Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ako organizacija koja sebe naziva SPC spasava Pahomija po svaku cenu uticuci preko vise kanala na NIshki civlini sud, onda ta organizacija opravdava pedofiliju odnosno jasno kaze da to nije stvar za kaznjavanje.

 

Ako vernici pri tom cute (nisam cuo po medijima da su se organizovali da brane ovu zlostavljanu decu) zakljucak je jasan.

 

Није ти пало на памет да Пахомије може да каже "нисам" и да се закуне на Свето писмо, а онда ови остали који су гуд гајс морају да му верују јер нема световне пресуде, а ови који су бед гајс га подржавају јер ће после он њих чувати када крадуцкају, а онда и мурија притиска суд да би после уценом имала неког свог ко ће после да се слика са ким је потребно када му се каже? Преко свега тога иде и оно што је, често морам да поновим, јако тешко да се разуме: сви ти верници за које се питаш где су верују да ће ако су оптужбе тачне тај човек бити изложен највећим могућим мукама до краја вечности. Ти ћеш да кажеш, пи, глупост, али ето ја на пример стварно то мислим и онда кажем "да је то урадио мом детету ја бих га убио, нико га није убио, можда није урадио, али ето било сведочење свештеника, можда јесте, што више то не реше мајко мила, ако јесте гореће у паклу".

 

Dobro, ruku na srce, takav stav nije posledica delovanja samo SPC, to religija izaziva sama po sebi. Evo, ovde recimo Prslin apsolutno sebi daje za pravo da savetuje belch i mene i da ceni našu inteligenciju i nije u stanju da shvati da tu ima išta loše.

 

Хајде, не фолирај се, млади човече. Зар очекујеш да ико поверује да ти не процењујеш интелигенцију људи са којима разговараш?

 

Савет ти дајем јер је универзалан и апсолутно ти дозвољавам да ми га вратиш када ја упаднем у сличне тантруме, а није да сам имун на њих. Једноставно, не хистериши и не мрзи. Шта је ту проблем?

 

Ne preterujmo. Uostalom, imamo ovde izvor iz prve ruke, možemo se informisati.

 

Prasline, pretpostavljam da se vrh SPC zvanično ogradio od ovih saopštenja neodgovornih pojedinaca o Tesli i satanizmu, kao i da je velika većina vernika to propratila sa gnušanjem. Je l tako?

 

Сада ћу у едиту да ти линкујем мој први пост на ту тему, ту све пише.

 

Едит: http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=17991&p=3091422

Овај пост и следећи мој одмах испод њега.

 

dragi trsline, a u cemu se tacno sastoji to tvoje neprihvatanje?

u podrzavanju i bezuslovnoj odbrani jedinih koji to cine svojim precutnim odobravanjem?

Мислим да сам ти одговорио претходним чаршавом, ако нисам плиз појасни питање. Edited by Прслин
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    957

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne razumem. Direktori se mesaju drugima u zivot i pricaju o vrlini, raju i paklu?

 

Ne bukvalno o raju i paklu, ali stranački funkcioneri (koji su istovremeno u xy upravnih odbora) vrlo rado pričaju o vrlinama, o štednji, o moralu i poštenju i još mnogo drugih, sličnih stvari. Ja tu neku suštinsku razliku ne vidim.

Link to comment

Ne bukvalno o raju i paklu, ali stranački funkcioneri (koji su istovremeno u xy upravnih odbora) vrlo rado pričaju o vrlinama, o štednji, o moralu i poštenju i još mnogo drugih, sličnih stvari. Ja tu neku suštinsku razliku ne vidim.

Potpuno si obesmislio validnu raspravu ovom digresijom.

Link to comment

Potpuno si obesmislio validnu raspravu ovom digresijom.

 

Zašto? U prosveti na sve strane ispadaju lažni doktorati i diplome, u finansijama se propoveda štednja dok se sama država rasipa, a onda se svi zgražavaju kako neki iz crkve ne poštuju sopstvena načela, mislim stvarno šokantno. Kakvo nam sve ostalo takva i crkva.

Edited by Time Crisis
Link to comment

Није ти пало на памет да Пахомије може да каже "нисам" и да се закуне на Свето писмо, а онда ови остали који су гуд гајс морају да му верују јер нема световне пресуде, а ови који су бед гајс га подржавају јер ће после он њих чувати када крадуцкају, а онда и мурија притиска суд да би после уценом имала неког свог ко ће после да се слика са ким је потребно када му се каже? Преко свега тога иде и оно што је, често морам да поновим, јако тешко да се разуме: сви ти верници за које се питаш где су верују да ће ако су оптужбе тачне тај човек бити изложен највећим могућим мукама до краја вечности. Ти ћеш да кажеш, пи, глупост, али ето ја на пример стварно то мислим и онда кажем "да је то урадио мом детету ја бих га убио, нико га није убио, можда није урадио, али ето било сведочење свештеника, можда јесте, што више то не реше мајко мила, ако јесте гореће у паклу".

 

 

 

Хајде, не фолирај се, млади човече. Зар очекујеш да ико поверује да ти не процењујеш интелигенцију људи са којима разговараш?

