Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 38.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    754

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

 

Poruka je jasna - uzmite pravdu u sopstvene ruke.

 

Pa dobro, moci se malo zezali, mladost-ludost... Ko će sad da se jabava time, treba im oprostiti i gledati u budućnost...

 

@Vasa

 

Ne doprinosi ni pravda u svoje ruke, ali ni ovo...

 

Nekome će pući film, pa ćemo slušati o ludaku koji je uleteo u sud/policijsku stanicu i pobio sudije/policajce koji samo rade svoj posao... A čovek neće biti ludak, nego neko kome je naneta ko zna kakva nepravda sa ovakvim sistemom...

 

Mi smo u loša-loše situaciji, kako god da okrenemo... A neke naznake da će biti bolje, nema..

Link to comment

ovo je bas neverovatno. "sud ih je oslobodio iako su priznali otmicu deteta"... nisu krali cokolade iz prodavnice.. 

 

u nasem pravnom sistemu priznanje ni u ludilu nije dovoljan element za osudu. ovaj naslov polazi od toga da mi imamo pravni sistem iz americkih filmova.

 

kada je pravo u pitanju, nemojte donositi zakljucke na osnovu novinskih tekstova jer novinari izuzetno retko imaju adekvatna pravna znanja da protumace donesenu presudu.

Link to comment

Tako nešto bih i ja rekao.

Svejedno, tužioci, sudije - oštećenom je svejedno. Država ne funkcioniše i njega nema ko da zaštiti.

Link to comment

u nasem pravnom sistemu priznanje ni u ludilu nije dovoljan element za osudu. ovaj naslov polazi od toga da mi imamo pravni sistem iz americkih filmova.

 

kada je pravo u pitanju, nemojte donositi zakljucke na osnovu novinskih tekstova jer novinari izuzetno retko imaju adekvatna pravna znanja da protumace donesenu presudu.

ako ti tako kazes [bez ironije] ja cu da verujem u to. sve ostalo je nebulozno. slazem se za novine kao sto si naveo. sveca mi je na sljaci i pravnik je i kada se vrati, bas cu da je pitam, da li otmica podpada pod tesko krivicno delo. meni laiku, to tako zvuci i sta bi mogao da bude razlog njihovog oslobadjanja iz jedne takve situacije. stvarno mi je sumanuto. 

 

edit: da se razumemo, i ubistvo je tesko krivicno delo, ali okolnosti pod kojim se dogodilo je vrlo vazno kako ce se na sudu tretirati. sa druge strane, otmica je cist slucaj, odn ne vidim koja bi olaksavajuca okolnost mogla da postoji oko tog slucaja.

Edited by hoffnung
Link to comment

naravno da potpada ali se ovakvi tekstovi cesto pisu tendenciozno i neznalacki. 

ne kazem da je nas pravni sistem sacinjen od sve samih vrsnih eksperata i odgovornih pojedinaca, ali je stanje u medijima daleko gore nego u pravu i jednostavno ne treba polagati apsolutno nikakvu veru u tekstove u kojima se tumace sudske presude.

 

jednostavno, ne treba trositi zivce na ovakve price dok se ne verifikuju kod malo strucnijih ljudi. da znate kako izgleda pisanje tih tekstova iz crne hronike, ne biste ni naslove citali.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

ima se, moze se.

a i odsluzice 20 posto kazne, malo li je

Edited by Грешни Василије
Link to comment

kada je pravo u pitanju, nemojte donositi zakljucke na osnovu novinskih tekstova jer novinari izuzetno retko imaju adekvatna pravna znanja da protumace donesenu presudu.

 

+1

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...