Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

U svakom slučaju važi isti princip - stvaranje atmosfere linča je anticivilizacijski čin, nezavisno od toga kakav je i da li je zločin bio počinjen. Zato i jeste na ovom topiku, a konkretan slučaj silovanja i ubistva sa tim ima malo veze.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sećate se ubistva sa odsecanjem glave? Evo epiloga:

 

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=06&dd=16&nav_category=16&nav_id=1004770

 

Za ubistvo i odsecanje glave 15 godina zatvora

Apelacioni sud u Beogradu pravosnažno je osudio na 15 godina zatvora Velibora Bakića zbog ubistva Smaila Tarića iz Malog Zvornika 2008.

Optužbi je oslobođen Milan Rašić (31) zbog nedostatka dokaza.

Ovaj slučaj je svojevremeno izazvao veliku pažnju javnosti s obzirom da je odrubljena glava Tarića pronađena u crnoj plastičnoj kesi 22. avgusta 2008. u Bulevaru kralja Aleksandra, posle anonimne dojave upućene beogradskim medijima, dok je policija sutradan u donjem delu Karađorđevog parka u Beogradu pronašla i spaljeno Tarićevo telo u žbunju. 

Presudom Apelacionog suda Bakić je osuđen na maksimalnu kaznu za ubistvo, dok je drugom prvostepenom presudom bio osuđen na 20 godina zatvora za teško ubistvo, a Rašiću je kazna preinačena sa 18 godina zatvora na oslobađajuću presudu. 

U detaljnom obrazloženju presude Apelacioni sud navodi da je jedan od razloga zbog kojih je otvorio pretres to što je Viši sud povredio načelo zabrane preinačenja na štetu okrivljenog - osuđujući Bakića za oblik teškog ubistva iako žalbom tužioca to nije traženo. 

Pošto je izostala žalba tužioca u odnosu na pravnu kvalifikaciju dela, ni prvostepeni sud u ponovljenom postupku a ni Apelacioni sud na pretresu, više nisu mogli da razmatraju teško ubistvo kao pravnu kvalifikaciju dela, zbog čega je Bakić sada pravosnažno osuđen za (obično) ubistvo. 

Apelacioni sud je naveo i da nema dovoljno dokaza za postojanje “svireposti” kao načina izvršenja ovog krivičnog dela, iako je mladiću odrubljena glava. 

Što se tiče Rašića, Apelacioni sud je nakon održanog pretresa, doneo odluku da ne postoji dovoljno dokaza da je on saizvršilac, a i oni koji su podneti su nezakoniti i nepouzdani i izazivaju sumnju. 

Bakić i Rašić su pušteni iz pritvora u martu ove godine, a u pritvoru su proveli šest i godina.

Link to comment

Jbt atmosfera linča je nazivanje masovnog ubice ili svirepog decoubice i silovatelja monstrumom...

Nakon dokaza, priznanja, suđenja.

Odoh, nisam ja za ove civilizacijske tekovine.

Link to comment

 

 

Apelacioni sud je naveo i da nema dovoljno dokaza za postojanje “svireposti” kao načina izvršenja ovog krivičnog dela, iako je mladiću odrubljena glava.

 

Šta bi mu tek uradio da ga jeste svirepo ubio?

Edited by Tihajeza
Link to comment

Šta bi mu tek uradio da ga jeste svirepo ubio?

 

Glava je mogla biti odrubljena i nakon ubistva. Uostalom, da je dekapitacija svirepa, ne bi se do pre par decenija koristila u Francuskoj kao način izvršenja smrtne kazne.

Link to comment

Koliko vidim iz teksta, drastično preinačenje kazne je upravo posledica proceduralnih propusta o kojima je Vasa govorio i koji se lako mogu dogoditi kada Blic sudi umesto suda. Ovo sa izostankom svireposti u kvalifikaciji zločina je samo jedan u nizu načinjenih propusta.

Link to comment

Kao laik mogu samo da zaključim da Apelacioni sud služi za obaranje presuda prvostepenih sudova. Ne sećam se slučaja da nije bilo tako. Zašto je to tako? 
 

Link to comment

ali zasto su vec pusteni? ovaj sto je dobio 15 nije izdrzao ni pola kazne. za ovi sto odlucuju o prevremenom izlasku zaista misle da je taj covek reformisan i nije opasnost za javnost? mislim mogu da progutam to proceduralni clusterfuck pa mu je smanjeno na 15 i to, ali ovo mi nije jasno.

Edited by rajka
Link to comment

Kao laik mogu samo da zaključim da Apelacioni sud služi za obaranje presuda prvostepenih sudova. Ne sećam se slučaja da nije bilo tako. Zašto je to tako? 

 

 

Pa nije baš da uvek obaraju presude, dosta njih se i potvrdi.

Link to comment

ali zasto su vec pusteni? ovaj sto je dobio 15 nije izdrzao ni pola kazne. za ovi sto odlucuju o prevremenom izlasku zaista misle da je taj covek reformisan i nije opasnost za javnost? mislim mogu da progutam to proceduralni clusterfuck pa mu je smanjeno na 15 i to, ali ovo mi nije jasno.

 

Mislim da se pustaju iz pritvora, a zatim posebno odazivaju na odsluženje kazne (tj pritvorska jedinica nije ista kao onaj pravi zatvor). Ne mora da znači da je pušten kući da se šeta gradom i odrubljuje glave.

 

Link to comment

Mislim da se pustaju iz pritvora, a zatim posebno odazivaju na odsluženje kazne (tj pritvorska jedinica nije ista kao onaj pravi zatvor). Ne mora da znači da je pušten kući da se šeta gradom i odrubljuje glave.

 

 

pa opet, neko im veruje da ce da se jave kada budu pozvani na odsluzenje kazne  :isuse:

Link to comment

Mislim da se samo tako kaže - "pušten iz pritvora a poslat na odsluženje kazne". Mislim da ne znači da je pušten da šeta slobodno u međuvremenu.

Link to comment

ok ako je tako. u tom slucaju je blic namerno misleading.

 

edit: mada, ovo sto ti kazes nema bas smisla, posto su pusteni iz pritvora jos u martu, a presuda je donesena danas.

Edited by rajka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...