Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

 Оно што, пак, одбијам да прихватим је изједначавање СПЦ и њених припадника са канибалима и педофилима.

 

Ako organizacija koja sebe naziva SPC spasava Pahomija po svaku cenu uticuci preko vise kanala na NIshki civlini sud, onda ta organizacija opravdava pedofiliju odnosno jasno kaze da to nije stvar za kaznjavanje.

 

Ako vernici pri tom cute (nisam cuo po medijima da su se organizovali da brane ovu zlostavljanu decu) zakljucak je jasan.

Edited by Caligula
Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    957

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

nije problem sto ima popova ovakvih i onakvih (i popovi su ljudi) no sto ih niko kaznjava. pa onda svako malo iscuri u javnost vest da ovaj ili onaj vladika/pop mlati, bludnici, krade itd., naravno bez sankcija. pahomije je, ukoliko me secanje ne vara, i avanzovao.

 

Isto tako svako malo iscuri da je neki direktor zapošljavao preko veze, proćerdao pare, nameštao poslove rodbini, maltretirao radnike i slično, pa isto bude bez sankcija i neretko avanzuje - kakav ostatak društva, takva nam i crkva valjda.

Link to comment

Isto tako svako malo iscuri da je neki direktor zapošljavao preko veze, proćerdao pare, nameštao poslove rodbini, maltretirao radnike i slično, pa isto bude bez sankcija i neretko avanzuje - kakav ostatak društva, takva nam i crkva valjda.

 

Normalno. Plus najjace je da oni stvarno doslovce veruju i slede Isusov put. Toga nije bilo ni u Srednjem veku da se vecina svestenih lica tako ponasa, a kamoli sad. Nego prosto postoji taj neki procenat monaha i kaludjera i nekih entuzijasta koji veru ozbiljno shvataju, likova na vrhu koji igraju igru prestola, i 80% popova koji su tu zbog dobre kinte i malo rada. Jednom recju, nista sto homo sapiens ne radi i inace.

Edited by IndridCold
Link to comment

Isto tako svako malo iscuri da je neki direktor zapošljavao preko veze, proćerdao pare, nameštao poslove rodbini, maltretirao radnike i slično, pa isto bude bez sankcija i neretko avanzuje - kakav ostatak društva, takva nam i crkva valjda.

 

ima mala ali bitna razlika.

direktor ne drvi sve vreme kao kurva o poštenju.

Link to comment

Sve je to u redu, samo sto za razliku od 'obicnog' poslovnog sveta ovi pretenduju da nam objasnjavaju kako imamo ziveti/misliti/raditi, kao sto vidimo umeju u daju preporuke za zakonska kaznjavanja i vrlo bi voleli da se pitaju za podobnost/nepodobnost pastve, dok sebi dozvoljavaju da budu 'samo ljudi'.

 

edit: garcia koncizniji :)

Link to comment

Eh, mnogo vi trazite...

 

ne trazim ja nista osim da im se ne dozvoli mesanje u zivot naroda. ja kod njih ne idem ni po savet ni po kritiku. isto tako, momentalno bih izasla iz ordinacije lekara koji bi mi preporucio salivanje strave ili zagovarao nevakcinisanje.

Link to comment

Sve je to u redu, samo sto za razliku od 'obicnog' poslovnog sveta ovi pretenduju da nam objasnjavaju kako imamo ziveti/misliti/raditi, kao sto vidimo umeju u daju preporuke za zakonska kaznjavanja i vrlo bi voleli da se pitaju za podobnost/nepodobnost pastve, dok sebi dozvoljavaju da budu 'samo ljudi'.

 

edit: garcia koncizniji :)

 

Dobro, ruku na srce, takav stav nije posledica delovanja samo SPC, to religija izaziva sama po sebi. Evo, ovde recimo Prslin apsolutno sebi daje za pravo da savetuje belch i mene i da ceni našu inteligenciju i nije u stanju da shvati da tu ima išta loše.

Link to comment

Ne preterujmo. Uostalom, imamo ovde izvor iz prve ruke, možemo se informisati.

 

Prasline, pretpostavljam da se vrh SPC zvanično ogradio od ovih saopštenja neodgovornih pojedinaca o Tesli i satanizmu, kao i da je velika većina vernika to propratila sa gnušanjem. Je l tako?

Link to comment

Оно што, пак, одбијам да прихватим је изједначавање СПЦ и њених припадника са канибалима и педофилима.

 

dragi trsline, a u cemu se tacno sastoji to tvoje neprihvatanje?

u podrzavanju i bezuslovnoj odbrani jedinih koji to cine svojim precutnim odobravanjem?

