Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

i meni nejasno sto prekinuse kad je ostalo ljudi. ispada da im je ispod casti da odrade predstavu do kraja jer nemaju dovoljno publike. postupak govori da i nema neke velike razlike izmedju umetnika i publike koja je smugnula u kafanu. ja da sam bio tamo i ostao da vidim predstavu do kraja, bio bih i te kako popizdjen sto je prekinuta. i ne bih bio besan na ljude koji su otisli vec na umetnike koji su me odjebali.

Link to comment
  • Replies 38.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    754

Top Posters In This Topic

Posted Images

htela sam da kažem da nije uredu prekidati izvođača, pa makar da svira u češalj. ako si ga već pozvao onda sedi i slušaj. a ako ti se ne sedi i ne sluša, onda nemoj ni da ga zoveš. izgleda da je toliko jednostovano da je neshvatljivo.

 

nisam ja ni rekao da je bilo sta *u redu*? rekoh da je gore kad se prekine izvodjenje baletske predstave nego kad se ode sa "prikladnog muzickog programa" sastavljenog od par kratkih arija i sl. bas zato sto se u tom slucaju ne prekidaju izvodjaci. a u baletu i kad za vreme pauze izmedju cinova odes, opasno si se usro u celu stvar jer je to sve jedno izvodjenje, jedno delo i velika je koncentracija potrebna da se izgura od pocetka do kraja. zato, kao sto je poznato, nije bon ton da se odlazi sa predstava, osim ako se bas ne mora.

zato ne treba ni organizovati takve dogadjaje ako se ne racuna s tim da su ljudi zainteresovani da ostanu do kraja. to uostalom nije ni uobicajeno.

a pozvati solistu+klavir da ljude isteruju iz sale za vreme svecanih konferencija itd. jeste uobicajeno i to za muzicare predstavlja klasicnu tezgu i nikakav stres. kako znam? tako sto su mi rekli. to naravno isto nije lepo i nije u redu ali stvarno nije neka velika steta.

 

 

 ржу ли ржу...

+1

meni zbog ovoga da idem u snp ne vredi - kad izadjem, umesto o predstavi razmisljam samo o tome sta je sa tim ljudima.

Edited by Krošek
Link to comment

i meni nejasno sto prekinuse kad je ostalo ljudi. ispada da im je ispod casti da odrade predstavu do kraja jer nemaju dovoljno publike. postupak govori da i nema neke velike razlike izmedju umetnika i publike koja je smugnula u kafanu. ja da sam bio tamo i ostao da vidim predstavu do kraja, bio bih i te kako popizdjen sto je prekinuta. i ne bih bio besan na ljude koji su otisli vec na umetnike koji su me odjebali.

pa nisu 50 senzibilnih neonatologa odjebali umetnici nego vršilac dužnosti direktora narodnog pozorišta.

umetnici su pripremali predstavu nedelju dana, imali su gostujuće igrače i jednu mladu igračicu kojoj je ovo bilo prvo pojavljivanje na sceni. sigurno ih nisu anketirali, ko bi igro a ko ne.

a što kaže krošek za muzičare, možda je u međuvremenu i baletanima postalo nikakav stres da iztezgare koliko treba i da se povuku. vremena se menjaju.

Link to comment

Ja mislim da neki ovde imaju prevelika očekivanja od lekara.

Većina bre sluša narodnjake i gleda rielitije (kao i u bilo kojoj drugoj profesiji).

Edited by JozoMujica
Link to comment

Ja mislim da neki ovde imaju prevelika očekivanja od lekara.

Većina bre sluša narodnjake i gleda rielitije.

 

Ko'kretno kod njih najmanje razmisljam o tome sta slusaju i da li izlaze sa pola baleta. Veci mi mnogo problem sto su neki od njih hteli da mi ugrade stent, a ispostavilo se da je u pitanju bio srcani misic. Spasila me moja tradicionalna zdrava srpska sumnjicavost prema svemu i svakome. 

