Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

znači slažeš se da su muljali sa računima, ali je okej što su to radili?

 

Bilo je neko objasnjenje zbog cega su delili sredstva na dva racuna, tipa nisu mogli da prebace u SAD drugacije.

 

@Snarc, i dalje me fascinira odakle taj bes prema ovoj konkretnoj, inace vanserijski nesrecnoj porodici. Pa sta i ako jesu birali krpice jbt, u cemu je tacno poenta? Kao sto Devicki smetaju izbeglice koje su "dobro obucene"?

 

Jebeno neverovatno, dakle ajde propisite sta ko sme da radi u kojoj situaciji pa da se razilazimo.

Edited by Caligula
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bilo je neko objasnjenje zbog cega su delili sredstva na dva racuna, tipa nisu mogli da prebace u SAD drugacije.

 

@Snarc, i dalje me fascinira odakle taj bes prema ovoj konkretnoj, inace vanserijski nesrecnoj porodici. Pa sta i ako jesu birali krpice jbt, u cemu je tacno poenta? Kao sto Devicki smetaju izbeglice koje su "dobro obucene"?

 

Jebeno neverovatno, dakle ajde propisite sta ko sme da radi u kojoj situaciji pa da se razilazimo.

 

Pretpostavljam da je sličan osećaj kao kad neko da na ulici udeli kintu detetu što prosi i onda roditelji uzmu to i popiju (ne kažem da je isti slučaj, samo ilustracije radi). U principu sve bi bilo drugačije da ovde funkcionišu institucije i onda kad je humanitarna akcija nema muljanja ili kad treba RZFO da nekom pomogne on dobije pomoć i da mu ne treba uopšte akcija i već tako.

Link to comment

Bilo je neko objasnjenje zbog cega su delili sredstva na dva racuna, tipa nisu mogli da prebace u SAD drugacije.

 

@Snarc, i dalje me fascinira odakle taj bes prema ovoj konkretnoj, inace vanserijski nesrecnoj porodici. Pa sta i ako jesu birali krpice jbt, u cemu je tacno poenta? Kao sto Devicki smetaju izbeglice koje su "dobro obucene"?

 

Jebeno neverovatno, dakle ajde propisite sta ko sme da radi u kojoj situaciji pa da se razilazimo.

 

Nisu mi tu blok i tempere..pa cu probati da ublazim na besmislen nivo..

 

Ako ti se desi nesto lose i prilicno patis zbog toga..hoces li uciniti sve sto mozes ( a to sto su oni mogli ako je prica tacna, daleko je od "sve") da neko drugi ne prolazi kroz istu ili vrlo slicnu pricu ?

Ako je odgovor NE..i ako te prosto boli kurac, izvini sto cu da te pozdravim i izadjem iz ove rasprave. Mozda je mene isuvise rano pregazilo vreme i neke stvari ne kapiram dobro.

Inace, reagujem iskljucivo na pricu za koju nemam potvredu da je tacna i istinita. Pricam o ljudskim principima i empatiji, bez Ognjanovica u glavnoj ulozi.

Link to comment

problem sa tobom, Caligula, je što uopšte ne dovodiš u pitanje to da li su oni možda samo dobri ljudi koje je snašlo jezivo zlo ili da su možda i loši ljudi koje je snašlo jezivo zlo

 

ne dozvoljavaš uopšte sebi pomisao da možda ni oni nisu baš tako čisti i nevini

 

i pošto je potrebno da naglasim jer propuštaš i očiglednije stvari kada ti neko piše: to ne opravdava sranje tabloida po njima, ali eto, možda je samo šljam udario na šljam. možda... a ako je to slučaj, onda ko jebe i Ognjanoviće i Ku*ir i ostalu medijsku žgadiju

Link to comment

nije mi sad nesto koser da govorim kako je ponasanje roditelja takvo da je narusilo odredjeno poverenje i stvorilo odredjene lazne predstave ali jeste.