Link to comment

Ne preterujmo. Uostalom, imamo ovde izvor iz prve ruke, možemo se informisati.

 

Prasline, pretpostavljam da se vrh SPC zvanično ogradio od ovih saopštenja neodgovornih pojedinaca o Tesli i satanizmu, kao i da je velika većina vernika to propratila sa gnušanjem. Je l tako?

 

Zašto bi se crkva ograđivala kad je javnost podjednako loše reagovala? Još gore, štaviše. Kada se javnost izvini crkvi, onda možemo da pričamo.

Link to comment

nije problem sto ima popova ovakvih i onakvih (i popovi su ljudi) no sto ih niko kaznjava. pa onda svako malo iscuri u javnost vest da ovaj ili onaj vladika/pop mlati, bludnici, krade itd., naravno bez sankcija. pahomije je, ukoliko me secanje ne vara, i avanzovao. a siguran sam da nije jedini. da zlo bude vece, crkva skoro po definiciji ne gubi sudske sporove tako da im ni s te strane niko nista ne moze. jedino sto nam je ostalo je da 'histerisemo' a vidim i to je mnogo. pri tom, crkva napada i insistira na kaznjavanju svakog ko im nije po volji. 

 

hriscanski, nema sta. 

 

edit - nepismen

Кажњава их, наравно, само што се то баш и не зна на форуму. За веће преступе постоје епархијски црквени суд и велики црквени суд. Они избацују из службе, забрањују служење, лишавају свештеничког чина... Уз то постоји и читав низ других мера за мање преступе попут премештања свештеника у другу епархију. Све то је додатак на процесе који се дешавају пред световним судовима, а ма шта мислили сви којима је знање о томе како црква функционише формирао Блиц, свештеници и монаси немају посланички имунитет, а црква нема утицај на суд јер да има вратили би отету имовину, за почетак.

 

Оно што је, пак, лако за разумевање је да - световно размишљајући - нема бољег места за преваранта него што је црква. Разлоге за тај став са којим се ја слажем 100% је мало теже разумети ако нисте хришћани или не знате хришћане: нека бараба која би само крка печење и краде паре мора једном у пар месеци да каже "јао, баш ми је жао, ево нећу више", па онда "е, поклекао сам, праштајте", онда "ух, слаб сам, опет ме спопало", а они који нису барабе морају да му праштају. И то тако може годинама, а када коначно пукне филм и најстрпљивијим, онда се овде и на другим местима ликује "бију се попови, која су стока".

 

Нарочити је проблем када је владика лош јер онда цела епархија страда: гомилају се свештеници којима је циљ само да узму паре, верујући избегавају црквене одборе и све иде што се каже, дођавола. Ја о томе избегавам да пишем на форуму не зато што се удидим пред другим форумашем, знате ме ваљда довољно да схватите да ми није проблем да се свађам, него зато што су ме међу хришћанима одувек страшно смарали они што једва чекају да прође литургија да би се у порти залетели ка било коме кога овлаш познају и забринуто, уз хуктање рекли "шта ћемо са владиком?". Ти су ме пеглали свуда, од дечијих рођендана преко приредби у школи до утакмица. Марш, бре, мајмуне, пусти ме да гледам дете како глуми дрво, шта мене брига за владику, ни не знам који је наш, знам само мог попа и он ми је супер.

 

Срећом, црква је коначно одлучила да се обрачуна са неким стварима. Погледајте ко је све и како смењен на претходном Светом Архијерејском Сабору, па ћете видети да се ствари и у цркви, иако споро и након из наше перспективе и превише опраштања, ипак померају у нормалном правцу. Један смењен владика је једна сређена епархија. За пар година, али за цркву пар година није ништа, они постоје довољно дуго да ствари мере вековима, што јесте анахроно, али - што се често чује - шта је то према вечности.

Link to comment

Zašto bi se crkva ograđivala kad je javnost podjednako loše reagovala? Još gore, štaviše. Kada se javnost izvini crkvi, onda možemo da pričamo.

 

Nisi me razumeo, ja verujem Praslinu kad kaže da velika većina vernika, kao i SPC sam po sebi, nema ništa sa ovim histeričnim saopštenjima o satanizmu, i samo tražim da mi on to potvrdi, što verujem i da će učiniti.

 

Je l tako, Prasline?

Link to comment

ima mala ali bitna razlika.

direktor ne drvi sve vreme kao kurva o poštenju.

 

Ako je član neke stranke (čuj ako), drvi još kako.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...