Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

@rajka: Možda, ali sumnjam da bi trebalo očekivati tako linearnu regresiju, isti odnos u padu broja stanovnika kao i u padu broja ubistava.

 

Kako malkin gore kaže, ako bi dodala još nekoliko bivših republika, dodala bi još toliko urbanih centara, ne bi bila u pitanju samo hipertrofirana današnja Srbija u kojoj posle Beograda ide jedno osam praznih mesta pa onda Novi Sad i Niš.

Link to comment

ako nije vickasto, onda je preterano. bilo je kriminala i zverstava u sfrj samo su bili senzacija. sećaš se sigurno slučajeva šefke hodžić ili točilovca. one jurnjave za atentatorom do tašmajdana. danas su takveili slične  stvari svakodnevne.

 

ma jeste bio onaj moj komentar vickast, mislio sam da je to ocigledno ;)

Link to comment

Prvo stravično ubistvo, za koje sam čula i čije priče se sećam.

Šabac, početak 80-ih, muž ubio ženu, preko 20 uboda nožem.

Bizarnost, posle ubistva je izašao i rekao deci (tri sina, klinci bili): idite u kuću, majka vas zove.

Na 20. godina osuđen, izašao posle 14. 

Par godina posle izlaska pokupe ga kola na putu.

Link to comment

Broj ubistava dnevno nije dobra metrika, bolja je broj ubistava na odredjeni broj stanovnika (100k) koja se obicno koristi (izguglao), po kojoj je Srbija u vrhu u Evropi. Takodje treba proveriti sta ulazi u ubistva u SFRJ - prvo sto bih proverio je da li izvrsene smrtne kazne ulaze u racun. Dalje, izgleda da su neke sredine (Crna Gora, Kosovo) imale znatno veci broj ubistava od ostatka zemlje i tako podizale prosek. Ono sto jos treba proveriti je dugorocni trend ubistava na teritoriji Jugoslavije od recimo pocetka 20. veka, pa te brojeve korelisati sa trendom u Evropi.

 

Rekao bih da je bikini jak u iznetom zakljucku.

 

ovo nije tacno

 

CC49M6VUUAA0pIg.jpg

 

 

 

a inace, ako je u SFRJ bilo 3 ubistva dnevno, na 23M stanovnika, to je 4.7 ubistva na 100k stanovnika. Znaci sada svaka od republika ima manji homicide rate od toga, te nema sanse da je u SFRJ bila manja stopa ni sa kakvom matematikom.

Edited by rajka
Link to comment

Nisam neki ekspert za statistiku ali za period za koji važi cifa od 3 ubistva dnevno (70-te), Jugoslavija je imala 20 miliona stanovnika.

Link to comment

da, pretpostavila sam da je imala manje, ali sam odlucila da ne komplikujem. u svakom slucaju to znaci da je stopa ubistava zapravo bila jos veca - 5.5 na 100k stanovnika godisnje.

Link to comment

Policajac Aleksandar Ðorđević izvukao je bebu iz slupanog automobila posle stravičnog udesa na Ibarskoj magistrali, ali vozači nisu hteli da stanu i odvezu njega i dete do prve bolnice.

Na kraju mu je pomogao vozač koji se predstavio kao Ferenc iz Bečeja. Đorđević je rekao da je bio besan i razočaran što niko nije hteo da mu pomogne.

- Kada me je video, jedan vozač je čak krenuo u rikverc, iako sam bio sa bebom u naručju - priča hrabri policajac.

+

 

 

Kriminolog Zlatko Nikolić smatra da ima nekoliko razloga zbog kojih vozači odbijaju da pruže pomoć.

- Prvi razlog je narušavanje komoditeta puta. Ljudi najčešće imaju plan vožnje, koji bi se odlaskom do ambulante i davanjem izjave policiji u slučaju kada je pružena pomoć narušio. Plaše se da im povređeni ljudi mogu uprljati automobil i na taj način pokvariti putovanje - kaže Nikolić. On dodaje da ljudi uglavnom misle da će neko drugi ko se zadesio na putu pružiti pomoć.

Edited by JozoMujica
Link to comment

Tako je oduvek™, a verovatno i svuda u svetu™

Imao sam saobraćajku tamo neke '87 u nekoj zabiti kod Foče. Nas u Jugiću smrskao BMW. Meni deo šoferke završio na čelu i krvarim kao lud. Izašao nekako iz auta i stojimo pored i drugi auti nas masovno obilaze. Tek ne znam koji po redu nam je stao i odvezao do bolnice.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...