Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Mislim da sam već pisao o tome, meni je pandur/inspektor/jebemligaštaje kad sam otišao da prijavim treće uzastopno bušenje guma na automobilu od strane nepoznatog počinioca u roku od par meseci (nije samo meni, celoj ulici su bivale izbušene gume, nekom i polomljeni retrovizori) rekao doslovce: "Vidi, reši to sam, samo pazi da nema svedoka."

Da, to je nezvanični savet i kad podstanar neće da ide iz stana...

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ukratko, ovaj tip se žešće izblamirao. Sam po sebi je manual šta NE treba raditi u slučaju da vam dete ima problema u školi.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Ne bih svakako išao u školu, probao bi da naučim svoje dete da se nosi sa tim, posavetovao ga da možda počne da se druži sa nekim ko je zajebaniji. Kukanje i tužakanje vode ka većoj nepopularnosti, a tek onda će da te biju svi redom.

 

živa nisam šta bi ti uradio, fervekse

Link to comment

Ne bih svakako išao u školu, probao bi da naučim svoje dete da se nosi sa tim, posavetovao ga da možda počne da se druži sa nekim ko je zajebaniji. Kukanje i tužakanje vode ka većoj nepopularnosti, a tek onda će da te biju svi redom.

problem pod tepih, ukratko

Link to comment

A, ovaj, kakve veze ima škola sa ovim događajem? Koliko sam ispratio, radnja se odvija u dvorištu ispred zgrade, klinke koje biju i kradu (ako Vuk ne laže), nisu iz kraja...

Link to comment

problem multiplikovan zapravo

 

Aram je resio kako treba

 

e, to

 

aramu i sinu kapa dole, al šta ćemo s klinčadijom koja iz rarnoraznih razloga ne pohađa borilačke veštine?

neko tom zlu u deci mora nekako stati na put, mora da postoji način.

u prvom srednje sam se na velikom odmoru pošibala s nekakvom sajko narkomankom. dolazili su roditelji u školu, ne da vijaju nju, nego kod razrednog starešine i direktora. prebačena je u drugu školu. ne kažem da ju je to sprečilo da negde drugde nastavi po starom, ali šta tačno uraditi kad policija odmahne rukom?

Edited by ordi
Link to comment

cisto roditeljski savet - jebi ga bio sam do skora u slicnoj situaciji. ovaj moj nikad nikom nije hteo da ocuti, nije crvenokos, ali uvek bio visi od svih bar za glavu pa nekako uvek ispadao prva meta... ja ga upisao na karate. nije bas puno naucio, nije ga ni interesovalo previse, ali je bilo dovoljno da par puta kad su hteli da ga biju, uzvrati tako da onaj drugi pobegne placuci... jednom je doduse slomio metakarpalne kosti, nije dovoljno stegao pesnicu, ali nista strasno, dve nedelje gipsa ko heroj nosio :D

al kapiram da nije bas isto ovde i tamo... :(

ma vodio sam ga pre par godina na neki kurcev realni aikido (jedino to bilo tad u ponudi za malu decu u kraju - vec ga vozim na plivanje 2-3 puta nedeljno, samo mu jos jedno drkanje kolima predvece treba...). to je bila takva sprdacina sa takvim dunsterima od trenera, da je odustao (uz gomilu druge dece) posle nekoliko meseci.

 

nemam pojma... i mene je cale iz istog razloga terao na karate koji sam mrzeo (zbog trenera psihopate) iz dna duse i ne secam se da mi je bilo od pomoci. sad nemam srca da ovog mog smotu forsiram...

 

meni nista nije pomoglo kao kad sam u 7. razredu jednom debilu koji mi je maltretirao 3 godine mladjeg burazera slomio vilicu (bukvalno) u tuci. posle toga nas vise niko nikad nije pipnuo, ni burazera ni mene. ne ponosim se ali jbg, ne podnosim kad neko sikanira onog ko ne moze da se brani.

Link to comment

Mešaju se dva slučaja, Vukov i ono što sam ja ispričala, koji se desio u školi.

(Pretučena je učenica te škole, nasilnice su iz druge škole.)

Te moje komšije nisu uradile ništa, slučaj je prijavljen jer se desio u školi i jer je klinka završila u bolnici.

Škole su, zajednički, slučaj gurale pod tepih.

A jbg, ma šta neko mislio, prvi poriv, kad su stigli u bolnicu, roditelja pretučene devojčice

nije bio da jure nasilnice već da pomognu svom detetu.

