Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

I onda posle xyz takvih slučajeva kada jedan roditelj odlepi i nekome polomi sve kosti jer niko, ni milicija ni zakon ni sudstvo ni država ne pružaju ama nikakvu zaštitu njegovoj deci - forumske moralne gromade će da pričaju kako to nije lepo i da je za takve stvari tu zakon i policija. Pa evo vidimo kako je u praksi. Neko ti izlupa dete a sve što tebi ostaje je da se moliš da se ne ponovi.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

I onda posle xyz takvih slučajeva kada jedan roditelj odlepi i nekome polomi sve kosti jer niko, ni milicija ni zakon ni sudstvo ni država ne pružaju ama nikakvu zaštitu njegovoj deci - forumske moralne gromade će da pričaju kako to nije lepo i da je za takve stvari tu zakon i policija. Pa evo vidimo kako je u praksi. Neko ti izlupa dete a sve što tebi ostaje je da se moliš da se ne ponovi.

 

suština

Link to comment

Pa zar nisu mogli da tuže roditelje (staraoce) tih maloletnih prestupnica?

 

 

Mogli su roditelje. (Ali kazne nikako ne dotiču decu, nema za njih kaznenih poena.)

Oni su odustali, mnogo cimanja i para, jer bi išlo po privatnoj tužbi, a kad je škola u pitanju

njihova odgovornost postoji a i tužilac je hteo da se bavi tim.

Odustali su i od toga, novac dali psihologu.

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

Ono što je poražavjuće je da roditelje ti dece ne da nisu hteli da komuniciraju,

već su odbacivali svaku odgovornost.

 

Možda zato što su devojčice pa je roditeljima teže da poveruju da njihove princeze takve stvari rade? :unsure:

 

Kad sam ja bio mali, roditelji lokalnih (muških) siledžija su bili vrlo kooperativni u smislu da su se izvinjavali i do zemlje saginjali samo da se ne zovu nadležne službe, obećavali da će sina da odvale od batina da se ne bi slučajno ponovilo. I ne bi se ponovilo istom detetu ali ovaj bi ubrzo našao drugu žrtvu kojoj bi jahao na kičmi jedno vreme, sve dok se i taj ne odvaži da nekom kaže, pa sve ukrug.

Link to comment

Možda zato što su devojčice pa je roditeljima teže da poveruju da njihove princeze takve stvari rade? :unsure:

 

Roditelji u Srbiji već odavno kategorički odbijaju bilo kakvu mogućnost da bi njihova mezimčad, ženska ili muška, u bilo kom univerzumu mogla da urade bilo šta pogrešno ili loše. Sve im je to napakovano, podmetnuto ili jednostavno nemoguće. Ovo važi i za slučajeve u kojima su dotična mezimčad uhvaćena pored sveže iskasapljenog leša, a tamo gde nema mrtvih se podrazumeva da su u pitanju anđelčići i da ih je mora biti neko isprovocirao ili ih ucenio ili im sipao drogu u heroin.

 

To je deo sveopšteg ukidanja institucije bilo kakve odgovornosti za bilo šta u srpskom društvu. Delom je u pitanju globalni trend a delom nuspojava propasti dotičnog društva.

Link to comment

Nemoguce je da zakon ne uredjuje ovakve pojave kojih je oduvek bilo..

 

pa uredjuje zakon. maloletnici su maloletnici™

 

a uvek cu biti lenj da opisujem kako je idilicna bila socijalisticka omladina u bloku 1 krajem 60ih i pocetkom 70ih godina, cega je sve tu bilo, ma nicega sto nema i danas medju omladinom, i onda je zakon imao odredbe o maloletnicima™ pa je manjkavosti zakona resavala narodna milicija neformalnim tretmanom u staroj zgradi milicije u kojoj je danas samo opstina, zimi se lepo ostavi drcni maloletnik™ pored otvorenog prozora obucen samo u majicu, onako vezan lisicama za radijator, pa se ode lepo na kafu dok se kancelarija proluftira™ pa onda malo tretman onim starim milicionerskim koznim opasacima, danas se to zove policijska brutalnost. cudo jedno, onda se roditelji nisu bunili kada im nestasno mladunce dozivi takav tretman a u bloku 1 ziveo sve fin svet, diplomate, srednje pozicionirani sluzbenici siv-a, oficiri od kapetana prve klase pa na dalje, nesto malo radnicke klase tek da budu zastupljeni svi slojevi radnog naroda

Link to comment

I onda posle xyz takvih slučajeva kada jedan roditelj odlepi i nekome polomi sve kosti jer niko, ni milicija ni zakon ni sudstvo ni država ne pružaju ama nikakvu zaštitu njegovoj deci - forumske moralne gromade će da pričaju kako to nije lepo i da je za takve stvari tu zakon i policija. Pa evo vidimo kako je u praksi. Neko ti izlupa dete a sve što tebi ostaje je da se moliš da se ne ponovi.

