Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    957

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pravnici su, da oproste prisutni, generalno vrlo jedna neobicna sorta ljudi - pocev od onih koji zastupaju prost narod u sporovima oko medje & prevara koje obicno izvode svinjarski trgovci po stochnim pijacama, preko zastupanja™ na pravdi boga (a i shire) optuzenih po raznih Hagovima i slicno - pa do manje ili vishe sofisticiranih likova kao sto su (bili) Borozan(i), File i tome slicno. 

Nije drugacije ni u #normalnijim zemljama - i tamo se sudijama tumace™ razne elementarne stvari - sto - na kraju krajeva ne bi ni bilo tako komplikovano da ih ne tumace - uz malu do nikakvu pomoc veshtaka - takvi isti pravnici/advokati etc... E, onda su posle novinari (a znamo ih kakvi su trenutno po Beogradu i Srbiji,a i sire) krivi za senzacionalisticke naslove i taj rad, ne? 

Link to comment

Pa načelno primećeno a nevezano za ovaj slučaj, jesu. Ne samo što je senzacionalizam u medijima postao dominantan, već i zbog činjenice da je stanje kod nas u medijima takvo kakvo jeste. Doduše ni u pravosuđu nije bolje, ali za komentarisanje sudskih odluka u medijima elementarna stvar je pravničko obrazovanje (nekada je, čini mi se, bilo mnogo pravnika među novinarima). Čisto nekog poređenja radi, ja se nikada ne bih usudio da nekome pišem žalbu a da ja nisam vodio postupak kao punomoćnik ili branilac, jednostavno jer ne znam šta se je u postupku dešavalo, ko tu laže a ko ne, šta je sudija radio i kakva su njegova viđenja. A veoma često to ni iz samog predmeta, sve i da ga imaš fizički pred sobom, ne možeš saznati jer se ne unosi sve u zapisnik. Ali zato u novinama itekako možeš pročitati bombastične naslove sa binarnom porukom u tekstu. A nikada nije binarno.

 

Obaška što se nekakvi novinarski standardi o izveštavanju javnosti o sudskim postupcima ne poštuju ni malo, te po pravilu tekst završi u novinama zahvaljujući strani koja sebe smatra oštećenom i iznosi detalje i o sebi i o suprotnoj strani, kojih tu ne bi trebalo biti.

Link to comment

Bas na to mislim.

 

Nije rec o meritumu odluka vec da novinari koji ih interpretiraju vrlo cesto ne razumeju osnovne pravne, pa i gradjanske pojmove, kao sto su pretpostavka nevinosti, pravo na pravicno sudjenje i tako dalje.

 

Kada novinar crne hronike rezignirano upita "A zasto sudija ne moze da osudi tog coveka na smrtnu kaznu" i odbija odgovor da smrtna kazna ne postoji u zakonu i da se zato ne moze dosuditi, sta dalje da pricam.

 

Ne branim ja srpsko pravosudje vec ukazujem cinjenicu da njegove odluke nasi novinari ne umeju da procitaju.  Puste coveka na slobodu do sudjenja, a novine pisu "Oslobodili monstruma". 

 

Inac svi se smeju advokatima dok im ne zatrebaju, a onda drz ne daj, dovedi mi bas tog sto je branio u Hagu, taj je zmija™.

Link to comment

Ne kaze se "novinari" nego "oni sto pishu za novine". Ili vec tako nekako. Onda ovo sto si napisao (istina - i jedan i drugi) ima mnogo mnogo vise smisla. 

Link to comment

Ne kaze se "novinari" nego "oni sto pishu za novine". Ili vec tako nekako. Onda ovo sto si napisao (istina - i jedan i drugi) ima mnogo mnogo vise smisla. 

 

Ne osecam potrebu za dodatnim retorickim ogradjivanjem. Obavljaju posao novinara, cesto imaju i diplome novinara, dakle novinari su, koji svoj posao rade lose.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Ne osecam potrebu za dodatnim retorickim ogradjivanjem. Obavljaju posao novinara, cesto imaju i diplome novinara, dakle novinari su, koji svoj posao rade lose.

+ milion. 

 

kao kada bismo rekli da levi bek partizana nije fudbaler jer trči na petama, lopta mu se odbija o cevanicu i daje autogolove.

jeste fudbaler, samo što svoj posao radi loše.

Link to comment

Izgleda da su nasli i dokaz za Teslin muzej i satanizam.

 

Sedeli neki ljudi (i crnac!) u turskom sedu ispred urne. Case Closed.

Edited by *edited by mod
Link to comment

Fotka nastala u vreme Resonatea. :lol:

 

Ali koliko lako SPC poteže satanizam, jbt. Čim se  neko ne prekrsti - satanist.

Edited by McCabe
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...