 

postoje brojni scenariji gde se njima nista ne bi moglo reci a tabloidi bi njihovu situaciju isto uzeli za povod ali ovaj nije bas tako clear-cut. sto ne znaci da su tabloidi u pravu. ali nekad niko nije u pravu.

Link to comment

Inace, reagujem iskljucivo na pricu za koju nemam potvredu da je tacna i istinita.

 

Pa, fora je u tome da tako funkcionišu i tabloidske varijante. Baci se žiška i onda se za sat vremena ne zna više da li je to proverena informacija ili ne, a 90% nacije se zgražava.

Link to comment

Svako sa svojim parama nek radi šta hoće.

Ali, ako sam dobio novac na dar, kao milostinju, kao pomoć, čini mi se da bi trebalo da te pare prosledim dalje, ako se ispostavi da ih ima više nego što mi je potrebno.

 

Jbg, ovo je jedna vrlo moralno upitna tema, a takve su komplikovane čak  i kad se raspolaže svim činjenicama, što ovde, reklo bi se, nije slučaj.

Link to comment

Pretpostavljam da je sličan osećaj kao kad neko da na ulici udeli kintu detetu što prosi i onda roditelji uzmu to i popiju (ne kažem da je isti slučaj, samo ilustracije radi). U principu sve bi bilo drugačije da ovde funkcionišu institucije i onda kad je humanitarna akcija nema muljanja ili kad treba RZFO da nekom pomogne on dobije pomoć i da mu ne treba uopšte akcija i već tako.

 

 

Svako sa svojim parama nek radi šta hoće.

Ali, ako sam dobio novac na dar, kao milostinju, kao pomoć, čini mi se da bi trebalo da te pare prosledim dalje, ako se ispostavi da ih ima više nego što mi je potrebno.

 

Jbg, ovo je jedna vrlo moralno upitna tema, a takve su komplikovane čak  i kad se raspolaže svim činjenicama, što ovde, reklo bi se, nije slučaj.

 

poenta.

Link to comment

Cop, ljude koje je snašlo to što je njih snašlo ne bi trebalo da podlažu takvom ispitivanju - jeste li dobri ili ste zli, koliko ste dali u dobrotvorne svrhe, koji je to procenat od ukupne sume, jesi li hteo a nisi mogao ili si mogao a nisi hteo... To se prosto ne radi. Ljudi kojima je umrlo dete se u pristojnom društvu (jedno vreme) ne podvrgavaju takvim paušalnim ocenama.

 

i dalje me fascinira odakle taj bes prema ovoj konkretnoj, inace vanserijski nesrecnoj porodici. Pa sta i ako jesu birali krpice jbt, u cemu je tacno poenta? Kao sto Devicki smetaju izbeglice koje su "dobro obucene"?

 

To je ono prisilno uterivanje humanosti, ako već imaš zašto nećeš da pomogneš, neka to policija i tabloidi združeno ispitaju.

 

To se obično radi u situacijama gde je humanost* standard, pa je svako odstupanje od njega razlog za sablazan. U Srbiji to svakako nije slučaj, ali se javnost pomamila jer se eto desilo da neka velika suma uspešno bude prikupljena, pa sad zamišljaju da je to vaspostavilo nove standarde kojih se svi imaju pridržavati a ponajviše oni kojima je novac udeljen.

 

*Kolega copkillah zna, ima onaj idiotizam u engleskom fudbalu kad jedan igrač leži kao povređen da se od protivnika očekuje da pokaže "humanost" i izbaci loptu u aut da bi mu se ukazala pomoć, posle mu je protivnik vrati i svi kao aplaudiraju. Ali ako tim sa loptom odbije to da uradi nego nastavi da igra, obično se digne frka kao da su nekoga ubili. Opšte okruživanje sudije, urlanje, guranje. kako su se samo usudili da ne demonstriraju fair play pravila na koja ih apsolutno ništa ne obavezuje...