 

 

Smanji malo doživljaj i ne vređaj. I ti i ostali, ne koristite ovo za obračun sa neistomišljenicima.

 

Razumem Rosandića, ne zameram nijednom roditelju ako mu/joj padne mrak na oči dok brani svoje dete.

 

A mi ostali, posmatrači, gromade i oni koji to nisu... pa stavimo prst na čelo i zamislim na šta bi ličilo ako bi se dozvolilo uzimanje zakona u svoje ruke. Stradali bi i stvarno krivi, i pogrešno optuženi, i lažno optuženi... Bilo bi nesrazmernog "kažnjavanja" jer nekome mrak na oči pada skroz a neko se ipak kontroliše... Bilo bi N onih što bi da kažnjavaju zbog banalnih prestupa...  Život ne bi vredeo ni po lule duvana.

 

Zar nije bolje da se zalažemo za poštovanje zakona, i za efikasnije zakone, koji bi sankcionisali ovakve stvari i sprečili njihovo ponavljanje? Ja bih recimo u ovakvim slučajevima maloletničkog divljanja ostavio stručnjacima da smišljaju šta i kako raditi sa maloletnim prestupnicima; okrenuo bih se njihovim roditeljima i starateljima pa ih žestoko, ali baš žestoko rebunuo. Zatvor, pare, kombinovano. Za ponovljeni prekršaj, višestruko stroža kazna. Pa da vidim onda roditelje čemu uče svoju decu i vode li računa šta rade.

 

Na kraju krajeva, forumski uzimači zakona u svoje ruke, zašto umesto prebijanja dece i vezivanja za radijator (sprovedeno od strane milicije), ne razmislite o primeni istih mera nad roditeljima te dece (t.j. maloletnih prestupnika)?

Edited by Frile
Link to comment

Smanji malo doživljaj i ne vređaj. I ti i ostali, ne koristite ovo za obračun sa neistomišljenicima.

 

Razumem Rosandića, ne zameram nijednom roditelju ako mu/joj padne mrak na oči dok brani svoje dete.

 

A mi ostali, posmatrači, gromade i oni koji to nisu... pa stavimo prst na čelo i zamislim na šta bi ličilo ako bi se dozvolilo uzimanje zakona u svoje ruke. Stradali bi i stvarno krivi, i pogrešno optuženi, i lažno optuženi... Bilo bi nesrazmernog "kažnjavanja" jer nekome mrak na oči pada skroz a neko se ipak kontroliše... Bilo bi N onih što bi da kažnjavaju zbog banalnih prestupa...  Život ne bi vredeo ni po lule duvana.

 

Zar nije bolje da se zalažemo za poštovanje zakona, i za efikasnije zakone, koji bi sankcionisali ovakve stvari i sprečili njihovo ponavljanje? Ja bih recimo u ovakvim slučajevima maloletničkog divljanja ostavio stručnjacima da smišljaju šta i kako raditi sa maloletnim prestupnicima; okrenuo bih se njihovim roditeljima i starateljima pa ih žestoko, ali baš žestoko rebunuo. Zatvor, pare, kombinovano. Za ponovljeni prekršaj, višestruko stroža kazna. Pa da vidim onda roditelje čemu uče svoju decu i vode li računa šta rade.

 

Na kraju krajeva, forumski uzimači zakona u svoje ruke, zašto umesto prebijanja dece i vezivanja za radijator (sprovedeno od strane milicije), ne razmislite o primeni istih mera nad roditeljima te dece (t.j. maloletnih prestupnika)?

 

korektan post, naravno da je jedino resenje postovanja zakona i donosenje efikasnijih zakona samo sto efikasne zakone donose smislena drustva i drzave a ovo drustvo je poprilicno u raspadu a i drzava je odgovarajuca tako da efikasnih zakona videti necemo