Link to comment

pa nisu 50 senzibilnih neonatologa odjebali umetnici nego vršilac dužnosti direktora narodnog pozorišta.

umetnici su pripremali predstavu nedelju dana, imali su gostujuće igrače i jednu mladu igračicu kojoj je ovo bilo prvo pojavljivanje na sceni. sigurno ih nisu anketirali, ko bi igro a ko ne.

a što kaže krošek za muzičare, možda je u međuvremenu i baletanima postalo nikakav stres da iztezgare koliko treba i da se povuku. vremena se menjaju.

i dalje ne razumem prekid. sve da je jedna osoba ostala u sali, opet su trebali da odrade predstavu do kraja. ovo je zesce nepostovanje publike a i odnos prema sopstvenom radu bas nije za primer ako odustanu na pola predstave. sad, da li je direktor naredio ili mu je neko od umetnika dosao pa rekao - sefe, pobegla publika, ostalo nesto malo, da mi idemo lepo kuci, da se ne lomatamo bezveze - to ne znam. kako god, meni je to i dalje veci problem nego taj sto je vecina publike nekulturna, samoziva i/ili gladna. kazem, da sam bio u publici, ne bih bio besan na kolege nego na izvodjace.

 

mogu baletani da tezgare, nemam nista protiv, ali onda se to drugacije koncipira, ne treba igrati predstave. ovo je kao da su ti prekinuli film na pola zato sto je deo publike otisao.

Link to comment

i dalje ne razumem prekid. sve da je jedna osoba ostala u sali, opet su trebali da odrade predstavu do kraja. ovo je zesce nepostovanje publike a i odnos prema sopstvenom radu bas nije za primer ako odustanu na pola predstave. sad, da li je direktor naredio ili mu je neko od umetnika dosao pa rekao - sefe, pobegla publika, ostalo nesto malo, da mi idemo lepo kuci, da se ne lomatamo bezveze - to ne znam. kako god, meni je to i dalje veci problem nego taj sto je vecina publike nekulturna, samoziva i/ili gladna. kazem, da sam bio u publici, ne bih bio besan na kolege nego na izvodjace.

 

mogu baletani da tezgare, nemam nista protiv, ali onda se to drugacije koncipira, ne treba igrati predstave. ovo je kao da su ti prekinuli film na pola zato sto je deo publike otisao.

 

 

Pa dobro, ali kako se nastavlja predstava kad pola sale kreće da ustaje i gura se ka izlazu? oni kao kuliraju i prave se da ne primećuju? Tim masovnim ustajanjem na pola i gungulom predstava je verovatno efektivno ometena. Ili eventualno sačekaš da svi izađu i da se smiri u publici, i onda samo nastaviš gde jsi stao od pola piruete?

Link to comment

Pa dobro, ali kako se nastavlja predstava kad pola sale kreće da ustaje i gura se ka izlazu? oni kao kuliraju i prave se da ne primećuju? Tim masovnim ustajanjem na pola i gungulom predstava je verovatno efektivno ometena. Ili eventualno sačekaš da svi izađu i da se smiri u publici, i onda samo nastaviš gde jsi stao od pola piruete?

koliko sam ja razumeo, bezanija je nastala na pauzi, odnosno otisli ljudi na pauzu pa se nisu vratili.

i da, ako je krenula gungula, onda sacekas da se smiri pa nastavis gde si stao.

Link to comment

Oni su znali da su u pitanju lekari, neko ko nije njihova standardna publika i bilo je pitanje vremena kada ce da se smore i krenu da se jebu po sedistima.

Link to comment

Koliko sam shvatio publika je otišla za vreme pauze.

 

A pa onda ok, mogli su baš i da nastave. Mada razumem da je entuzijazam splasnuo.

Link to comment

zato ne treba ni organizovati takve dogadjaje 

 

problem kulturne politike.

ali onda se to drugacije koncipira

problem menadžmenta u kulturi.

Link to comment

.. nа поклону су те кобиле коначно престале да читају есемесове, стрпале су мобилне у своје торбице и неартикулисаном акламацијом изабрале своју краљицу

 

:thumbsup: 

 

tumblr_m91t2nBFb41qbo39mo1_1280.jpg

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...