Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

A i ja sam lupio da nije smeo da udari na jačeg. Ne znam ništa.

 

meni je stvarno blago neobicno i neverovatno da bilo ko mlacenje na smrt detenceta od 13 meseci pokusava da objasni pijanstvom.

 

Nemam pojma kako se on pravda, niti šta priča, samo sam hteo da kažem da je alkoholizam užasna stvar i da me ništa ne iznenađuje kada je to u pitanju. Nadam se da se nisam previše zapetljao.
 

 

 

da je zaista hteo da se leči od depresije i mislio za dobrobit svoje porodice,  sigurno za čašicom ne bi ni u snu posegao.

 

 

 

Ma ovo jednostavno nije tačno i nema veze sa stvarnim svetom. Ne pričam, dakle, o ovom liku i njegovom konkretnom slučaju, nego pričam o lečenju od depresije i alkoholizmu uopšte. Pritom, antidepresivi se ne piju samo zbog depresije.

 

To su baš, baš, baš teške stvari.

Edited by Lrd
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

slažem se da su teške no ni u ludilu neću bilo čije ubistvo pravdati težinom ubičine bolesti. ne kažem da ti to radiš, da ne bude zabune.

Edited by ordi
Link to comment

Ovo nije depresija.

Može da bude karakter, mogu biti neke druge duševne bolesti, može biti loša administracija psihoaktivnih supstanci od strane lekara u slučaju jedne duševne bolesti, i može da bude nuspojava legalne psihoaktivne susptance propisane od strane lekara, što je em u ovdašnjem sistemu praktično nedokazivo, em mi se čini da je najmanja šansa za to.

 

Nevezano za ovaj slučaj, zainteresovani mogu da ubace u Gugl recimo ovu ili sličnu kombinaciju reči: "većina počinilaca krivičnih dela zdrava" ili neku sličnu kombinaciju reči na engleskom jeziku. Čisto radi bolje obaveštenosti.

 

 

 

 

 

Link to comment

Je l' postoji neka forenzika koja može sa sigurnošću da pokaže da li je zaista imao cirku i gudru u organizmu? Pa ako se ispostavi da laže kao vo po savetu advokata onda 40 godina samice npr.

Link to comment

postoji ali nije od prevelike koristi jer je tablete mogao da popije i neposredno posle ubistva, i nema te analize koja ce biti precizna u 30 minuta.

 

sta god da pokaze vestacenje (a verovatno je imao nesto u sebi jer bi se to veoma lako odbacilo, pa bi laganje bilo protumaceno veoma lose po njega) verovatno ce biti prihvaceno da je ubistvo pocinio u stanju bitno smanjene uracunljivosti..

Link to comment

 

govorimo o tome da je čovek mesto priznanja da je bolestan te da je zbog toga ubio, izjavio da se ubistvo, eto, desilo zbog prekomerne konzumacije alkohola i antidepresiva kao da je to najnormalnija stvar na svetu, kao da se, siroma, prejeo ćevapa. taj govnar da je zaista hteo da se leči od depresije i mislio za dobrobit svoje porodice,  sigurno za čašicom ne bi ni u snu posegao.

vidim da mnogi nas koji mu od srca žele dugu i bolnu smrt, nazivaju potencijalnim psihopatama.

mučno mi je ovo i da pomislim a kamoli napišem, ali da je moje dete u pitanju, lično bih se postarala da mu smrt bude baš takva pa licimurišite koliko vam volja.

mislim da smo sličnu temu obrađivali prošlog leta nakong tijaninog ubstva, gde jedino u singeru i kaubojcu nađoh istomišljenike, a gle čuda, obojica takođe roditelji sitne dece.

 

e to. i pade mi na pamet, zasto se uopste veruje toj prvoj izjavi ubice da je bio pijan i pod tabletama ma sta taj izraz tablete podrazumevao. odmah se krenulo na forumu u trazenje olaksavajucih okolnosti za ubicu. pa smo vec dosli do forumske sugestije tuzilastvu da se kvalifikuje to kao ubistvo pocinjeno u stanju bitrno smanjene uracunljivosti sa naravno odgovarajuce zaprecenim sankcijama za tako kvalifikovano ubistvo.

 

s obzirom da je ubica poceo da se brani cutanjem tesko da u tom cutanju ima nekih naznaka kajanja vec eto poceo da kalkulise sta i kako da radi da bi nasao za sebe olaksavajuce okolnosti jer je brzo ukacio da pocetna izjava kako se siroma najeo cevapa napio kao zver i nagutao ko zna sta i prebio do smrti jednogodisnju bebu mozda i nije najbolja odbrana

Edited by Pontijak
Link to comment

 

 

I ovo je logički skok: Dosta ljudi skače na jače, a ovaj nije=hteo je da ubije/znao je šta radi. A mi to ne znamo.

