Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 38.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    754

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ovaj odgovor IndridColda zapravo nastavlja da perpetuira tu logiku borbe protiv predrasuda kroz neke samoociglednosti i dobro je sto sam postavio onaj tekst. Iza samoociglednih stvari uvek se krije neka ideoloska teza, sada bih dao neke primere ali me pravila foruma sprecavaju jer je "svako generalizovanje zabranjeno" (a ja bas volim da generalizujem jbg).

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Čekajte, zar nije folklor balet za seljake i radnike ... ili njega prati 'nobles' :fantom:

 

@ Nera +100

@ 'diskusija' -1

Не разумеш, бре, ништа. Фолклор није балет само за сељаке јер класа™ и раса и степен образовања не одређују да ли ће неко играти балет не само за сељаке и сигурно постоји бар један не сељак који игра фолклор, али само пази да не кажеш да један Карађорђевић ухваћен у коло из пи-ара не значи да фолклор није балет за сељаке пошто ће ти онда један рећи да си пасивно агресиван, а други ће, што је много теже за поднети, одмах линковати неког дегенеричног лењинолога™.

Link to comment

Упиши ми у картон, па на крају месеца направи неку визуелизацију резултата како бих утврдио када ми не успева да те забавим пошто ми је то једини разлог за укључивање у било коју дискусију.

Link to comment

pročitao sam domaće istraživanje o tome kako u kućama u kojima se pušta između ostalog i klasična muzika (za šta je naravno ustanovljena 1 korelacija sa višim stepenom obrazovanja roditelja) deca razvijaju ne samo veće afinitete za slušanje muzike nego i sam sluh (odnosno "osnovne muzičke sposobnosti", čije je merenje i meta istraživanja) im se značajno više razvija nego deci u kućama gde se nikad ne pušta klasična muzika (što nije retko naravno). u kućama gde se pretežno puštaju narodnjaci dolazi do ispodprosečnog razvitka muzičkih sposobnosti dece (pričamo o maloj deci koja jos ne idu u muzičku).

 

e sad sami lekari jesu fakultetski obrazovani ali to ne znači da svi imaju ikakve afinitete prema klasičnoj muzici i značajniji kapacitet uživanja u njoj jer su sve šanse da velikom broju roditelji nisu puštali klasičnu muziku kod kuće. tu dolazimo do toga kad u grupi imamo jedne i druge prevagne konformizam ovih što se bi mogli da izdrže i što se ustručavaju da zajebu balet sa onima koji apsolutno ne mogu da podnesu dosadu besmislenog sedenja u trajanju od više od jednog časa. to je zato što peer pressure uglavnom svodi grupu na lowest common denominator jel...možete da zamislite kako to funkcioniše.

 

ova priča meni nije ništa specijalno. isto to se moglo dogoditi i u italiji i u danskoj, zavisno samo kakav je sastav konkretne grupe. da je kod nas neki drugi uzorak lekara bio u pitanju sasvim je realno očekivati da bi ostali.

 

jedino mi se ne sviđa zakupljivanje baleta. ono, drugo mi je zakupljivanje nekih solista koji sviraju kratke kompozicije pa i ako se prekine na pola, bar je to što je odsvirano odsvirano, a dugačko delo prekinuti napola je baš onako pogano za izvođače.

Link to comment

Kad ljudi masovno krenu da izlaze s utakmice, to je veoma jasna poruka za sve koji ucestvuju u toj utakmici. Kad se izlazi iz bioskopa, to je prakticno najefektnija kritika filma. Ovi umetnici su nekako postigli da su nekako ti ljudi koji ih iskuliraju problem, a ne oni. To meni govori prakticno sve o celom tom svetu, jer je spektakularna sama ideja kako publika neki kurac duguje likovima koji bi trebalo da zive od nje (a naravno, zive od para koje su prikupljene od svakog onog "nekulturnog" koji ni ne dolazi na sva ta cackanja sopstvenog pupka).

Link to comment

kad primete da publika napušta salu, onda brzo počnu da se skidaju ili tako nešto

 

imam ja kolegu u firmi koji sluša klasičnu muziku i voli ruske pesnike

Link to comment

imam ja kolegu u firmi koji sluša klasičnu muziku i voli ruske pesnike

 

Ovo u klasi tvita da se u selima oko Sapca kunu kako postoji jedan sto brani bacanje smeca u rijeku? :lol:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...