Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Well.. kad smo kod kosmicke pravde i francuzi su ucestvovali u bombardovanju. No imamo i mi kolko oces kosmicke pravde na nasoj listi. Jbg, neje to dobro za potezanje.Ja dok sam bio vise u rock fazonu sam iskusio to policijsko drkanje. Cim imas martinke, raspalu koznu jaknu i vucaras se okolo pajkani te odmah namirisu i krece legitimisanje. No nisam imao nikad problem sa obicnim pucanstvom/navijacima. Mozda sam samo imao srece.

Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    951

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Well.. kad smo kod kosmicke pravde i francuzi su ucestvovali u bombardovanju.
To vole da kažu ovi što pravdaju ubistvo Tatona. (Znam da ti tako ne misliš, ne napadam te.) Verujem da si hteo da kažeš francuska vlada i francuska vojska. "Francuzi" nikad ništa nisu uradili, niti je to moguće.
Link to comment

Шејне, да ли и ти примећујеш да је нелогично што данас има више панкера на ППП него што их је осамдесетих и деведесетих било у целом Београду?

Link to comment
Pankeri su bili sedamdesetih. -_-
Можда у Енглеској. У есеферјот пре осамдесете их је било троје или четворо. Тек осамдесетих је настало неко тврдо језгро са бендовима и/или фул-тајм ординирањем испред скца од педесетак-сто људи, а још пар стотина је било придружених чланова што су ишли на церте и носили чизме (не нужно мартенке) и лети. Остало су викендаши што су слушали панк уз осталу музику (ја сам их увек препознавао по томе што им је омиљени панк бенд био Електрични оргазам :isuse: ), нешто оних што су истриповали модне детаље и ту се списак завршава, бар у Београду. По провинцији, оно што сам ја виђао, било је у сваком месту по максимално пет до десет људи, а обично један потпуно цар :Hail:.Није панк био кул широкој јавности док је био жив, био је дебео оф стрим и служио је за згражавање малограђана, а не да им се увале старке на којима пише Клеш. Већи део "сцене", како се сада модерно каже, се последњи пут окупио на Кенедисима у скцу.
Link to comment
(ја сам их увек препознавао по томе што им је омиљени панк бенд био Електрични оргазам :isuse:),
hehe meni je ovo jako zanimljivoa ovo sto pises za provinciju - potvrdjujem da je to tako bilo i sredinom devedesetih, i da, svaki grad imao je po jednog apsolutnog punk cara.dodajem na to nesto nevezano, da je svaki mali grad imao i jos jednog coveka bez koga bi se grad urusio. to je lokalni novinar/dopisnik/galerista/umetnik koji uvek ima dve ili tri profesije, kontrolise kulturni output svog grada po principu "there can be only one" i obicno je neopisivo odvratan i neuk. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

@ praslin u bg mozda, pankrti u ljubljani bili pre osamdesete, a negde video da su i rijecani imali neku ekipu

Edited by Papovac
Link to comment

Био је и Параф крајем седамдесетих, и Пекиншка патка је настала крајем седамдесетих, али то је оних троје што сам их поменуо на почетку поста. Сада сам проверавао по нету да нисам испромашивао године (јебига, увек то урадим након постављања поста :) ), али овај пут је стварно у реду тајмлајн: понека синглица седамдесетдевете, али тек од 1980. крећу албуми и нека "шира" популарност. Мислим, погледај Пекиншку патку у Хиту недеље - мислим да су довели пар људи са собом да скачу, остали клинци их гледају једнако зблануто као Коју када је изводио "Ја имам шарене очи" пар година касније.

Link to comment
остали клинци их гледају једнако зблануто као Коју када је изводио "Ја имам шарене очи" пар година касније.
ovog detalja se, ladno, secam
Link to comment

Проверио: Параф први сингл "Мој живот је нови вал" 1979, а годину дана касније она компилација 1978-1980 са Панкртима и још неким бендовима.

Link to comment
drago mi je da ovaj Francuz nije ozbiljno povredjen, ali ima neke kosmicke pravde u tome da su naleteli bas na njega, koji je ucestvovao u kreiranju lazne, liciderske slike o Srbiji.
zna li se uopste koja je njegova prica, otkud u Srbiji, pa jos ovako entuzijastican da siri 1 sliku?doduse zvuci mi kao i jos hrpa stranaca koji pobegavsi od otudjenog zapada dodju pa hvale hranu i dobrotu ljudi samo je ovaj to podigao na visi nivo
Link to comment

ne znam ali ako kaze Mau da je licimur, ja se opredeljujem da blanko verujem posto ona to ne bi rekla tek tako. mozda nas uputi u cemu je fazon, evo mogla bi sada, decku nije nista, ostaje u Srbiji, niko ne seiri nad njegovom nesrecom (pogotovo sto je to i nasa nesreca).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...