva :ph34r:

 

oni samo chekaju da uoche zrtvu da je ubace u mashinu suochavanja i oprashtanja <_<

 

na mestu ovog rosandica, ja bih mlatila i onda robijala. isto bih radila i za upad u kucu, dok sam u njoj, isto za zaticanje nepoznate osobe. i onda platila ono shto drzava smatra da sam duzna. jebiga.

 

ali to sve zajedno, to ce jednog dana morati da prestane. bilo tako shto ce da pochnu masovna najebavanja nasilnika ili tako shto cemo da pravimo novo drushtvo ispochetka. kada se jednog dana mozda slozimo da nam to treba.

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...