Jump to content

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Nemoj tako, vidiš da ovde cveta nobles.

 

Pa nisu opera i balet samo za nobles, kakve su to predrasude. To je ono kao da je klasična muzika samo za intelektualce ili produhovljene ili šta već.

Link to comment
  • Replies 38.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    754

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa nisu opera i balet samo za nobles, kakve su to predrasude. To je ono kao da je klasična muzika samo za intelektualce ili produhovljene ili šta već.

Јесте, ево ја баш био на свадби у Лазаревцу и када су између сарме и печења ударили по Шуберту било је баш кул, али само нама са младине стране пошто је она балетан. Младожења је земљорадник и добровољни ватрогасац, па његови више воле оперу.

Link to comment

Јесте, ево ја баш био на свадби у Лазаревцу и када су између сарме и печења ударили по Шуберту било је баш кул, али само нама са младине стране пошто је она балетан. Младожења је земљорадник и добровољни ватрогасац, па његови више воле оперу.

 

Mašio si u koracima i u ironiji. Sad ispade da se nobles ne venčava, da ne jede pečenje niti sarme. Elem, to što malograđani i snobovi tripuju da je nešto nobles, ne znači da to i jeste.

 

Kao kada bi sada neko krenuo da dokazuje da je fudbal za elitu po cenama karata za Premijer ligu ili Bundes.

Link to comment

Шта ћеш сад, да ме убеђујеш да земљорадници са завршеном сеоском основном на транзистору прикаченом на ИМТ трактор имају гумицом фиксиран Радио Београд 2? Или да све балерине највише воле да се после премијере сјуре у Дашчару? Па, добро, нису то најлуђе ствари које си заступао. :fantom:

Link to comment

Шта ћеш сад, да ме убеђујеш да земљорадници са завршеном сеоском основном на транзистору прикаченом на ИМТ трактор имају гумицом фиксиран Радио Београд 2? Или да све балерине највише воле да се после премијере сјуре у Дашчару? Па, добро, нису то најлуђе ствари које си заступао. :fantom:

 

Au, brate, al' se tupo i agresivno inatiš za nešto što nisam rekao. Dakle, ja nisam rekao da seljaci slušaju operu, već sam rekao da opera i balet nisu samo za nobles, odnosno da nemaju veze sa klasom, intelektualnim sposobnostima, akademskim obrazovanjem ili šta god već.

 

Ali, ti izgleda iz ranijih rasprava vučeš taj svoj pasivno agresivno učitavalački diskurs, pa zato sad ovako.

Link to comment

Бог свети зна шта ти мислиш да у ствари говориш, ја ти само јављам како се то чује у свету који није омеђен твојим ушима.

 

Опера и балет данас имају везе са класом™ и академским образовањем или са националном културом. Што се тиче интелектуалне способности као квалификације, то си сада додао да би се правио паметан.

 

Дисклејмер: претходна реченица је суптилна игра речи сакривена у баналну фразу: тврдећи да се правиш паметан након што интелектуалне способности иронично третираш као важне за уживање у опери и балету, ја ти у ствари кажем да се фолираш када заузимаш позу некога ко прати оперу и балет. Плус ти кажем да се правиш паметан.

Link to comment

Бог свети зна шта ти мислиш да у ствари говориш

 

Opet se tradicionalno pogubiš posle prvog odgovora u diskusiji. Bravo, učinak ti je 100%.

Malo mi je tužno kad pomislim kako li to izgleda kad svuda vidiš ironiju ili misliš da to što ti neko govori u stvaari znači nešto drugo i da je ironija, ali u stvari hu kerz.

Link to comment

Не мислим да си ироничан, откуд ти то? Ствар је једноставнија од тога: ти мене ништа не разумеш, а то ми је јако забавно јер ми омогућава да се играм покушавајући да тродимензионалне концепте изразим на дводимензионални начин, али пошто су ми представа о себи и реалне могућности којима располажем у солидном нескладу то резултира оваквим реченицама које те неко време окупирају а мени изазивају кикот којим се не поносим али ми понекад прија када не могу да заспим.

Link to comment

opera i balet nisu samo za nobles...nemaju veze sa...intelektualnim sposobnostima

 

 

интелектуалне способности иронично третираш као важне за уживање у опери и балету

 

 

Не мислим да си ироничан, откуд ти то?

 

Vidi, sve što sam hteo svojim prvim odgovorom da kažem u suštini je da mašiš sa ironijom. Kao kada Vučić priča o trnju u mračnom tunelu ili Mocart sport o bajci iz koje navijači ne žele da se probude, ali ko mi je kriv.

Link to comment

Pa nisu opera i balet samo za nobles, kakve su to predrasude. To je ono kao da je klasična muzika samo za intelektualce ili produhovljene ili šta već.

Predrasude, predrasude. Posto me mrzi da se raspisujem postavicu samo ovaj tekst, koji sam vec hteo da kacim ranije kada se govorilo o "predrasudama" prema ciganima: http://www.leninology.co.uk/2014/04/good-muslimbad-muslim.html Kroz primer jedne medijske kampanje ovde je pokazano sve sto bih rekao da je problematicno u vezi sa, generalno, tom (liberalnom) "borbom protiv predrasuda".

 

Naravno da opera i balet danas itekako imaju veze sa klasom, kulturni kapital i afiniteti koje ljudi od mladosti razvijaju uvek imaju veze sa njihovim klasnim poreklom. Ne znam sta mislis da postizes negiranjem ove jednostavne istine: da u operi bas neces videti gomilu fizikalaca i niskokvalifikovanih radnika, zapravo mislim da znam sta hoces i masis debelo ako to radis da bi prkosio nekom elitizmu.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Није исто иронично третирати и бити ироничан. Или јесте? Немам појма, право да ти кажем. :(

 

Уф, ја се сморих таман када сам мислио да ћеш ти пре липсати. Ништа, "ај"мо нови круг.

 

Опера и балет су за nobles екипу. Ти можеш да се бориш против култур-фашизма (или расизма, ко ће да попамти све те ваше измишљотине и новотарије) исписујући свој култур-инклузионистички (а-ха!) став курзивом до прекосутра, али то неће подићи удео неакадемски образоване публике за један посто, а пролетерске ни за један промил. Уосталом - иди види, када мени већ не верујеш. Е, сад, то што тебе не интересује како јесте, већ како би у неком идеалном свету требало да буде, то је већ враћање на онај свет омеђен паром ушију.

Link to comment

Borba protiv kultur-rasizma i sam taj naziv lansirani su u nasu javnost u jednom pokusaju da se obrazovana srednja klasa "opere" od svog ranijeg elitizma. Znamo u kom kontekstu se taj termin ovde pojavio i gde.

 

Zato ja cim procitam ovako nesto kao sto Lrd. pise i cujem uopste "kulturni rasizam" znam odmah o cemu je rec - o onome sto se u psihoanalizi zove paradoks super-ega.

Edited by FERNOUX H
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...