Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ako zajebemo tabloide i novinarski ološ, da li je dozvoljeno misliti da je osuđeni monstrum, ološ i ljudski otpad, da je šteta što se rodio i trošio kiseonik par decenija?

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

:huh:

Nije monstrum? Nije ljudski otpad?

 

Sto je ljudsko meni nije strano ali qratz, naidje jedan ovakav i shvatim da mi jeste strano (nerazumljivo, nepoznato).

 

Ovaj je nekada bio beba, pio je mleko, ucio prve reci, bio sladak i normalan. Negde je krenulo naopako. Ne znam, ne bih se slagao sa Kurirom i Informerom oko klasifikacije.

Edited by Caligula
Link to comment

jao jeste monstrum, nije monstrum...

 

nije rec ovde uopste o tome. ja se slazem sa Svastabeznesto, jer takodje osecam nelagodu zbog presude.  evo i zasto. ta presuda je doneta u atmosferi medijskog linca. pre svega mislim na Blic koji je isao tako daleko da se zgrazavao nad time sto odbrana uopste brani tog, ocigledno krivog coveka. to nije ambijent u kome se donose kvalitetne, rock solid presude. 

 

na kraju dana, u drugostepenom postupku, moze da se dogodi da kazna bude znacajno umanjena. mozda ce celo sudjenje biti ponavljano X puta zbog proceduralnih brljotina, nastalih u zelji da se covek po svaku cenu osudi na maksimalnu kaznu jer su tako trazili nekrofilni listovi.

 

kada  se to dogodi, vise niko se nece ni secati tog davnog slucaja. neko ubistvo 2015...koga briga, da vidim sta jos ima na fejsu.

 

sud, nezavistan sud, je jedini prijatelj koga ta porodica ima.  nije rec o tome da li neko intimno misli da li je taj covek monstrum i ljudski otpad ili ne (niti je Walle iko doveo u pitanje tvoj kapacitet za moralni odmak od takvog coveka, i, na kraju, pravo da tako govoris) vec - kakvu drustvenu klimu zelimo.

Link to comment

Sto je ljudsko meni nije strano ali qratz, naidje jedan ovakav i shvatim da mi jeste strano (nerazumljivo, nepoznato).

 

Ovaj je nekada bio beba, pio je mleko, ucio prve reci, bio sladak i normalan. Negde je krenulo naopako. Ne znam, ne bih se slagao sa Kurirom i Informerom oko klasifikacije.

Ja, zamisli nekada je Hitler sisao majčinu sisu, neko ga je učio hodati držeći za malu ruku ili one što idu ulicom, pevaju nož žica... ;)
Link to comment

jao jeste monstrum, nije monstrum...

 

nije rec ovde uopste o tome. ja se slazem sa Svastabeznesto, jer takodje osecam nelagodu zbog presude.  evo i zasto. ta presuda je doneta u atmosferi medijskog linca. pre svega mislim na Blic koji je isao tako daleko da se zgrazavao nad time sto odbrana uopste brani tog, ocigledno krivog coveka. to nije ambijent u kome se donose kvalitetne, rock solid presude. 

 

na kraju dana, u drugostepenom postupku, moze da se dogodi da kazna bude znacajno umanjena. mozda ce celo sudjenje biti ponavljano X puta zbog proceduralnih brljotina, nastalih u zelji da se covek po svaku cenu osudi na maksimalnu kaznu jer su tako trazili nekrofilni listovi.

 

kada  se to dogodi, vise niko se nece ni secati tog davnog slucaja. neko ubistvo 2015...koga briga, da vidim sta jos ima na fejsu.

 

sud, nezavistan sud, je jedini prijatelj koga ta porodica ima.  nije rec o tome da li neko intimno misli da li je taj covek monstrum i ljudski otpad ili ne (niti je Walle iko doveo u pitanje tvoj kapacitet za moralni odmak od takvog coveka, i, na kraju, pravo da tako govoris) vec - kakvu drustvenu klimu zelimo.