 

za bold samo da kazem, daleko bilo da sam pristalica uzimanja zakona u svacije ruke jer bi onda, recimo beograd, za pola godine izgledao slicno kao alep u siriji. ono sam napisao samo kao ilustraciju kakva je bila drustvena klima™ u jednom novobeogradskom bloku poznatom kao blok 1, radni naziv je bio eksperimentalno naselje kada se to izgradilo. milicija mlati maloletne nasilnike u stanici, oni se posle hvale na kosarkaskom igralistu sve pokazujuci plave pruge na ledjima nastale od koznog opasaca, mere nad roditeljima, hm, bilo je u nekadasnjem zakonodavstvu i toga ali veruj mi, sistem nije bas bio rad da preduzima mere protiv pripadnika crvene burzoazije srednjeg ranga :fantom:  maloletni nasilnici manijace, milicija ih premlacuje s vremena na vreme, roditelji maloletnika™ nemaju nista protiv jer su valjda digli ruke od vaspitavanja sopstvene dece ili nisu mogli da izadju na kraj sa sopstvenom decom, zanemari taj deo, to je bila samo crtica iz istorije bloka 1 :)

Edited by Pontijak
Link to comment

Smanji malo doživljaj i ne vređaj. I ti i ostali, ne koristite ovo za obračun sa neistomišljenicima.

 

Razumem Rosandića, ne zameram nijednom roditelju ako mu/joj padne mrak na oči dok brani svoje dete.

 

A mi ostali, posmatrači, gromade i oni koji to nisu... pa stavimo prst na čelo i zamislim na šta bi ličilo ako bi se dozvolilo uzimanje zakona u svoje ruke. Stradali bi i stvarno krivi, i pogrešno optuženi, i lažno optuženi... Bilo bi nesrazmernog "kažnjavanja" jer nekome mrak na oči pada skroz a neko se ipak kontroliše... Bilo bi N onih što bi da kažnjavaju zbog banalnih prestupa...  Život ne bi vredeo ni po lule duvana.

 

Zar nije bolje da se zalažemo za poštovanje zakona, i za efikasnije zakone, koji bi sankcionisali ovakve stvari i sprečili njihovo ponavljanje? Ja bih recimo u ovakvim slučajevima maloletničkog divljanja ostavio stručnjacima da smišljaju šta i kako raditi sa maloletnim prestupnicima; okrenuo bih se njihovim roditeljima i starateljima pa ih žestoko, ali baš žestoko rebunuo. Zatvor, pare, kombinovano. Za ponovljeni prekršaj, višestruko stroža kazna. Pa da vidim onda roditelje čemu uče svoju decu i vode li računa šta rade.

 

Na kraju krajeva, forumski uzimači zakona u svoje ruke, zašto umesto prebijanja dece i vezivanja za radijator (sprovedeno od strane milicije), ne razmislite o primeni istih mera nad roditeljima te dece (t.j. maloletnih prestupnika)?

 

i dalje ne razumeš poentu, mislim da ovde niko ozbiljno ne poziva na lomljenje kostiju, već je to, teoretski i u praksi jedina kazna koja bi potencijalno mogla da stigne krivce, zbog neodgovarajuće primene zakona u praksi.

 

"zar nije bolje da..." - jeste, sve je bolje i potpisujem svaku reč, ali ja tebe pitam, šta bi TI konkretno uradio da ti se desilo ono što je gore navedeno (pod pretpostavkom da je tako). Imaš ćerku, dva mala govna je izlome i opljačkaju, zakon ih štiti, njihovi roditelji te odjebavaju. Šta bi ti konkretno uradio pošto još uvek nemaš zakon koji bi štitio tvoja prava i pravedno kažnjavao? Dakle ne pitam te da li bi pretukao njih ili njihove roditelje, već šta bio uradio?

Link to comment

Ako je to bitno za priču: ja bih u toj hipotetičkoj situaciji, verovatno u besu nalupao šamare, i posle kada me optuže za napad na maloletnike, ne bih se vadio kako nema zakona i ovo i ono. Kriv sam,  znao sam da to ne sme da se radi. U slučaju da sam se iskontrolisao, tužio bih roditelje ako imam para za advokata i gurao tu tužbu, i kroz sud i kroz medije koliko mogu. A možda bih prespavao i rekao jebo svoju satisfakciju, daj da krpim šta mogu, gledao bih kako da dete izlečim od šoka i posledica napada, i da ga/je sklonim sa putanje maloletnih siledžija. Razgovorom sa njihovim roditeljima ako treba. Možda bih i pretio roditeljima siledžija, ne znam.

Vidiš, ipak ima puno mogućnosti, nisu sve nasilne, samo treba prvo raščlaniti šta mi je cilj - moja satisfakcija ili  isterivanje pravde ili bezbednost mog deteta ili bezbednost sve dece. A jednom kad znam šta je cilj, treba videti kako ga postići.

 

Nije mi jasno zašto mora baš kazna da stigne krivce? OK, kazna je super za satisfakciju mene ili mog deteta; ali ono što je zaista potrebno, po mom mišljenju, je da znamo da je (bitno) smanjena verovatnoća da se taj događaj ponovi.