Privatna tužba košta, za porodicu koja živi od dve male plate to je bacanje para, a satisfakcije nema,

čak i da klinke bidu kažnjenje, pretučenoj klinki neće biti bolje.

Po mom mišljenju izabrali su najbolji način, pare su dali za oporavak detete. 

Da li se sad osećaju sigurno? Ne znam, verovatno ne.

Mada ovde treba u obzir uzeti da je u pitanju Šabac, relativno mali grad, i gde žig, ako te jednom žigošu kao nasilnicu,

nešto znači.

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

Aram je resio kako treba

Mislim da je to poslednje sto bih savetovao svom detetu. To je eventualno ok nacin da se dete odbrani od slucajnih napada, ali ne i od vrsnjackog maltretiranja. Jer verovatno tamo negde postoji neki otac psihopata koji svog sina psihopatu uci da je noz, ili palica najbolji nacin da se izadje na kraj sa borilackim vestinama. A verovatno tamo negde postoji i neki siledzija koga udarac, od koga pucaju kosti na rukama, moze i da ubije.

Ako je razbijanje glava nasilnicima resenje mnogo pre bih se opredelio da ja budem taj koji ce da im razbija glave, nego da prepustim detetu da se nosi sa eventualnim posledicama toga.

Borilacke vestine su ok resenje da se odbije napad, ali ne rasavaju onaj veci problem, sta raditi posle toga.

Link to comment

 

Smanji malo doživljaj i ne vređaj. I ti i ostali, ne koristite ovo za obračun sa neistomišljenicima.

 

Razumem Rosandića, ne zameram nijednom roditelju ako mu/joj padne mrak na oči dok brani svoje dete.

 

A mi ostali, posmatrači, gromade i oni koji to nisu... pa stavimo prst na čelo i zamislim na šta bi ličilo ako bi se dozvolilo uzimanje zakona u svoje ruke. Stradali bi i stvarno krivi, i pogrešno optuženi, i lažno optuženi... Bilo bi nesrazmernog "kažnjavanja" jer nekome mrak na oči pada skroz a neko se ipak kontroliše... Bilo bi N onih što bi da kažnjavaju zbog banalnih prestupa...  Život ne bi vredeo ni po lule duvana.

 

Zar nije bolje da se zalažemo za poštovanje zakona, i za efikasnije zakone, koji bi sankcionisali ovakve stvari i sprečili njihovo ponavljanje? Ja bih recimo u ovakvim slučajevima maloletničkog divljanja ostavio stručnjacima da smišljaju šta i kako raditi sa maloletnim prestupnicima; okrenuo bih se njihovim roditeljima i starateljima pa ih žestoko, ali baš žestoko rebunuo. Zatvor, pare, kombinovano. Za ponovljeni prekršaj, višestruko stroža kazna. Pa da vidim onda roditelje čemu uče svoju decu i vode li računa šta rade.

 

Na kraju krajeva, forumski uzimači zakona u svoje ruke, zašto umesto prebijanja dece i vezivanja za radijator (sprovedeno od strane milicije), ne razmislite o primeni istih mera nad roditeljima te dece (t.j. maloletnih prestupnika)?

 

Izvini, o kakvom vređanju pričaš? 

U sledećem redu si rekao ono što sam ja u suštini napisao između redova. Ne znam kako bih reagovao u datoj situaciji, ali mogu negde da razumem roditelja koji impulsivno reaguje pogotovu u situaciji u kojoj ti se jasno stavlja do znanja da u državi u kojoj živiš ne postoji apsolutno nijedan mehanizam na koji da se osloniš u odbrani i zaštiti sopstvenog deteta. Kako da zaštitim dete? Ne mogu da se setim koji je slučaj bio u pitanju, ali msm da smo već pričali o tome šta bi ko uradio u slučaju deteta, ne sećam se konteksta, pa sam se samo osvrnuo na to. I dalje verujem da bi mnogi koji se zalažu "za mirna rešenja" u datoj situaciji potencijalno pribegla nekom pasivno agresivnoj pa možda i fizičkoj sili. 

