Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Kao laik mogu samo da zaključim da Apelacioni sud služi za obaranje presuda prvostepenih sudova. Ne sećam se slučaja da nije bilo tako. Zašto je to tako?

 

Mislim da je to zasluga tzv medija koji pišu o Apelacionom sudu samo kada ovaj vrati neku presudu na novo sudjenje. Jeste taj sud dežurni servis za ispomoć ubicama koje imaju dobre veze ali nije baš da dan i noć samo obaraju presude (čitaj: ako nisi povezan™ potvrdiće ti presudu samo tako).

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

sve me ovo podseti ... slušam juče mjehura i intervjuiše neku omladinu 23-28 godina, završili fdu, sociologiju, jedan je barmen, urbana™ omladina. neki planiraju da pale iz zemlje, neki ne, snalaze se, sve lepo. i onda ih pita da li su nezadovoljni ovde i oni svi kažu da nisu, da je eto teško ... i na kraju on poentira da eto, mediji nas teraju da budemo nezadovoljni, ali ovde ima mladih, pametnih, energičnih koji eto nisu nezadovoljni ... nisam baš veš u prepričavanju, dobar mu je podcast, treba slušati.

 

a zašto brate mjehure ? ovde svako mora biti nezadovoljan kada vidi svu ovu stoku okolo. nečovečno je ne biti nezadovoljan. nije pristojno. nije normalno. ne sme se ni propagirati anti-nezadovoljstvo.

 

ma nije to kod njega (365LD, etc), bar ja tako ne vidim, on je isto tako lozio ljude i 90-tih. Meni to potpuno ok. Alternative su da pravi emisije gde ce ljudima da daje nove imigracione zakone Kanade ili da pravi emisije gde otvoreno poziva na revoluciju (to je politika) odnosno objasnjava da apsolutno sve sranje. A te dve alternative su u stvari jedna te ista. U konacnici, meni je poruka njegovih emisija uvek bila (i 90tih i danas) da ne treba kukati i, na nivou drustva, to mi je ok. A svako neka bira za sebe. Osim ako ne Avram zna nesto sto drugi ne znaju on mi je, kao javna licnost, potpuno ok.

Link to comment

Mislim da je to zasluga tzv medija koji pišu o Apelacionom sudu samo kada ovaj vrati neku presudu na novo sudjenje. Jeste taj sud dežurni servis za ispomoć ubicama koje imaju dobre veze ali nije baš da dan i noć samo obaraju presude (čitaj: ako nisi povezan™ potvrdiće ti presudu samo tako).

Slazem se sa prvom recenicom. S tim da pretpostavljam (dakle, ne znam) da se po pitanju ispomoci ubicama jednako dobro snalaze prvostepeni sudovi i tuzilastva.

 

Na osnovu mog vrlo slabog poznavanja materije, kao i usputnih razgovora sa advokatima krivicarima i ljudima iz razlicitih grana i razlicitih nivoa pravosudja, mozda najveci problem lezi u prevelikoj diskreciji tuzilaca. sa jedne strane tu je koruptivni faktor, a sa druge strane zavisnost od izvrsne vlasti. 

Edited by pacey defender
Link to comment

ma nije to kod njega (365LD, etc), bar ja tako ne vidim, on je isto tako lozio ljude i 90-tih. Meni to potpuno ok. Alternative su da pravi emisije gde ce ljudima da daje nove imigracione zakone Kanade ili da pravi emisije gde otvoreno poziva na revoluciju (to je politika) odnosno objasnjava da apsolutno sve sranje. A te dve alternative su u stvari jedna te ista. U konacnici, meni je poruka njegovih emisija uvek bila (i 90tih i danas) da ne treba kukati i, na nivou drustva, to mi je ok. A svako neka bira za sebe. 

 

+1

 

Ne propagira on anti-nezadovoljstvo, nego na svoj nacin pokusava to opste prisutno nezadovoljstvo da kanalise da se izrodi nesto bolje ili bar drugacije. 

Od kukanja zbog lose situacije nema nikakve vajde. Zato je on uvek bio u fazonu "Alo bre, budjenje!"

Link to comment

joj to je onaj baja što u kancu podno aleksejeve slike ima i printani posterčić kosovojesrbija.

retko zatucan i agresivan lik. gledala ga u onom frajevom dokumentarcu o položaju gejeva u svetu.

ali bivis i bathed kao apostoli tradicionalnih & bogougodnih svetonazora. pa jebote :lolol:

Link to comment

nemoj me, još sam rovita od poslednje epizode. too soon, što bi rekli mladi  ^_^

možda je on čovek samo hteo da kaže kako su knjige bolje, al ga hohštapleri novinarski namerno miskvotovali. 

Link to comment

Prvi korak: gledaj Beavisa i Buttheada intenzivno, ali ne sad kao mator konj nego u mladosti kad ti je plasticitet mozga još uvek visok.

 

Posle će ti se javiti kolege sa daljim uputstvima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...