 

Савет ти дајем јер је универзалан и апсолутно ти дозвољавам да ми га вратиш када ја упаднем у сличне тантруме, а није да сам имун на њих. Једноставно, не хистериши и не мрзи. Шта је ту проблем?

 

 

 

Сада ћу у едиту да ти линкујем мој први пост на ту тему, ту све пише.

 

Едит: http://www.parapsihopatologija.com/forums/index.php?showtopic=17991&p=3091422

Овај пост и следећи мој одмах испод њега.

 

Мислим да сам ти одговорио претходним чаршавом, ако нисам плиз појасни питање.

najprostije receno, mislim lajes na pogresno drvo :fantom:

tojest, ako vec nisi bogomoljac.

Link to comment

Хајде, не фолирај се, млади човече. Зар очекујеш да ико поверује да ти не процењујеш интелигенцију људи са којима разговараш?

Савет ти дајем јер је универзалан и апсолутно ти дозвољавам да ми га вратиш када ја упаднем у сличне тантруме, а није да сам имун на њих. Једноставно, не хистериши и не мрзи. Шта је ту проблем?

 

Kao što rekoh, nisi u stanju da shvatiš. Ti jednostavno ne kapiraš da je glupo, pa i nepristojno da ljudima koje ne poznaješ govoriš stvari tipa "pametan si ti, treba da to i to". Drugo, šta misliš da postigneš sa ovim "mladi čoveče"? Verovatno sam stariji od tebe ili je razlika u par godina, ali ti je verovatno glupo da popuješ odraslim ljudima.

 

A za savetovanje: ko si, bre, ti da mene savetuješ? Čime si ti to zaslužio da savetuješ bilo koga? Šta ti umišljaš da si?

Link to comment

@Тони

Па, добро. То је сасвим прихватљив став, био Богомољац или не. Сви идемо наоколо и лајемо, није увек лако погодити право дрво, чак ни сложити се које је право. Проблем је само што каравани пролазе: док се свађамо оке ове глупости, струја скочила 12%, Република Српска пуштена низ воду, а премијер први пут Косово јавно третирао као државу изјавом да у Босни, Македонији и Косову постоје безбедоносни проблеми.

Edited by Прслин
Link to comment

Kao što rekoh, nisi u stanju da shvatiš. Ti jednostavno ne kapiraš da je glupo, pa i nepristojno da ljudima koje ne poznaješ govoriš stvari tipa "pametan si ti, treba da to i to". Drugo, šta misliš da postigneš sa ovim "mladi čoveče"? Verovatno sam stariji od tebe ili je razlika u par godina, ali ti je verovatno glupo da popuješ odraslim ljudima.

Ниси ваљда старији! :o

 

A za savetovanje: ko si, bre, ti da mene savetuješ? Čime si ti to zaslužio da savetuješ bilo koga? Šta ti umišljaš da si?

Опет хистеришеш.

Link to comment

Ниси ваљда старији! :o

 

 

Опет хистеришеш.

 

Opet to: zalepiš etiketu i ne odgovoriš. Kako da napišem nešto a da mi ne lepiš tako ružne etikete?

I još važnije - hoćeš li mi odgovoriti na pitanje? Ili da se tešim da ćeš zbog svoje oholosti goreti u paklu možda?

 

edit: Daj, bre, braco, edituj ovo gore!

Edited by Lrd
Link to comment

moj problem je sto vecina vernika na sve nacine pokusava da brani spc vrh koji fakat ne valja. nekako, sa strane izgleda da vise veruju u crkvu nego u boga. jebote, ladno se moze desiti da pahomije sutra bude patrijarh a to je vise nego degutantno. i nekako je gadno da dobrom delu vernika ta mogucnost nije problem. 

Link to comment

Лрде, на етикети пише шта је у унутра, а код тебе је унутра и споља хистерија црни појас други дан. Је л' да ти квотујем редом шта си све написао? Протерати, спалити, говна, ђубрад, шљам, јебање мајке, све најгоре... Баш си... па не могу, бре, да избегнем ту етикету, прохистерисао.

 

Савет да искулираш је у старту признајем био да те мало зезам, зато сам ти и рекао да мало медитираш, али када си наставио да гориш тим огњеним жаром, стварно ми постало чудно што не можеш да се смириш, па сам почео врло добронамерно да ти говорим потпуно бенигне и општеприхваћене ствари попут - не мрзи. И то те онда поново избаци из колосека. Објективно си у афекту и не резонујеш како треба. Шта ја да радим друго него да ти кажем да се смириш?

 

Едит: и хвала на овоме што си последње написао.

Edited by Прслин
Link to comment

Opet to: zalepiš etiketu i ne odgovoriš. Kako da napišem nešto a da mi ne lepiš tako ružne etikete?

I još važnije - hoćeš li mi odgovoriti na pitanje? Ili da se tešim da ćeš zbog svoje oholosti goreti u paklu možda?

 

edit: Daj, bre, braco, edituj ovo gore!

ce edituje za 30 dana. taman.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...