 

Ako je to bitno za priču: ja bih u toj hipotetičkoj situaciji, verovatno u besu nalupao šamare, i posle kada me optuže za napad na maloletnike, ne bih se vadio kako nema zakona i ovo i ono. Kriv sam,  znao sam da to ne sme da se radi. U slučaju da sam se iskontrolisao, tužio bih roditelje ako imam para za advokata i gurao tu tužbu, i kroz sud i kroz medije koliko mogu. A možda bih prespavao i rekao jebo svoju satisfakciju, daj da krpim šta mogu, gledao bih kako da dete izlečim od šoka i posledica napada, i da ga/je sklonim sa putanje maloletnih siledžija. Razgovorom sa njihovim roditeljima ako treba. Možda bih i pretio roditeljima siledžija, ne znam.

Vidiš, ipak ima puno mogućnosti, nisu sve nasilne, samo treba prvo raščlaniti šta mi je cilj - moja satisfakcija ili  isterivanje pravde ili bezbednost mog deteta ili bezbednost sve dece. A jednom kad znam šta je cilj, treba videti kako ga postići.

 

Ne razumem te. Kažeš ima puno mogućnosti, nisu sve nasilne, ali si i sam rekao da bi prvo verovatno nalupao šamara. U suštini, a odmah da najavim, spremite mi krst za razapinjanje, ja mislim da su batine u datoj situaciji možda najbolje što može da snađe te dve devojke u slučaju da je to jedina posledica njihovog fizičkog iživljavanja. Beowl je dobro rekao, one su kao i mnogi u ovom društvu svesne da mogu da rade šta hoće bez ikavih posledica. Ubuduće će da znaju da će možda da dođe roditelj osobe koje maltretiraju da ih išamara, pa neka razmišljaju dva puta. 

 

Ali ovaj tip iz benda nikome nije uspeo da polomi kosti (to ti priželjkuješ). Popio je dasku u glavu.

 

Ja nisam od tih koji će mantrati o monopolu sile ;) ali i dalje mislim da ovo nije najbolja stvar za dete. Prosto dete treba na ovaj ili onaj način naučiti da se nosi sa ulicom, školom itd. (nema druge) ili da jednostavno izgura taj period (izgurali su ga svi). Neko ko je vaspitavan u jednoj srednjeklasnoj porodici imaće popriličnih teškoća u školskoj sredini (sećam se kako je meni bilo), najgori su klinci od 14-15 godina. Ali da ideš u školu da se biješ sa vršnjacima svog deteta i pritom još popiješ dasku u glavu, to je stvarno najgluplja stvar koju možeš da uradiš, nezdrava po tebe, i vrlo ponižavajuća po dete. U krajnjem slučaju, ako mala već ima tolike probleme, a imaju para i mogućnosti, ovaj tip je trebao prosto da uzme i upiše je u neku drugu školu. (iako je svuda isto, i, realno, ovako svaka škola izgleda, promena sredine može da reši neke probleme)

 

Dobrodošao u stvarni svet.

 

Odakle tebi da ja to priželjkujem? Popio je dasku u glavu jer verovatno nije ni pomišljao da će neka od njih to da uradi. Sumnjam da nije bio u stanju da savlada dve klinke, čovek se verovatno suzdržao. Roditelji? Mislim da je pisalo da roditelji odbijaju svaku odgovornost i saradnju, toliko o tome. Pre će stoka zaštiti svoje dete nego da prihvati posledice za ponašanje istog tj za svoje loše vaspitanje dotičnih. 

 

Uostalom, koja je alternativa, da ti dete lema neko svaki dan a ti mu svaki dan govoriš, znaš, ne možemo ništa da uradimo, ti trpi dok ne upišemo karate i dobiješ crni pojas, ili dok ne postanemo normalna država, pa će tvoji čukun čukun unuci biti bezbedni. Right. 

Link to comment

izvini uskebasi, ali rekao bih da ni o borilačkim veštinama ni o vršnjačkom maltretiranju pojma nemaš :D

a bogami ni kako lako pucaju metakarpalne koščice kod 11-godišnjaka :lolol:

Link to comment

izvini uskebasi, ali rekao bih da ni o borilačkim veštinama ni o vršnjačkom maltretiranju pojma nemaš :D

a bogami ni kako lako pucaju metakarpalne koščice kod 11-godišnjaka :lolol:

Tacno je da nemam pojma o borilačkim veštinama i o vršnjačkom maltretiranju, ali sam posredno, u sudskim postupcima, video brojne slucajeve "bezazlenih" vrsnjackih tuca koje su posle naopako cak i posle jednog udarca, pa mi svakako prvi savet detetu ne bi bio da silom odgovori na silu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...