Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pa po toj logici onda svaka kazna za ubistvo mora da bude ista, inače ispada da ona ubistva gde je neko dobio tri godine, i ona gde je neko dobio trideset godina, znače da je život jedne ubijene žrtve tačno deset puta manje vredan od one druge.

 

Elem kazna za ubistvo ista, ako si pritom još nekoga i silovao ili mu ubio oca, onda i za to kazna.

 

kazna za ubistvo odredjuje se prema meritumu dela a ne prema karakteristikama zrtve, pobogu.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    957

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa dobijes. i ma koliko to bilo moralno klizavo, ja i mislim da nije isto kad je zrtva samac i kad je zrtva npr. majka/otac troje sitne dece koja vec nemaju drugog roditelja.

jako je, jako klizavo. 

 

imas dva odvojena incidenta.

 

banda "Pakleni djavoli" ubije porodicu Maksa Rokatanskog.

druga banda, "Hromirani demoni" dodje i ubije i Maksa, neposredno posle prvog cina.

 

da li pocinioci drugog ubistva treba da dobiju manju kaznu zato sto je Maks petnaest minuta pre toga ostao bez porodice?

Link to comment

kazna za ubistvo odredjuje se prema meritumu dela a ne prema karakteristikama zrtve, pobogu.

 

Pa i kažem, kazna za ubistvo je ista. ako si prilikom ubistva počinio još štete mimo toga što si nekom oduzeo njegov život, ne vidim što bi to trebalo abolirati? Znači ubistvo deset, ubistvo i silovanje trinaest, ubistvo i nanošenje teške i nenadoknadive štete još nekoj osobi/osobama dvanaest itd.

Link to comment

Pa i kažem, kazna za ubistvo je ista. ako si prilikom ubistva počinio još štete mimo toga što si nekom oduzeo njegov život, ne vidim što bi to trebalo abolirati? Znači ubistvo deset, ubistvo i silovanje trinaest, ubistvo i nanošenje teške i nenadoknadive štete još nekoj osobi/osobama dvanaest itd.

 

I opet dolazimo do toga da zivot samca vredi manje, jednostavno nema bezanja od toga.

Link to comment

Vaso, po tvojoj logici kad nekom obiješ stan i ukradeš malo skuplju saksiju to treba da nosi više kazne nego kad nekog ostaviš bez člana porodice. Ubistvo osobe koja ima više članova porodice prosto je delo koje stvara više žrtava, simple as that. To što neko nema decu i porodicu, ne znači da neko kome je naneta šteta u vidu gubitka člana porodice nije žrtva zločina.

Link to comment

I opet dolazimo do toga da zivot samca vredi manje, jednostavno nema bezanja od toga.

 

Jel život osobe za čije je ubistvo neko dobio tri godine vredi manje od života osobe za čije je ubistvo neko dobio trideset godina?

 

Možeš li da shvatiš da nekad istom akcijom možeš da počiniš od nula do nekoliko krivičnih dela. Znači sudiš za nekoliko dela vs sudiš za jedno.

Link to comment

To što neko nema decu i porodicu, ne znači da neko kome je naneta šteta u vidu gubitka člana porodice nije žrtva zločina.

 

Jeste. I zato se za ubistvo odmeravaju teske zatvorske kazne, ili cak smrtna kazna.

A ti bi na to da dodas neke aditivne kazne koje ce imati samo jednu posledicu, da se ukine jednakost zrtava pred zakonom.

Link to comment

I opet dolazimo do toga da zivot samca vredi manje, jednostavno nema bezanja od toga.

 

ali je i fakat da ubistvo oca petoro dece sve jedno drugo do uveta i bez majke, ostavlja više žrtava nego ubistvo jednog samca.

 

najbolje je da sve kazne budu dovoljno stroge i pravične, kao i sa suđenja budu fer i korektna :fantom: . i mir u svetu, naravno

Link to comment

Jel život osobe za čije je ubistvo neko dobio tri godine vredi manje od života osobe za čije je ubistvo neko dobio trideset godina?

 

 

 

Ne, nego se, da ponovim, kazna izrice za meritum dela (nehat, mah, delimicni umisljaj, puni umisljaj, svirep nacin, koristoljublje) a ne na osnovu drustvenog statusa zrtve, to smo napustili zajedno sa feudalizmom.

Link to comment

jako je, jako klizavo.

 

znam.

 

evo i tebi pitanje. ko ce onoj pretpostavljenoj sitnoj deci nadoknaditi stetu, traume, godine potucanja po sirotistima sa velikim izgledima da iz njih izadju ili kao kriminalci ili kao zrtve vrsnjackog nasilja. ili oboje.

Link to comment

znam.

 

evo i tebi pitanje. ko ce onoj pretpostavljenoj sitnoj deci nadoknaditi stetu, traume, godine potucanja po sirotistima sa velikim izgledima da iz njih izadju ili kao kriminalci ili kao zrtve vrsnjackog nasilja. ili oboje.

 

 

Nije društveni status razlikovati to da li je neko oštetio jednu ili više osoba.

 

+2

 

ali mislim da vas Vasa ne sluša

Link to comment

znam.

 

evo i tebi pitanje. ko ce onoj pretpostavljenoj sitnoj deci nadoknaditi stetu, traume, godine potucanja po sirotistima sa velikim izgledima da iz njih izadju ili kao kriminalci ili kao zrtve vrsnjackog nasilja. ili oboje.

 

Sigurno nece ubica koji je zbog te dece dobio dodatnu kaznu zatvora. A ti opisujes drzavu koja ne ume da se brine o nezasticenim clanovima drustva. 

Link to comment

 

ali mislim da vas Vasa ne sluša

 

ja zapravo razgovaram sa oboje jer mi je ova tema bliska srcu, i razumem emocije koje stoje iza onoga sto pisu Dagmar i Aram. 

u svakom trenutku mozes da se ukljucis i ti u diskusiju, umesto da pretpostavljas da li nesto slusam ili ne.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...