Jump to content

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Следећи пут запевај "Ко то каже, ко то лаже, Србија је мала" и ако се неко попне на клавир са подигнута три прста - то сам сигурно ја, па ћемо да исправимо тај пропуст.

Cekajte bre zar nije utvrdjeno da RL poznanstva unistavaju ovaj forum?

Link to comment
  • Replies 38.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    754

Top Posters In This Topic

Posted Images

Откуд знам текст, ја само дигнем три прста и мислим о Косову. Када тај метод већ одлично функционише и на Коларцу, не видим зашто би био проблем са традиционалнијим мелодијама. Мада, тамо обично нема текст. Е, јебига, сад сте ме збунили. :(

 

e, kako to misliš o kosovu, to nešto kao sungazing? 

Link to comment

e, kako to misliš o kosovu, to nešto kao sungazing?

Не, сангејзинг би било гледање предизборних спотова ДСС. Ово је више поздрав Сунцу, само без погињања и са мало мушких суза или батиница за посматраче, у зависности од школе. Ја припадам овој плачућој јер сам ситан, јектичав и врло плашљив, а лако се тронем чак и кад сам трезан.

Link to comment

 

U prijepoljskom Osnovnom sudu 139 predmeta godinama čeka sudskog tumača za bosanski jezik.

Predsednik tog suda Mileta Bezarević kaže da je 78 predmeta u krivičnoj, 36 u parničnoj i 25 u vanparničnoj materiji.

"Imamo slučajeva teških krađa, teških telesnih povreda, njima trenutno ne preti zastarelost, međutim, ukoliko se nastavi sa ovakvom praksom to bi se moglo dogoditi", naveo je Bezarević.

On je ocenio da zahtevi za prevođenjem sa srpskog na bosanski jezik usporavaju rad sudova. Međutim, naglašava da je na sudijama da primenjuju zakone.

"Do sada je postojao jedan prevodilac, Milorad Bejatović iz Novog Sada, ali objavljen je oglas za imenovanje trojice u Višem sudu u Užicu, i isto toliko u Višem sudu u Novom Pazaru", kazao je Bezarević dodajući da će oni pokrivati i Prijepolje.

 

Ne ladzume.

Link to comment

 

GPS nikada nije "iskljucen". On je uvek ukljucen, ali korisnik ima opciju da ne salje GPS informaciju mrezi ako to ne zeli. Ovo ima svaki telefon ne zato sto to proizvodjaci telefona zele, nego zato sto je to zakon. Ta opcija se ne uzima obzir ako se salje poziv za pomoc (policiji, hitnoj pomoci...).

 

Tako je. Medjutim, vecina korisnika ne zna da moze da iskljuci prijavljivanje GPS podataka nazad u mrezu, i zato vecina korisnika moze da se veoma tacno locira u svakom momentu.

 

Za one koji ukljuce opciju privatnosti, ostaje triangulacija o kojoj sam pricao. Ti algoritmi su i napravljeni kada nije bilo opcija da se GPS signal ucitava u telefonu i salje nazad. .

 

No pre 16 godina nista od toga nije postojalo. Nema GPSa koje telefon ucitava i potencijalno vraca nazad u centralu. Nema preciznih algoritama za triangulaciju bez GPSa kada je korisnik u pozivu. A ako korisnik nije koristio telefon koji mu je bio ukljucen, ostaje samo informacija o jednoj jedinoj baznoj stanici na kojoj je mobilni bio registrovan kada je bio u standby modu. Tu cak ni ne postoji povratna informacija o jacini signala, samo signal koji javlja baznoj stanici da je mobilni "tu negde". 

 

U vezi boldovanog: pa povratna informacija o jačini signala nije ni potrebna, zar ne može sama bazna stanica da izmeri i zabeleži jačinu signala kojom se mobilni javlja da je tu negde. I to je dovljno za triangulaciju.

 

Joj i dalje ti ne verujem, sada ne znam da li zaista znaš znanje (da li se profesionalno baviš mobilnim komunikacijama) ili si logični razmišljač opšte prakse poput mene. 

