Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Kapiram šta si hteo da kažeš, ali mislim da je reč "nasilje" prejaka i da, recimo, ne oslikava na pravi način situaciju u kojoj, u prinicipu, ok roditelj lupi po dupetu svoje dete da bi ga trgao iz one ushićene obnevidelosti karakteristične za malu decu i jasnije mu dao do znanja da nekim postupkom dete ugrožava svoj život. 

 

problem je sto gosn zoca nije bas to tako zamislio. no, ima na njegovoj temi opsirnija diskusija, i to vise puta. za mene je on potpuno neprihvatljiv u svakoj opciji.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    957

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Мртва трка, само што је у финалу падала током утакмице, а са Екереном је најјачи пљусак био одмах после.

Nije bre, počeo pljusak odmah sa prvim sudijskim zviždukom™

Link to comment

Можда је падала на хулигане са севера, не бих знао. На мене је прва кап пала после утакмице. :nobles:

Link to comment

kulovgradski mesar dobio 40 godina bravo sudija :thumbsup:

Čekaj, ovo je tek prvi stepen. Sada će da se to još provlači po drugom stepenu, pa apelacija, pa revizija, šta god da ima, i na kraju će neki sudija to da vrati prvostepenom sudu, zbog neke proceduralne sitnice, pa će taj smrad, po našem starom dobrom običaju da dobije upola smanjenu kaznu, a sve vreme mu teče pritvor koji se uračunava u odsluženu kaznu, pa će neki bistri predsednik države da ga pomiluje posle 2/3 odslužene kazne, i eto njega za 10-12 godina na slobodi. To je strahota našeg sudstva i izvršenja sankcija. Da ne pominjem da svi ti smradovi imaju posle 3-4 godine, vikende i izlaske iz zatvora i super im je, generalno.

Link to comment

u čemu je uopšte stvar sa te "dve trećine odslužene kazne", da li to ima temeljno uporište u zakonu ili je u pitanju sudska praksa? toliko sam puta o tome pročitao, a znam i za dva slučaja iz šireg okruženja. jbmumater, ako si osuđen na x godna, valjda si osuđen na x godina, ne na 2/3 x?

Link to comment

a treće i najgore, ide ka tome da su nekako umešani i otac i majka, pa čak i dete koje je možda lažno opisalo događaj...

 

našli ga u reci piše u blicu koji samo ja ne smem da linkujem  :fantom:

Link to comment

izgleda da je ovo najjednostavnija moguća porodična tragedija. mali se utopio nedaleko od kuće, a brat se uplašio i izmislio otmicu.

zahvaljujući Blicu, tragedija je povećana sumnjom cele nacije u roditelje.

Link to comment

u čemu je uopšte stvar sa te "dve trećine odslužene kazne", da li to ima temeljno uporište u zakonu ili je u pitanju sudska praksa? toliko sam puta o tome pročitao, a znam i za dva slučaja iz šireg okruženja. jbmumater, ako si osuđen na x godna, valjda si osuđen na x godina, ne na 2/3 x?

 

dobro, svugde postoji taj koncept parole, ali mi se cini da u Srbiji sve automatski pustaju. ne secam se da sam ikad procitala da je nekome odbijena.

Link to comment

brkate predsedničko pomilovanje (u stvari amnestiju) sa skraćenjem kazne zbog dobrog vladanja.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

dobro, svugde postoji taj koncept parole, ali mi se cini da u Srbiji sve automatski pustaju. ne secam se da sam ikad procitala da je nekome odbijena.

Pa, da. Apsolutno svako ko poželi će biti pušten iz zatvora ako podnese zahtev. I svako će dobiti u tom zatvoru sve privilegije, od poseta do izlazaka vikendom. Valjda samo Legija još uvek ne može da na to računa.

 

Pomilovanje predsednika ili traženje skraćenja kazne zbog dobrog vladanja vode istom ishodu.

Edited by Arkadija
Link to comment

a ja ne brkam, nego sam se uklucila na sredini. a kako stojimo sa predsednickim pomilovanjima? koliko ih ima godisnje? kako se bira ko ce biti pomilovan? kako smo u poredjenju sa drugim zemljama?

Edited by rajka
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...