 

 

E to, nisam uspela tako jasno da formulišem pa se nisam ni potrudila.

Edited by svashtabezneshto
Link to comment

jao jeste monstrum, nije monstrum...

 

nije rec ovde uopste o tome. ja se slazem sa Svastabeznesto, jer takodje osecam nelagodu zbog presude.  evo i zasto. ta presuda je doneta u atmosferi medijskog linca. pre svega mislim na Blic koji je isao tako daleko da se zgrazavao nad time sto odbrana uopste brani tog, ocigledno krivog coveka. to nije ambijent u kome se donose kvalitetne, rock solid presude. 

 

na kraju dana, u drugostepenom postupku, moze da se dogodi da kazna bude znacajno umanjena. mozda ce celo sudjenje biti ponavljano X puta zbog proceduralnih brljotina, nastalih u zelji da se covek po svaku cenu osudi na maksimalnu kaznu jer su tako trazili nekrofilni listovi.

 

kada  se to dogodi, vise niko se nece ni secati tog davnog slucaja. neko ubistvo 2015...koga briga, da vidim sta jos ima na fejsu.

 

sud, nezavistan sud, je jedini prijatelj koga ta porodica ima.  nije rec o tome da li neko intimno misli da li je taj covek monstrum i ljudski otpad ili ne (niti je Walle iko doveo u pitanje tvoj kapacitet za moralni odmak od takvog coveka, i, na kraju, pravo da tako govoris) vec - kakvu drustvenu klimu zelimo.

Kakvu klimu treba da stvori?

I uopšte kakva je to klima stvorena?

Da li postoji priznanje? Da li je jasno šta je uradio? Šta je to potrebno da možemo istog nazvati monstrumom, ljudskim govnetom i otpadom. (Koji po meni ne treba viši nikada da vidi sunca, ali ja sam sadista™ )

Link to comment

Mogu samo da ponovim ovaj post koji sam napisao, nemam sta da dodam.

 

Blic ionako ima novu metu, upravo je objavio na naslovnoj strani fotografiju maloletnog deteta koje je priznalo da se njegov brat udavio.

Citaoci su slozni da treba to dete dalje maltretirati, ispitivati u policiji i tako dalje, jer se usudio da laze citaoce Blica.

 

 
Da, moguce je, i sad je ocigledno da je brat pokojng Stefana lagao verovatno iz straha da ne bude odgovoran. A dalja istraga ce pokazati da li ima odgovornosti njegove za tragediju brata ili nema!? To sto je brat lagao nije razlog da ministar policije podnese ostavku, mada nemam neko visoko misljenje o nekom ko plagira diplomu, ali decak je lagao ne samo policiju vec sve nas citaoce u celoj Srbiji. A deca znaju itekako da se drze jedne price koju izmisle jer je to za njih u stvari neka vrsta ''istine''! To je sada prevashodno stvar socijalnih sluzbi, psihologa i psihijatara a ne zakona...Decak je maloletan i ne moze odgovarati ni po jednom osnovu! Zalim nesretnog Stefana a i brata koji ce sve ovo pamtiti.
 
Preporuka:
509
 
 

 

 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ima ona divna capekova prica kad razbojnik pogine u obracunu s policijom, ode na nebo, tamo jelte strasni sud. sude ljudi, bog je samo svedok. jedini, jerbo su njim sami svi ostali nepotrebni. i da ne prepricavam sad sve, kad se sudije povuku da donesu odluku pita razbojnik boga kako to da on ne sudi. odgovor je otprilike da ne moze bas zato sto sve zna, a kad bi i ljudi-sudije sve znali, ne bi ni oni mogli da sude, samo bi im srce prepuklo od tuge.

Link to comment

Ja, zamisli nekada je Hitler sisao majčinu sisu, neko ga je učio hodati držeći za malu ruku ili one što idu ulicom, pevaju nož žica... ;)

 

Upravo, to je jedina istina. Onda negde kvrcne (ili ranije u rasporedu neurona ili kasnije u vaspitanju/iskustvima) te dobijes ovakve zlocince.