 

To sa GPS-om koji "uvek radi" i koji po defaultu šalje podatke mobilnom operateru (!!!) je ogromna novina za mene.

 

Izvini, ali posle iskustva sa Yoyogijem ne verujem nikome.

 

 

 

On topic, svejedno da li je triangulacija ovakva ili onakva, poenta je u ovom što Zmanic reče:

 

 

2km udaljenosti mobilnog od bazne stanice, kada se u istrazi poriče prisustvo na nekoj lokaciji i tvrdi da se boravilo negde mnogo dalje, nije zanemarljiv podatak.

 
Link to comment

Не мери се јачина сигнала, већ време одзива до станица.

Триангулација путем базних станица је проблематична у граду, због рефлектовања сигнала прецизност је неколико десетина метара, али и ту се добије у којој је згради, што је сасвим довољно за већину потреба.

Link to comment

Da ne vadim sad linkove iz naftalina, bio jednom jedan živopisan forumaš, pametan, najpametan, bukvalista i kratkog fitilja, pa se jednom zaneo objašnjavajući nama nepametnim kako radi gps. Objasni on, a na ppp-u muk. Potraži sam, ali ako nisi obitavao na forumu tih godina, možda ti neće biti zanimljivo.

 

 

@ObiW nemoj se ljutiti što me ova diskusija podsetila na Yoyogi epizodu.

@Vathra hvala na ispravci, ja još živim u analognom dobu. Gledam kazaljku na instrumentu i merim vreme štopericom.

Link to comment

To sa GPS-om koji "uvek radi" i koji po defaultu šalje podatke mobilnom operateru (!!!) je ogromna novina za mene.

 

 

Zato sto to nije tako. GPS antena trosi dosta struje i nema smisla da bude upaljena ako to nije eksplicitno zahtevano. Svakako, iOS i Android pokazuju ikonicu za GPS u status baru kad god je ona ukljucena i nemoguce je to spreciti. Danasnje bazne stanice su dovoljno gusto rasporedjene da moze veoma precizno da se odredi gde je telefon u nekom trenutku, ali to naravno nije ni izbliza toliko precizno kao GPS.

Link to comment

Ovi "novi" dokazi se svode na to da su na osnovu nezakonito čuvanih podataka mobilne telefonije zaključili da je još par osoba bilo prisutno na lokaciji u datom trenutku.

 

Nikakva triangulacija, GPS i ostalo: samo registrovan broj na najbližoj baznoj stanici.

Link to comment

Не мери се јачина сигнала, већ време одзива до станица.

U to vreme se nije merilo vreme odziva do stanica. Taj algoritam o kome pricas je usao u potrebu tek sa trecom generacijom, nekoliko godina kasnije.

Link to comment

Zato sto to nije tako. GPS antena trosi dosta struje i nema smisla da bude upaljena ako to nije eksplicitno zahtevano. Svakako, iOS i Android pokazuju ikonicu za GPS u status baru kad god je ona ukljucena i nemoguce je to spreciti. 

Uh, antenna je pasivni element, antena ne "trosi" struju. Trosi je GPS prijemnik, jer u sebi sadrzi pojacavac. 

 

Nemoguce je "iskljuciti" GPS receiver kada zoves pomoc. GPS mora tada da radi. 

Link to comment

Izvini, ali posle iskustva sa Yoyogijem ne verujem nikome.

:rolf:

 

gde se toga seti...

 

Ako ti je lakse da verujes da sam laik koji gugla i blefira, onda veruj da sam laik koji gugla i blefira, necu da se ljutim. Biti najpametniji na internet forumu nije visoko na listi mojih zivotnih prioriteta.   ;)

 

Bez obzira na sve, ja zaista mislim da "bio si oko 2 km od te i te stanice pre 16 godina" ne bi trebalo da bude krunski dokaz da je neko umesan u zlocin. Ko od vas koji ste ziveli tada u Srbiji moze u detalje da se seti gde je bio i sta je radio odredjenog datuma pre 16 godina, kada je bombardovanje vec prestalo i zivot se koliko toliko vratio u normalu?  

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...