Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Rakete su jedina stvar, koja je dostupna kod nas. Nema savrsenog resenja, za ovaj problem.

Osiguravajuce kuce, u nasoj zemlji, nisu najpouzdanije, kada je rec o ovoj vrsti osiguranja, te je i nepoverenje poljoprivrednika veliko.

 

Studije su jedno. Rakete rade u dovoljnoj meri, da se steta ogranici, ili u potpunosti izbegne, ako je oblak manji.

Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    951

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

a koliko koštaju mreže, bar okvirno, zna li neko?

 

plus, neveruem, mamlazi su izgleda angažovali botove da pljuju ljude kojima je grad uništio useve/voćnjake/zasade...

Link to comment

To što si ti stavila sa wikija nema veze sa raketama...

 

nego, sta su onda rakete? tj kako se zovu na engleskom? tj kako se razlikuju od uredjaja koji je opisan na wikiju?

 

edit: a, radi se o cloud seedingu iz rakete, ovo drugo sto sam linkovala. Onda bi najbolje resnje bilo da drzava uvede obavezno osiguranje za registrovane poljoprivrednike, poveca subvencije da imaju odakle da plate, a protivgradnu zastitu prepusti osiguravajucim drustvima. Ti bi onda imali incentives da ispaljuju te rakete (ako rade, ni to nije izvesno kao sto se vidi na drugom linku).

Edited by rajka
Link to comment

Rakete su jedina stvar, koja je dostupna kod nas. Nema savrsenog resenja, za ovaj problem. Osiguravajuce kuce, u nasoj zemlji, nisu najpouzdanije, kada je rec o ovoj vrsti osiguranja, te je i nepoverenje poljoprivrednika veliko. Studije su jedno. Rakete rade u dovoljnoj meri, da se steta ogranici, ili u potpunosti izbegne, ako je oblak manji.

 

znaci ne pristajes da ne rade. ok, to me je interesovalo.

Link to comment

a koliko koštaju mreže, bar okvirno, zna li neko?

 

plus, neveruem, mamlazi su izgleda angažovali botove da pljuju ljude kojima je grad uništio useve/voćnjake/zasade...

 

Po hektaru, 9-18 hiljada evra. Oblik parcele, visina i vrsta stubova, takodje uticu na krajnju cifru.

Link to comment

 

Protivgradne rakete

 

Protivgradna zaštita raketama se zasniva na raspršivanju pirotehničke smeše na bazi srebro-jodida, čijim sagorevanjem se stvaraju sitne aerosolne čestice. One deluju kao centri kondenzacije, odnosno kristalizacije vodene pare iz vazduha, koja je naglo rashlađena i brzo se kristalizuje stvarajući veliki broj malih čestica grada. Ove čestice padaju u niže i toplije slojeve atmosfere gde se tope i padaju u obliku kapi. Na taj način je sprečena prirodna kristalizacija i stvaranje velikih zrna grada koja se u toku pada ka tlu ne mogu otopiti.

Link to comment

 

Protivgradne rakete

 

Protivgradna zaštita raketama se zasniva na raspršivanju pirotehničke smeše na bazi srebro-jodida, čijim sagorevanjem se stvaraju sitne aerosolne čestice. One deluju kao centri kondenzacije, odnosno kristalizacije vodene pare iz vazduha, koja je naglo rashlađena i brzo se kristalizuje stvarajući veliki broj malih čestica grada. Ove čestice padaju u niže i toplije slojeve atmosfere gde se tope i padaju u obliku kapi. Na taj način je sprečena prirodna kristalizacija i stvaranje velikih zrna grada koja se u toku pada ka tlu ne mogu otopiti.

 

da, vec sam reagovala, pogledaj gore.

Link to comment

Osim što se u tekstu na koji se pozivaš govori o zasejavanju oblaka u cilju izazivanja kiše/povećanja obima padavina, a ne sprečavanju grada.

 

 

ne, spominju i sprecavanje grada. ako uradis search na hail naci ces. ali to je ta tehnologija slazes se.

 

edit. Mislim, ocigledno se mnogo cesce koristi za druge namene, zato me i zbunjuje zasto je tolika histerija u sr u vezi toga, ali je to to. 

Edited by rajka
Link to comment

ja sam pre par godina ovde negde takođe prepričao šta sam čuo na HRT-ovom dnevniku i što me je prilično šokiralo: sa nekog svetskog skupa meteorologa javio se šef hidrometeorološkog zavoda hrvatske (jedan od onih što je ranije nakon dnevnika davao prognoze a nije Vakula) koji je nešto malo drobio o klimatskim promenama i kad su se na kraju dohvatili protivgradne zaštite čovek se bukvalno popišao po ovim raketama i rekao otprilike da to nema blage veze sa životom i da uopšte nema učinka.

tako da  sve mi se čini da se one rukaju u nebo prosto zato što nemamo ništa bolje pa eto, kao - što je bilo do nas mi smo uradili. mislim, ograđujem se, kako čuo-tako prodao,  ali ako ovo jeste tačno, ne bi nam bilo prvi put da neke procedure provodimo prosto po inerciji iako već imamo saznanja da su besmislene.

Link to comment

kako god, mislim da nam je potrebno mishljenje struchnjaka.

 

s druge strane, ako od raspolozivih tehnika jedino imamo dodolu, a drzava celu deceniju (minimum!) sistematski propushta da organizuje, obuchava i oprema dodole, to je jedna sasvim druga pricha. pretpostavljam da mozemo da se slozimo oko toga. nismo kupili rakete i ispalili ih u 3 lepe zato shto su rakete bulshit? vazi, dokaze, struchnjake, alternativu, pa mozemo siti da se narazgovaramo <_<

 

uostalom drzava koja u po bela dana propushta da obezbedi i druge neverovatne stvari kao shto su oni papirici za dijabetichare ili da mleko nije otrovno ili da robija onaj ko ubije nekog jer je tako u mogucnosti? ludom radovanje.

 

mislim, neka, ovo je kapitalizam, pa kad ti se gospod usere u godishnju proizvodnju, crrkni, nesposoban si i najbolji ce da pobedi -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

ako se gospod usere u godišnju proizvodnju ruke će trljati uvoznički lobi, crknuti nećemo, u 21 smo veku i viška hrane na tržištu ima, te nećemo gladovati i ništa naučiti za u buduće

Link to comment

ako se gospod usere u godišnju proizvodnju ruke će trljati uvoznički lobi, crknuti nećemo, u 21 smo veku i viška hrane na tržištu ima, te nećemo gladovati i ništa naučiti za u buduće

beograd nece gladovati. tj izvesni procenat gradjanstva velikih gradova.

 

kad je mojim rodjacima poplava odnela sve, do poslednje svinje i poslednje shustikle, sutradan ne samo da nisu imali ni svinje ni shustikle ni paradajz ni krastavac, nego ni beli dinar da kupe bilo shta od toga. ni gace po osobi. u poljoprivredi koja funkcionishe tako da hrani kucu nema mnogo kinte, nema nikakve. ovi shto sad nemaju da uberu, jebiga, sami su krivi, to je sushtina. oni ne prepoznaju sushtinu i mehanizme novog drushtvenog uredjenja, osiguraj svoju bashtu od 4 ara ili si gladan. dakle, gladan si. necu da ulazim zashto je to tako i gde je dimenzija ove drzave na tom niovu, ali to je odvratno. ovde da izbije rat, danas bi nam rekli shto se niste snashli na vreme, mi nemamo resurse i to je vash problem. a porez ne propushtaju da uzmu <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...