Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

 no izgleda da charshiji chak i nije toliko do toga da kontrolishe sudbinu svojih 100 dinara, koliko da kontrolishe nechiji zivot. i chak i kada se to nesrecno zavrshi, kad je pristojno pustiti mozda i neko vreme, ako ne i zauvek, kumulatvno dejstvo tog novca izgleda daje neki novi kvalitet i kolektivitet, i mi zelimo da se pricha nastavi po svaku cenu. da prezivi neko drugi, ali i da razvlachimo nekog drugog, ravnopravno.

 

 

ovo je sustina.

 

1 forumas je odlicno objasnjavao kako funkcionisu tabloidi tog tipa. nesto u smislu da ukoliko vlasniku tabloida das reket nece te razvlaciti a ukoliko odbijes e pa onda ce te razvlaciti + sto ce zadovoljavati potrebu zlih dusa za kontrolisanjem necijeg zivota metodom razvlacenja i poziva na linc

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ima nešto do velikih brojeva ali glavni problem u ovoj priči je to što je, za razliku od prethodnih priča koje su dobacile do kratkog TV spota ili banera u štampi, pomoć ovoj devojčici od samog početka bila koncipirana kao ogroman reality show tabloida. Publika nije glasala nego je plaćala, sve drugo je bilo prepisano iz reality koncepta. Iza svega toga stajala je zajednička koprodukcija tabloida koji smatraju da smrt devojčice uopšte ne znači niti treba da znači da je njihov pogani reality okončan. Naprotiv, za njih je to tek početak nove sezone sa novim glavnim zvezdama. I to sada gledamo. Pa još kada se ubaci faktor Karađorđevića i drugih reketaša, ispadne da je dobro što još nema mrtvih.

Link to comment

A da stvar bude jos cinicnija, krenulo je kao borba protiv konkretnog rijaliti programa.

well, ako nismo bili sigurni ko je jachi, reklo nam se odmah zatim :(

 

(mislim, ceo taj koncept sa prostituisanjem bolesti, koji je ovde, a pretpostavljam i na drugim periferijama carstva - uobichajen, je mnogo chudna stvar. posle ispadne da se bolesnici ne ponashaju kako smo zamislili, ni njihove porodice, da nishta nije onakvo kako smo ochekivali. nachin na koji se gradjani pojedinci i udruzenja gradjana (ne svi, ne sva) ubacuju u te priche, nekad pod maskama humanitarnih akcija, nekad otvoreno, vrlo direktno ukazuju na to gde stoji neki novac, da postoje neki posrednici koji neshto naplacuju u tom procesu, da tu neko i zaradi neki dinar, da neko nema nikakav problem sa tim. ali to je uostalom klasichna evropska pricha projektnog finansiranja, to je nachin na koji se uredjuju stvari. i nema milosti ni saosecanja, to je biznis. mislim da se ovim ljudima desio neki takav biznis.

 

na kraju, nema mnogo veze, ali slika sushtinu i mehanizam leshinarskog sveta: beba popovic je na onu zenu pustio kera, a onda nastavio da zaradjuje na promovisanju zenskih prava :ph34r:. ako to nije genijalno, ja ne znam shta je.

 

ognjanovici su trebali je trebalo da uzmu prodzekt menadzera i piara.

Edited by gospa buba
Link to comment

А сензибилна јавност у Србији би као била срећна да су Огњановићи преостали новац проследили неким другим фамилијама са болесном децом. Оно изађу пред камере и кажу: "новац прослеђујемо породицама Бериша и Мехмети из Тиране".

Link to comment

...no izgleda da charshiji chak i nije toliko do toga da kontrolishe sudbinu svojih 100 dinara, koliko da kontrolishe nechiji zivot.

 

 

ovo je sustina.

 

Gde je bila Buba prekjuce da zakljuca ovu pricu.

 

Mada i beowl objasnio:

 

...naprotiv, za njih je to tek početak nove sezone sa novim glavnim zvezdama. I to sada gledamo.

 

Ima tamo na Sergejevoj temi dobrih flesbekova, ljudi pisali i pricali sta ce da se izrodi iz o'ruk humanitarne akcije. Prosto, ako stavis reflektor na jedno dete (od stotinu) racunaj da ce reflektor ostati na tom detetu, to je priroda reflektora. Veze to sa dobrocinstvom nema.

Edited by Caligula
Link to comment

Ovde je problem sto su velike pare u pitanju, pa to utice na percepciju moralnog i nemoralnog ponasanja. Mozda bi neke stvari bile lakse za prepoznavanje kada bi se milioni evra pretvorili u nesto realno i blisko ljudima.

