Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

posete u zatvoru nisu privilegija već pravo u svim zemljama na svetu u kojima postoji kakav-takav uređeni pravni sistem.

 

u privilegije spadaju bračne posete, češće posete i tako dalje.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    957

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

u privilegije spadaju bračne posete, češće posete i tako dalje.

 

pustanje na vikend, imanje mobilnog u zatvoru, cuvari koji rade za tebe kao conciergi....

Link to comment

pustanje na vikend, imanje mobilnog u zatvoru, cuvari koji rade za tebe kao conciergi....

puštanje za vikend zamišljeno je u našoj penologiji kao deo procesa postepene resocijalizacije i sistema podsticaja. prvi korak je izlazak u grad u pratnji posetioca. drugi korak je samostalni izlazak, a treći korak je odlazak na vikend. taj institut je, nažalost, predmet mnogih manipulacija i pogrešnih tumačenja za koja su najmanje odgovorni sami kažnjenici (svaki robijaš će pokušati da hakuje sistem, a na sistemu je da se odupre) ali ideja da robijaš izadje na slobodu u uslovima već ostvarene reintegracije u društvo i očuvanih porodičnih odnosa svakako mi je prihvatljivija od toga da se od njega u zatvoru napravi divlja zver.

 

ove druge stvari su kriminal.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

pa jel onda pravo ili privilegija? ne sudim, pitam.

 

Pustanje u grad i na vikende? Privilegija. Ono u potpunosti zavisi od pozitivne ocene vaspitaca, i to u svakoj instanci. Za "sitne ribe" u zatvoru sve ovo ima znacaja u procesu izdrzavanja kazne jer se na njima trenira strogoca. Odes u grad i vratis se pijan - nacekaces se dok te puste sledeci put. Odes u grad i ne javis se u policijsku stanicu da ti lupe pecat u kaznjenicku knjizicu - najebao si, to se tretira maltene kao pokusaj bekstva.

Link to comment

Kapiram šta si hteo da kažeš, ali mislim da je reč "nasilje" prejaka i da, recimo, ne oslikava na pravi način situaciju u kojoj, u prinicipu, ok roditelj lupi po dupetu svoje dete da bi ga trgao iz one ushićene obnevidelosti karakteristične za malu decu i jasnije mu dao do znanja da nekim postupkom dete ugrožava svoj život. 

 

Opasnost "Dr" Zoće je upravo što se na njega lepe dobronamerni ljudi iz neznanja. Problem je u tome što većina prosečnih ljudi u svojoj okolini ima prosečne ljude i njima je fizičko kažnjavanje po nekad lupkanje po dupetu kad naprave sranje, ili više puta po dupetu kad zapale zavesu.

Fora je u tome što ovaj zakon nije namenjen prosečnim ljudima, već onim monstrumima za koje za koje prosečni ljudi najčešće i ne znaju da postoje. Ona čudovišta koja proizvode istraumirane i emotivno, psihički, a ponekad i fizički unakažene ljude.

 

Samo što "Dr" Zoću za sve to baš briga, on privlači pažnju na načine na koje hoće. Ako želiš da se upoznaš sa njegovim delom, trebalo bi da politika ima arhiv njegovog zagovaranja kolektivnog povratka u 19. vek u svakom mogućem smislu. Čovek je stvarno maligni trovač.

Link to comment

zato zoca i ide u mikser. sledbenici dozivljavaju njegove stavove kao nove u drustvu, kontra ovim nametnutim™ sa zapada ili od drzave koja se mesa u vaspitanje.

ove sto mlate decu najstrasnije ne zanimaju kolumne u politici.

Edited by Takeshi
Link to comment

zato zoca i ide u mikser. sledbenici dozivljavaju njegove stavove kao nove u drustvu, kontra ovim nametnutim™ sa zapada ili od drzave koja se mesa u vaspitanje.

ove sto mlate decu najstrasnije ne zanimaju kolumne u politici.

ja sam počeo da doživljavam antivakcinacioni i Zoćin pokret kao savremenu artikulaciju potrebe jednog dela obrazovane srednje klase da stekne nekakvu moć u društvu. brutalni eksperimenti na sopstvenoj deci (ne na sebi, dabome) kao izraz društvenog empowermenta. jezivo mi je sve to.

Link to comment

ja sam počeo da doživljavam antivakcinacioni i Zoćin pokret kao savremenu artikulaciju potrebe jednog dela obrazovane srednje klase da stekne nekakvu moć u društvu. brutalni eksperimenti na sopstvenoj deci (ne na sebi, dabome) kao izraz društvenog empowermenta. jezivo mi je sve to.

 

to definitivno, anti vakcine i batine - skoro isti profil sledbenika.

internet je dosta pomogao™. lazna virtuelna sloboda... da se napajas neogranicenim kolicinama gluposti.

Edited by Takeshi
Link to comment

Opasnost "Dr" Zoće je upravo što se na njega lepe dobronamerni ljudi iz neznanja. Problem je u tome što većina prosečnih ljudi u svojoj okolini ima prosečne ljude i njima je fizičko kažnjavanje po nekad lupkanje po dupetu kad naprave sranje, ili više puta po dupetu kad zapale zavesu.

Fora je u tome što ovaj zakon nije namenjen prosečnim ljudima, već onim monstrumima za koje za koje prosečni ljudi najčešće i ne znaju da postoje. Ona čudovišta koja proizvode istraumirane i emotivno, psihički, a ponekad i fizički unakažene ljude.

 

Samo što "Dr" Zoću za sve to baš briga, on privlači pažnju na načine na koje hoće. Ako želiš da se upoznaš sa njegovim delom, trebalo bi da politika ima arhiv njegovog zagovaranja kolektivnog povratka u 19. vek u svakom mogućem smislu. Čovek je stvarno maligni trovač.

 

Ok, hvala ti za pojašnjenje. Da budem iskren, ne poznajem lik i delo dotičnog "dr" Zoće, pojma nisam imao o kakvom opasnom profilu ličnosti je reč.

I izvinjenje Vasi, zato što sam pogrešno protumačio njegov koment.

Link to comment

tvoja reakcija je dosta racionalna ako ti je jedini input "država mi brani da pljesnem dete po guzi", a priča je, kao što vidiš, dosta složenija od toga.

popularnost Zoće počiva na eksploataciji jednostavne a netačne poruke. nalik na onu "Evropa nam neće dati da pečemo rakiju".

Link to comment

Mene keva lesila od batina toliko da sam se zacenjivao i padao u stanja bliska transu od placa i boli.

 

Prve velike batine sam dobio u zabavistu, drugu (inace uciteljevom unuku) sam otvorio vuglu nekim drvenim pravougaonikom, druge u trecem osnovne kada sam svajcarskim nozicem, recnuo malo Adama, pa posto je poceo da place, kako bi mu skratio muke, izvrsio sam jedno ubistvo iz samilosti. A ondak mi je bilo zao Eve, da tako mlada ostane udovica, pa sam i nju poslao na onaj svet.

 

Kasnije su se batine proredile, posto sam bio najjaci u odeljenju, nasilje me proslo do 2 srednje, al to je bilo kratkog daha.

 

Uglavnom, zasluzio sam boj

Edited by ultra plasticni
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...