 

btw. ne razumem Vaso tvoju nelagodu, pa nije on zavrsio tu gde jeste zbog nekrofilnih tabloida. Dalje, ova presuda mu je legla ko budali samar, ne samo zbog devojke koju je na ovaj nacin ubio vec i zbog smanjivanja sanse da to ikada ponovi.

 

Presuda je najbolja moguca u ovom sistemu, ako nista drugo roditelji ove devojke imaju makar i tu malu satisfakciju.

Link to comment

btw. ne razumem Vaso tvoju nelagodu, pa nije on zavrsio tu gde jeste zbog nekrofilnih tabloida. Dalje, ova presuda mu je legla ko budali samar, ne samo zbog devojke koju je na ovaj nacin ubio vec i zbog smanjivanja sanse da to ikada ponovi.

 

Presuda je najbolja moguca u ovom sistemu, ako nista drugo roditelji ove devojke imaju makar i tu malu satisfakciju.

 

Ne znam kako ne razumes. Presuda je doneta u atmosferi strahovitog medijskog pritiska na sud. To povecava mogucnost i proceduralnih gresaka, kao i brzopletog prvostepenog odmeravanja kazne. Lose sudjenje - manja satisfakcija za roditelje. Simple as that.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Mogu samo da ponovim ovaj post koji sam napisao, nemam sta da dodam.

 

Blic ionako ima novu metu, upravo je objavio na naslovnoj strani fotografiju maloletnog deteta koje je priznalo da se njegov brat udavio.

Jebeš Blic.

Da sam svoje mišljenje gradio na njihovim naslovima ne bi me Hella i Kojot jebavali svako malo.

Meni "smeta" upravo to, e ako Blic, Kurir napiše tako, ja ću biti protiv. Biće mi nelagodno.

Od čega, što će ti se mišljenje negde ukrstiti s njima?

Ne ide to tako...

Link to comment

Ne smem zamisliti histeriju koja bi usledila da je kojim slučajem nedosuđena maksimalna kazna.

Paranoična, kakva jesam, već zamišljam situaciju u kojoj neki tatin sin uradi nešto slično,

plati nekom da odleži njegovo, plati tabloide da monstruizuju nekog. Kome su potrebni dokazi.

U zemlji gde je sve na užasno tankim nogama ovakve stvari su jako opasne.

Link to comment

Jebeš Blic.

Da sam svoje mišljenje gradio na njihovim naslovima ne bi me Hella i Kojot jebavali svako malo.

Meni "smeta" upravo to, e ako Blic, Kurir napiše tako, ja ću biti protiv. Biće mi nelagodno.

 

Walle nije stvar u tome da li ti mislis da je on monstrum nego u tome da medijska histerija smanjuje sansu za pravicnu i odrzivu presudu.

Kucacu ovo do pet ujutru ako treba.

Link to comment

Ne znam kako ne razumes. Presuda je doneta u atmosferi strahovitog medijskog pritiska na sud. To povecava mogucnost i proceduralnih gresaka, kao i brzopletog prvostepenog odmeravanja kazne. Lose sudjenje - manja satisfakcija za roditelje. Simple as that.

 

Ma razumem taj deo, ali samo postojanje pritiska ne znaci automatski da je presuda pogresna.

 

btw. postojao je i pritisak javnosti u daleko redovnijem slucaju Mitrovicevog sina pa je mamlaz oslobodjen (iako je pobegao sa mesta nesrece ne pruzivsi pomoc).

 

Javnost vrsi pritisak (sa razlogom, jer se stvari zataskavaju), ne tabloidi. Tabloidi u tom besu samo vide svoju priliku da zarade. Ovo potvrdjuje (ponovo) primer malog Mitrovica jer je medijska kampanja u to vreme bila neobicno blaga (za razliku od javnosti koja se digla).

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...