Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pustite Prslina, neka ga.

 

SPC zaista jeste tako ustrojena da efektivno uvek može da se pravda sa "ali, to su pojedinci", jer mesne crkvene vlasti imaju ogromnu dozu autonomije.

Oni to masovno koriste i kada vide da svakakvo njihovo ponašanje prolazi bez posledica, onda se jasno i osile i postaju još gori. Najgore od svega je što su to može primetiti i da neki od njih (stvarno nemam realnu procenu koliki je to procenat) stvarno počnu da veruju da su iznad države, zakona i društva (sećam se da je na PPP-u bio onaj pop-kreacionista koji je lopatama sipao najgore uvrede pa mu je neko skrenuo pažnju da religiozni ljudi, a pogotovu sveštenici ne smeju biti tako arogantni, a on je mrtav ladan odgovorio nešto u stilu "ja jesam grešan, ali zna se koga predstavljam, a On je bezgrešan"), što je razumljiv sled događaja.

 

Ono što se možda i 2015. može razumeti, ali ne i opravdati je da mi kao društvo pristajemo na tako bahato i oholo ponašanje organizacije čije je otprilike jedino javno delovanje poziv na mržnju i linč. Jednostavno, šta god, na primer, ja mislio o ženskoj osobi sa fotografije i njenom radu, mislim da je apsolutno moja građanska dužnost da joj pružim podršku od javnog poziva na linč uticajne organizacije u zemlji. 

 

Pošto ta organizacija to neće prestati da čini sama od sebe. Njoj se jednostavno mora stati na put i ona se mora obuzdati, jer ako njen uticaj nastavi da se širi ovako, mi ćemo kao društvo postajati sve gori dok se na kraju ne pretvorimo u nemilosrdne kanibalne zveri.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    957

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Ušli ste u uži izbor. Kako bi smo započeli pregovore u vezi posla molimo Vas da nam dostavite odgovore na sledeća pitanja:

 

1. Da li posedujete sopsteno vozilo i jeste li spremni da ga koristite u službene svrhe a naravno uz nadoknadu troškova goriva i amortizacije?

 

2. Da li ste spremni da garantujete za dobro obavljen posao i poštovanje procedura kompanije naplativim garancijama (uknjižena nekretnina bez opterećenja na Vaše ime ili ime Vašeg garanta)?"

 

 

 

Pih, u Danskoj traže da potpišeš da ćeš im u slučaju loše obavljenog posla dati levi bubreg.

 

SPC u retko gadnom izdanju.

Link to comment

Meni tu nešto ne štima, kako glasač i podržavalac stranke zakletih legalista može istovremeno da podržava instituciju potpuno van finansijskih zakona države, takoreći jedinu instituciju kojoj se dozvoljava da posluje potpuno crno i bez kontrole? Hm

Link to comment

Legalno je ono sto se radi po zakonu. A zakon kaze da SPC ne placa porez.

 

Inace, ovo sto rade je jezivo. (Da ne kazem cist satanizam.)

Edited by IndridCold
Link to comment

Meni tu nešto ne štima, kako glasač i podržavalac stranke zakletih legalista može istovremeno da podržava instituciju potpuno van finansijskih zakona države, takoreći jedinu instituciju kojoj se dozvoljava da posluje potpuno crno i bez kontrole? Hm

 

To je pitanje za stranku desnih pseudoliberala kvazilegalista, koja je istu tu versku organizaciju unapredila na 1 viši nivo i okačila je nama na grbaču (FYI, do njih su sveštenici sami sebi plaćali doprinose za penziju, nešto kao preduzetnici, od tada im ih plaćamo svi mi kroz budžet). I svakoga ko bi takvoj opciji pružio podršku.

Link to comment

Pustite Prslina, neka ga.

 

SPC zaista jeste tako ustrojena da efektivno uvek može da se pravda sa "ali, to su pojedinci", jer mesne crkvene vlasti imaju ogromnu dozu autonomije.

(...)

Pošto ta organizacija to neće prestati da čini sama od sebe. Njoj se jednostavno mora stati na put i ona se mora obuzdati, jer ako njen uticaj nastavi da se širi ovako, mi ćemo kao društvo postajati sve gori dok se na kraju ne pretvorimo u nemilosrdne kanibalne zveri.

Избацио сам из средине део у коме не хистеришеш јер сам помислио да можеш да пишеш о СПЦ и њеним манама а да ти се језик не рачва, али ето на крају змијуга је морала да се огласи. Чуј, "немилосрдне канибалне звери". :lol:

 

Па ако ово није хистерија, онда је стање далеко озбиљније него што сам се плашио. :o

 

Лрде, белч... Плашим се за вас, децо. :( За Утвару се не плашим јер он не уме чак ни да запамти против чега бесни, па пише "некро-нешто". Али вас двоје сте ипак паметнице и штета је да трошите младост на мржњу и бес. Окрените се заједничкој будућности са нама верницима, вашим комшијама. Знате у вашим срцима да није у реду осуђивати некога због љубави према нечему и да то што смо другачији од вас не значи да немамо права да се огласимо. Ми верници смо ваше комшије. Само заједно можемо да изградимо лепши и праведнији свет и боље сутра и лепше данас и тако то. Хришћанство је овде већ 2000 година, а овуда су пролазили и други прије вас, да парафразирам песника. Прихватите реалност: нећете ви "протерати далеко канибале", знамо то сви. Искулирајте. Само без хистерије, молим вас. :wub:

 

Елем, прочитао сам поново оба саопштења СПЦ и не могу да верујем да сам јуче подлегао писању таблоида и, зашто не признати, био сам озрачен хистеријом да не кажем чијом. СПЦ нигде није рекла "сатанизам" и једина грешка коју су направили је објављивање фотографије на којима није скривен идентитет учесника. Дало би се и то бранити тиме што је фотка преузета са фејса, али ја то нећу да радим јер мислим да су формулацијом "Коментар није потребан" угрозили безбедност људи са фотке и да је коментар био итекако потребан. Безвезе је и наслов за знаком питања јер је таблоидна фора и подметање, што не приличи цркви. Остало је све тачно, од тога да посмртним остацима није место у музеју до тога да се секуларни свет понаша по принципима "све ми је дозвољено...", али не у складу са наставком "...али ми није све на корист".

Link to comment

u pravu si, to cak nije ni greska nego greskica.

zaista nema potrebe za osudom takvog pisanja od strane vrha spc.

 

uostalom, i pahomije kad siluje, to radi sa ljubavlju.

Edited by ToniAdams
Link to comment

+1

 

mene više brine to što će se možda desiti da odbiju 2-3 osobe od prihvatanja pravoslavlja

 

primetite kako sam se uzdržao od histerisanja

 

uostalom, i pahomije kad siluje, to radi sa ljubavlju.

 

 

a dobro sad, popije čovek pa se malo opusti. meni više brine to što bi par bandoglavih to moglo da protumači pogrešno, i da inicira lavinu histerije

Edited by ljakse
Link to comment

Има потребе за осудом јер су угрозили безбедност људи, а да ли има потребе за тужбом нека процене ти људи - ја их потпуно разумем ако су се уплашили јер стварно има колико хоћеш хистеричних будала које ће то да прочитају у кључу сопствене патологије, па их можда и нападну убеђени да се тако боре против ђавола и неке страшне неправде, али нема потребе за изједначавањем тог саопштења са педофилијом, нити плашити прост народ да ће се ако буду хришћани претворити у канибале и позивати на паљење и протеривање хришћана далеко, далеко одавде.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...