 

Nekako mi se čini da se ovde užasi alkohola nekako olako shvataju, ali možda i grešim.

 

Nisam ni tvrdio išta o dotičnom.

Htedoh samo da dodam na prethodno, da neki lljudi i tako reaguju kad su pijani.

 

Sumnjam da ovde ima puno onih koji se baš nikad nisu debelo napili.

Takvo pijanstvo jeste stanje promenjene svesti.

Šta nas je, onda, sprečilo da, u pijanstvu, napravimo neko teško sranje? Ne znam. Karakter, vaspitanje, strah, radost, moralni imperativ? Dakle, nije alkohol razlog za svako nepočinstvo u pijanom stanju.

I, napiti se jednom ili par puta uživotu nije ništa strašno, u krajnjem slučaju, poslužiće, kasnije, kao tema za prepričavanje i zezanciju u društvu.

 

S druge strane, alkoholizam jeste užasan i, što je još gore, olako se shvata.

Imao sam prilike da od malih nogu posmatram komšiju koji je postepeno propadao zbog alkohola i došao do stanja biljke koja je sposobna da izgovori samo par nesuvislih rečenica i da skuplja otpatke iz kontejnera. Umro je tako što se jedne zime smrzao na Kalenić pijaci. Da je on pretukao bebu, teško bi bilo objasniti takav postupak bez pozivanja na alkohol.

 

Zajebana tema. Uopštavanja i generalizacije, ostrašćenost i revoltiranost, koliko god nam privlačni bili, neće pomoći.

Strašne stvari se ljudima dešavaju, mimo nas.

Link to comment

Pa sad, koliko god da nam nisu poznate mračne tajne alkohola ja bih ipak rekao da je malo do nimalo moguće da je neko ko pijan ubije bebu golim rukama u treznom stanju zapravo skroz normalan lik ali eto, alkohol ga pretvori u gdina Hajda. Čuo sam za normalne ljude koji su od cirke postajali agresivni ali bemliga nikada nisam čuo za nekog ko je u treznom stanju običan mile iz komšiluka a kada se oleši od brlje onda je beboubica. Da se narokao nekim LSD-om pa od bebe istripovao da je gremlin, pa da mu još i daš koji promil kredita da govori istinu (u kom slučaju bi se verovatno ubio čim bi ponovo došao sebi i shvatio šta se desilo), ali ovo sa brljom i tabletama se vrti već četvrti-peti put u poslednjih godinu dana. Mislim da je i onaj što je pretukao manekenku na smrt imao alkoholnu amneziju, i onaj što je zadavio studentkinju, i tako sve neka epidemija preosetljivosti na alkohol i trougliće. A žrtve sve same žene i deca, nikog da sav taj alkohol usmeri na neko muško. Bullshit. Nije zbog nepoverenja, nego zato što im reč šugavu ne verujem.

Link to comment
 

Da se narokao nekim LSD-om pa od bebe istripovao da je gremlin

 

 

neće to baš od esida. od pcp-a možda, ali toga nema kod nas. svako izvlačenje na gudru je izmišljotina, jedino alkohol može toliko da opusti inhibicije, ali ključno je što mora da bude nešto jako zajebano što je inhibirano da bi došlo do ovoga. čovek je prosto živeo grozan život kojim je bio tragično nezadovoljan i frustriran, a očigledno je i sam bio skon nasilju. zalij te tužne pomije brljom i evo kakvo sranje dobiješ.

Link to comment

ja sam o ovom slucaju citao u srpskim medijima i koliko sam razumeo on je bio toliko pijan i drogiran da nije znao sta je uradio i da se pokajao i bilo mi zao njega koliko i bebe, ali danas citam po kosovskim medijima da je tukao bebu zato sto sumnjao da nije njegovo, ako je ovo tacno onda se slazem sa svima koji misle da ovaj ne zasluzuje dozivotnu ili normalnu smrtnu kaznu

Link to comment

ali ipak moras biti specijalan covek pa da to nezadovoljstvo i frustracije namiris tako sto ces ubiti od batina bebu.

a sa tim brlja nema bas nikakve veze.

Link to comment

Pa da, ti frustrirani nezadovoljnici se nekako po pravilu ustremljuju na slabe i nezaštićene. Možda konza to gleda drugačije ali meni to više dodje kao otežavajuća a ne olakšavajuća okolnost. Ono, žešće si frustriran? Pa onda se ucirkaj i idi lepo udaraj u neko drvo, ili u neki skup auto koji ne možeš da imaš, ili zabodi pesnajom nekog političara, šta koju pm ima neka devojka ili beba (jbt, beba) da plaća životom tvoje frustracije. Razumevanje ipak ima neke granice, ma koliko visoko bile.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...