Link to comment

Ali, ako sam dobio novac na dar, kao milostinju, kao pomoć, čini mi se da bi trebalo da te pare prosledim dalje, ako se ispostavi da ih ima više nego što mi je potrebno.

 

Teoretski, svakako.

 

U praksi, tebi je upravo umrlo dete i trenutno ti se jebe i za potrebe društva i za pravedno raspolaganje fondovima i za to odakle su pare originalno došle i za drugu bolesnu decu i za ceo svet. Što se mene tiče, čoveku u takvoj situaciji ne bih nametao obavezu da se ponaša kao razumna i društveno svesna osoba.

Link to comment

 

Inace, reagujem iskljucivo na pricu za koju nemam potvredu da je tacna i istinita. Pricam o ljudskim principima i empatiji, bez Ognjanovica u glavnoj ulozi.

 

... ok, sad mi je lakse. Reagujes na tabloidni naslov UMRLO IM DETE A ONI SE PROVODILI U STRIPTIZ KLUBU

 

Ok, onda se ja i ti slazemo 101% u moralnoj osudi tih nakaza. Kod Ognjanovica v.s. tabloida je, plasim se, nesto drugo po sredi.

 

problem sa tobom, Caligula, je što uopšte ne dovodiš u pitanje to da li su oni možda samo dobri ljudi koje je snašlo jezivo zlo ili da su možda i loši ljudi koje je snašlo jezivo zlo

 

 

A koja tacno razlika za mene licno tu treba da postoji? Ko sam tu ja? Ili, jos bolje, ko si ti, ili ko smo mi koji smo dali pare? Jebote, ova gungula je napravljena kao da su ljudi davali bubrege pa saznali da je neko sa njihovim bubregom isao u soping. Idi begaj.

Link to comment

@vini

ma dobro humanost ali rec je o poverenju i s tim da li ce ubuduce biti zelje da se pomogne nekome na slican nacin

Edited by Krošek
Link to comment

Pohlepa i nezdrav odnos prema materijalnom je kad biras krpice, naocare i ajfone ispred zdravlja necijeg deteta..i mozes mirno da zivis sa tim. 

 

Sačekajmo ipak da vidimo koliko taj šoping™ uopšte ima veze (ako ima ikakve veze) sa istinom.

 

Pa čak i da je istina, jbg ljudi su upravo izgubili dete posle ko zna kolikog užasa i stresa kroz koji su prošli. Ako im je šoping bio neki odbrambeni mehanizam da pokušaju da se koliko-toliko smire posle svega, so be it. Da neko sad ode da pita ovu tabloidsku đubrad šta oni tačno pokušavaju da postignu sa ovim serijalom o Ognjanovićima (osim što konstantno pozivaju na linč ljudi koji su izgubili dete), živo me zanima šta bi odgovorili.

Link to comment

A koja tacno razlika za mene licno tu treba da postoji? Ko sam tu ja? Ili, jos bolje, ko si ti, ili ko smo mi koji smo dali pare? Jebote, ova gungula je napravljena kao da su ljudi davali bubrege pa saznali da je neko sa njihovim bubregom isao u soping. Idi begaj.

 

 

@vini

ma dobro humanost ali rec je o poverenju i s tim da li ce ubuduce biti zelje da se pomogne nekome na slican nacin

 

Caligula, ovo što je Krošek rekao, reč je o poverenju i ono malopre što sam citirao kao poentu Time Crisisa i Bujodraga. Ljudi su generalno možda previše lično shvatili ovaj slučaj jer je većina nas dala neke pare i ljudi se osećaju iznevereno jer su dali te pare za LEČENJE nekog deteta. Dakle nisam dao pare kao pomoć Ognjanovićima već sam dao pare za LEČENJE tog deteta. I mislim da je iz te perspektive potpuno okej da očekuješ da te pare i posle budu namenjene nekom drugom lečenju, kada već Tijani nisu mogle da pomognu.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...