Recimo da neko da komsiji 100 evra za lecenje deteta, pa cuje da je dete umrlo pre lecenja, ima li taj neko (moralno) pravo da pozvoni komsiji na vrata i da trazi specifikaciju troskova lecenja i da zahteva da njegovih™ 100 evra komsija vrati, ili da nekom trecem kome su potrebni. Ko bi u toj prici bio nemoralan?

 

+1

Link to comment

Vest u dnevnom tabloidu:

NASILNIK: Vuk Rosandić iz benda Ruž napao dve devojčice!

 

CRNA HRONIKA23:26, 20.08.2015.24

Bivši pevač jednu devojčicu je ošamario dok je drugu išutirao

 

BEOGRAD – Vuk Rosandić (45), nekadašnji pevač pop grupe „Ruž“, izmlatio je dve devojčice maloletnice od 15 godina jer su napale njegovu kćerku.

 

Incident se dogodio prošle subote oko 18:30 sati ispred ulaza stambene zgrade u Ulici Šajkaška 31 na opštini Palilula.

 

Lekari su jednoj devojčici konstatovali modricu od udarca, kao i jednu staru ranu s krastom.

 

Bivši pevač jednu devojčicu je ošamario dok je drugu išutirao. Jedna od njih se i brzo snašla pa je uzela motku i njome nekadašnjeg pevača udarila u glavu.

 

Pet dana posle sukoba devojčice su osećale posledice napada i osećale jake glavobolje.

 

Pevač je i sam potvrdio da je došlo do incidenta.

 

Saopstenje porodice Rosandic na drustvenim mrezama:

Saopstenje za javnost ,

nikada u zivotu nisam dobio niti krivicnu niti prekrsajnu prijavu , moja cerka Lara je zavrsila 5.razred i za sada je odlikas i nikada do sada nije ucestvovala ni u jednom incidentu koji je ukljucivao fizicko ili verbalno nasilje.

Prosle subote oko 18 h u nas stan usla je vidno potresena komsinica Ivana sa mojom cerkom koja je bila potpuno crvena u licu , plakala i bila dezorijentisana . Dve devojke od 15 godina su nakon neke fejsbuk prepiske uhvatile moju cerku , naterale je da kleci ,uhvatile za kosu , sabile uza zid i pocele da joj udaraju samar po samar . Posle drugog samara usledilo je pitanje " Sta je pickice , jel boli ? nemoj slucajno da places " . Posle treceg samara su zastale drzeci je za kosu i rekle " a sta cemo jos da joj radimo ? nemoj slucajno da si zaplakala samo picke placu , jel jasno ? " . cetvrti samar je bio toliko jak da je Lara udarila levom stranom glave o zid . Sve to je gledala komsinica i pre nego sto se osmelila da pridje Lari i pokusa da joj pomogne , udarili su joj i peti samar i rekli da joj da ne sme ovo nikom da prica i pritom joj ukrale mobilni telefon , naglasivsi da ako nekom isprica sta se desilo , proci ce jos gore .

Moja cerka nije neka kmeza , ali mozete zamisliti koliko je bila paralisana strahom , da kada je komsinica Ivana prisla da je pita da li je u redu , Lara je pritiskajuci suze odgovorila da jeste . ivana je , Hvala Dragom Bogu , uzela za ruku i povela u nas stan .

Sisao sam liftom sa Larom , van sebe i pronasao dve devojke koje su uzgred duplo vece i vise od moje cerke . Upitao sam prvu devojku " ko mi je tukao cerku ? ko joj je ukrao mobilni telefon ?

Ta devojka mi je doslovce odgovorila " Sta te briga gde je mobilni , najebaces kao tvoja cerka " , zatim se okrenula ka Lari koja je stajala iza mene i srdito joj prstom pripretila " najebaces ! ".U tom trenutku sam je izrevoltiran gurnuo , da bi me sekund , dva posle toga ova druga devojka udarila svom snagom nekom daskom u glavu i rascepala mi celo.

Refleksno u samoodbrani sam joj uzvratio i sutnuo po nozi .

U urgentnom centru su mi konstatovali nagnjecenje lobanje , tetanogenu ranu i naravno primio sam anti tetanus .

Posle udarca sam viknuo "stanite !" , i uzeo neki telefon koji je bio na zemlji tvrdeci da necu da im ga vratim dok ne vrate cerkin.

Krenuli smo do nekih cigala , nekog suta odakle su izvukle Larin mobilni . Tada sam otisao u skolsko dvoriste i zahtevao da obe devojke pozovu roditelje i da pod hitno idemo u policiju . sacekao sam majku , otac se pojavio u policiji posle nekih pola sata kasnije .