Link to comment

Ako je to bitno za priču: ja bih u toj hipotetičkoj situaciji, verovatno u besu nalupao šamare, i posle kada me optuže za napad na maloletnike, ne bih se vadio kako nema zakona i ovo i ono. Kriv sam,  znao sam da to ne sme da se radi. U slučaju da sam se iskontrolisao, tužio bih roditelje ako imam para za advokata i gurao tu tužbu, i kroz sud i kroz medije koliko mogu. A možda bih prespavao i rekao jebo svoju satisfakciju, daj da krpim šta mogu, gledao bih kako da dete izlečim od šoka i posledica napada, i da ga/je sklonim sa putanje maloletnih siledžija. Razgovorom sa njihovim roditeljima ako treba. Možda bih i pretio roditeljima siledžija, ne znam.

Vidiš, ipak ima puno mogućnosti, nisu sve nasilne, samo treba prvo raščlaniti šta mi je cilj - moja satisfakcija ili  isterivanje pravde ili bezbednost mog deteta ili bezbednost sve dece. A jednom kad znam šta je cilj, treba videti kako ga postići.

Vidiš i sam da je prva reakcija šamar, kao što je nekima na forumu to takođe bila prva reakcija na pročitan tekst. Naravno da je ono drugo što si naveo, bezbednost glavna stvar, ali hoću da kažem da ne možeš da zameriš ni to što bi masa ljudi popizdela u takvoj situaciji i uzela pravdu u svoje ruke, znajući da to niko drugi neće da uradi. Svakako da bi verovatno najbolja stvar bila da se tu maksimalno udari na roditelje, da se oni pritisnu, ali često to neće biti moguće. Nekome zbog toga što ti roditelji odbijaju komunikaciju, nekom drugom zbog nedostatka novca za guranje tužbe do kraja. I kao posledica te frustracije vratićemo sa ono prvo, što stvarno ne mogu da zamerim. Ne zalažem se, ali mogu da razumem zašto bi neko tako rešio ceo slučaj.

 

 

Nije mi jasno zašto mora baš kazna da stigne krivce? OK, kazna je super za satisfakciju mene ili mog deteta; ali ono što je zaista potrebno, po mom mišljenju, je da znamo da je (bitno) smanjena verovatnoća da se taj događaj ponovi.

Pa ovako, budi siguran da ako se ništa ne uradi, ne bude kazne, da je verovatnoća da se tako nešto ponovi ogromna. Sa kaznom, ovakvom ili onakvom, ta verovatnoća bi trebalo da se smanji. Kad kažem kazna, mislim na posledice po počinioca (i roditelje u ovom slučaju). A posledice bi trebalo da budu takve da nikome od njih više nikada na pamet ne padne tako nešto i naravno na zakonu je da se za tako nešto i pobrine.

Link to comment

za bold samo da kazem, daleko bilo da sam pristalica uzimanja zakona u svacije ruke jer bi onda, recimo beograd, za pola godine izgledao slicno kao alep u siriji. ono sam napisao samo kao ilustraciju kakva je bila drustvena klima™ u jednom novobeogradskom bloku poznatom kao blok 1, radni naziv je bio eksperimentalno naselje kada se to izgradilo. milicija mlati maloletne nasilnike u stanici, oni se posle hvale na kosarkaskom igralistu sve pokazujuci plave pruge na ledjima nastale od koznog opasaca, mere nad roditeljima, hm, bilo je u nekadasnjem zakonodavstvu i toga ali veruj mi, sistem nije bas bio rad da preduzima mere protiv pripadnika crvene burzoazije srednjeg ranga :fantom:  maloletni nasilnici manijace, milicija ih premlacuje s vremena na vreme, roditelji maloletnika™ nemaju nista protiv jer su valjda digli ruke od vaspitavanja sopstvene dece ili nisu mogli da izadju na kraj sa sopstvenom decom, zanemari taj deo, to je bila samo crtica iz istorije bloka 1 :)

 

Jasno mi je da ti ne zagovaraš uzimanje zakona u svoje ruke (trebalo je da napišem ... ili vezivanja za radijator ...). To sa policijom je nadam se ispalo dobro u par slučaja koje opsiuješ, (želim da) verujem da i danas ima policajaca koji umeju da "pedagoški" deluju i u suštini odmene roditelja u jednom trenutku i oduče potencijalnog prestupnika od daljeg prestupništva. 

Dugoročno, opet, nemam poverenja u te metode. Na jednog policajca koji zna šta radi i vezuje klinca za radijator i odlazi na kafu, dolazi devet njih koji su budale i rade isto iz sasvim drugih pobuda i zato što je to prećutno dozvoljeno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...