Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

ovo nije humor jer nema element preokreta. to je ismevanje, ahaha vidi Andje, isekla sise.

Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    951

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dakle, onaj koji nije upoznat sa javnim diskusom može ovo doživeti kao humor, bez griže savesti?
Pa mozda moze, mada van celog konteksta ova "karikatrura" nema nikakvog smisla jer nije ciljano na neko opste mesto vec na konkretnu osobu i situaciju.
Link to comment
Pa mozda moze, mada van celog konteksta ova "karikatrura" nema nikakvog smisla jer nije ciljano na neko opste mesto vec na konkretnu osobu i situaciju.
Upravo. Bez konteksta nije ni razumljivo, sa kontekstom je odvratno. Kraj.
Link to comment

nemoj da mi blatis androide i mutante, to su jedna fina stvorenja.a ovo je prosto, kao sto vec rekose, ismevanje (jedne odredjene osobe i jedne odredjene situacije. nije npr nazvao ilustraciju 'preventivna hirurgija', ili kako se to vec zove. u tom slucaju bi ovo smatrala samo glupim, ovako je podlo). bezosecajno, zlo ismevanje.

Link to comment

Ljudi objasnili.

Samo da ponovim, u pitanju su zli ljudi (ne glupi, ne siromasni, ne neuki, ne necivilizovani... zli).
zli + neuki + necivilizovani + megaglupi
Citiram Indija još jednom: "Jedinstveno zao narod". (I ne, nije to autošovinizam, jer nije okrenut prema sebi, nego prema ljudima iz okruženja.) Edited by Bakemono
Link to comment

Ja ne znam čemu potreba da se zlo esencijalizuje, i da se prilepi uz jedan narod kao takav.Ovo je reakcija koja ima veze sa puno toga - nacionalizmom, patrijarhalnošću, propagandom, itd. ALi kao što smo videli na rudankinom primeru, nije ograničena na jedan narod, a veruj mi, ni na jedan region.Sa kakvom se lakoćom upada u etničke stereotipe, pa to je čudo jedno. otkud potreba da se ceo jedan narod (čiji je ipak, neznatan uopšte čuo za ovaj događaj, a kamoli ima stav po tom pitanju) nazove zlim, stvarno ne razumem.

Edited by Syme
Link to comment
Ja ne znam čemu potreba da se zlo esencijalizuje, i da se prilepi uz jedan narod kao takav.Ovo je reakcija koja ima veze sa puno toga - nacionalizmom, patrijarhalnošću, propagandom, itd. ALi kao što smo videli na rudankinom primeru, nije ograničena na jedan narod, a veruj mi, ni na jedan region.Sa kakvom se lakoćom upada u etničke stereotipe, pa to je čudo jedno. otkud potreba da se ceo jedan narod (čiji je ipak, neznatan uopšte čuo za ovaj događaj, a kamoli ima stav po tom pitanju) nazove zlim, stvarno ne razumem.
To nije rečeno u smislu naučne činjenice. Taj iskaz nije stoprocentno tačan ali sadrži elemente istine i nije proizvod reakcije na jedan izolovan događaj nego suživota s ljudima.
Link to comment

Jebote, zar ne vidiš šta nije u redu sa takvim rezonovanjem, ozbiljno te pitam? Zamisli da si, kao Srbin, živeo među Hrvatima, ili Bošnjacima, ili Albancima, i onda izneo isti takav zaključak o "jedinstveno zlom narodu"? WTF? Nije to empirijsko pitanje, nego kategorijalno. Ne postoje zli narodi , jer narodi ne mogu da budu ni zli, ni dobri, narodi nisu osobe, nemaju volju. Čime je naseljen tvoj pojmovni svet, pobobu?

(I ne, nije to autošovinizam, jer nije okrenut prema sebi, nego prema ljudima iz okruženja.)
Pa i nije glavni problem u tom "auto", nego u onom "šovinizam". Ako nisi Srbin a smatraš Srbe jedinstveno zlim narodom, onda si samo šovinista. Eto, jel ti sad lakše? Edited by Syme
Link to comment
Jebote, zar ne vidiš šta nije u redu sa takvim rezonovanjem, ozbiljno te pitam? Zamisli da si, kao Srbin, živeo među Hrvatima, ili Bošnjacima, ili Albancima, i onda izneo isti takav zaključak o "jedinstveno zlom narodu"? WTF? Nije to empirijsko pitanje, nego kategorijalno. Ne postoje zli narodi , jer narodi ne mogu da budu ni zli, ni dobri, narodi nisu osobe, nemaju volju. Čime je naseljen tvoj pojmovni svet, pobobu?Pa i nije glavni problem u tom "auto", nego u onom "šovinizam". Ako nisi Srbin a smatraš Srbe jedinstveno zlim narodom, onda si samo šovinista. Eto, jel ti sad lakše?
Rekao sam već da to ne mislim na taj način. Shvati to kao izraz moje mizantropije. Možda će ti Indy bolje objasniti, on je ipak autor.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...