Epilog na danasnji dan je ovakav , moja cerkica vec 7 dana sama ne izlazi napolje , desava se da odjednom u stanu krene da place , bukvalno da rida ,...u prisustvu majke ili mene izadje na 15 min . Nase dete bez daljnjeg nije isto dete kao od prosle subote , turobna je , cutljiva , tuzna i povucena u sebe . I u celoj prici najveca sramota Medija je cinjenica da su bacili akcenat na moje ponasanje , koje je predstavljeno lazno , tendenciozno i na generalno jedan odvratno izvitopren nacin . AKCENAT TREBA DA SE STAVI na sadisticko i brutalno fizicko i psihicko maltretiranje nase cerke od strane dvoje maloletnih prestupnika.

Nije toliko strasno sto su devojke , zajedno sa majkom bestidno lagale prilikom davanja svojih izjava , vec su time potvrdile da uopste nisu svesne svog postupka . I kako mi sada kao Porodica da se zastitimo ?

ne mozemo da ih tuzimo jer su maloletne .Verovali ili ne , ne mozemo da podnesemo bilo koju vrstu prijave .

Ja sada govorim svojoj cerci , da ce sve biti u redu , ali zaista ne znam da li ce sve biti u redu . Ako su mogle da joj prete da ce je prebiti jos vise ako prijavi nasilje , otkuda da znam da joj se nece osvetiti ? Iako nisu iz naseg kraja , posle incidenta obe su se setale po kraju , izigravale pobednice i hvalile se kako su pretukle i oca i cerku . Na kraju krajeva , otkud znam da mene nece sacekati nocu u ulazu i recimo gadjati me ciglom u glavu ?

Hvala Ivani koja je pristala da svedoci o svemu sto je videla , i hvala joj bezgranicno sto je spasla Laru daljeg zlostavljanja .

A ja sam duboko ubedjen u jedno , ove devojke su upravo ponasaju ovako zasto su svesne da im u sustini niko ne moze nista .

Bez predrasuda prema tuziocu , nadam se da ce uzeti u obzir SVE cinjenice vezane za incident i doneti odluku koja ce biti pravicna i jasna . Hvala i komsijama koje su pristale da svedoce da iste devojke vec dve godine prave iste ili slicne probleme , da su nekoliko puta na identican nacin zlostavljale drugu decu . Na moje pitanje zasto se cuti o tome , oni bi odgovorili " ne vredi " . Sada ih delom i razumem zbog takvog odgovora jer se i sami kao porodica osecamo nemocno pred ovakvom vrstom brutalnog maloletnog nasilja , koje je ostavilo duboku traumu na nase dete , nadam se od sveg srca ne i trajnu .

Kao Porodica , apelujemo na sve roditelje i njihovu decu , da prijave SVAKO maloletno nasilje , bez straha . JEDINO , ponavljam jedino tako postoji nada , da bezumno maloletno nasilje koje smo nazalost na svojoj kozi doziveli moja cerka i ja , bude adekvatno sankcionisano i spreceno .

Na kraju bih dodao da svaku rec ovog teksta potpisujem kao doslovu istinu isped moje Supruge , Cerke , svojih Prijatelja i Pred samim Sobom .

Sa Postovanjem .

Porodica Rosandic

Edited by Friend
Link to comment

Ako je tačno to što je on napisao, u pravu je, te dve klinke će proći nekažnjeno šta god radile. Bukvalno si nemoćan, osim ako ne pukneš i zasluženo im izlomiš kosti, za šta bi posle odgovarao.

Link to comment

Klinka iz roditeljskog komšiluka je imala sličnu epizodu, u školi, srednja.

Završila u bolnici. 

Sačekale je dve klinke (isto neka priča o fb), saterale u wc i prebile.

Zvono je spasilo. 

Samo su školu mogli da tuže, klinke ne.

Ono što je poražavjuće je da roditelje ti dece ne da nisu hteli da komuniciraju,

već su odbacivali svaku odgovornost.

Link to comment

ma takvih klinaca/klinki bilo i kada sam ja bio klinac, maloletnih psihopata je uvek bilo i bice ih, dakle pre oko cetiri decenije i nesto vise a i onda je sistem reagovao isto tako kilavo kao i sada samo sto nije bilo tabloida da o tome pisu

 

moguce je da sam i ja zrtva sopstvenih predrasuda, kada procitam vest iz blica i saopstenje porodice™ sklon sam da vise poverenja dam verziji dogadjaja roksandica. ispada da ovde covek nista ne sme da kaze/uradi ukoliko sa sobom ne vodi snimatelja koji ce da dokumentuje™ da bi snimak posluzio kao dokaz

Edited by Pontijak
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...