Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

pa nisam sigurna. pre ce biti da tesna koza opisuje taj mentalitet, a ne da ga napravila.

 

Pa tesna koža (fig.) inače pravi pilićarski mentalitet.

Link to comment
  • Replies 40k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    953

  • Filozof manijak

    881

  • radisa

    782

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evo nesto iz Hellinog zabavnika

 

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2423039/Pictured-The-homeless-man-42-000-backpack-turned-police.html

 

 

Sounds like the person that owned the backpack didn't give him a dime. SMH if he didn't. +133

 

 

Please tell me this owner gave him a reward!!! +123

 

 

 

Nije mi poenta bila 'only in serbia' ako mi to poeucujes. I dalje je zanimljiv fenomen.

 

Ups, sad sam kliknula. Ovo je skroz drugacija prica. Komentarisacu jos o tome posle.

Edited by rajka
Link to comment

ista je na sledeci nacin: nalazač zaslužuje neku nagradu

 

i naravno da nije only in serbia

 

ne "neku nagradu", posto zahvalnost i kolaci ocigledno nisu bili (dovoljno) dobra nagrada, nego novac i to se tacno zna koji je procenat je adekvatna nagrada   -_-. mada ne slazem se ni da je prica ista, let's agree to disagree.

 

ja sam jednom zaboravila torbu u whole foodsu. kada sam se setila, vratila sam se nazad i dobila je nazad u customer servicu. i samo rekla hvala kad mi je dala* . Takodje, posle toga, jednom je neka zena koja je sedela do mene ostavila torbu, pa sam je ja odnela u customer service. Jel smo onda kosmicki even, ili je neko tu ostao opljackan?

 

* posto je adekvatna nagrada po ovima 10%, a ja obicno imam nekih $10 u novcaniku, ne mogu bas da zamislim da sam uzela dolar i zveknula ga tamo na sank kao nagradu.

Edited by rajka
Link to comment

Komentari ili ne, fakat je da se kod nas cesto veruje da moras da dobijes nagradu zbog toga sto nisi ukrao neciju imovinu, a mogao si.

Link to comment

Velika je razlika izmedju 42000 (nisam otvarao tekst, gledam samo po linku) u rancu koji nadje beskucnik (dakle covek koji nema krov nad glavom), i kada neko zaboravi 450 evra u radnji gde su jelte radnici koji jelte primaju platu. OK, tih 450 evra su mozda 2 ili 3 mesecne plate tih radnika, ali opet to je daleko manje njima nego 42000 funti nekom beskucniku...elem nije bas isto. Ekvivalent te engleske price kod nas bi bio "cigan koji prosi na ulici nasao 2000 evra u torbi i predao policiji".

Link to comment

ja da sam beskucnik, pre bih otudjio 400 nego 40.000 evra. (gotovo) niko ne ubija za 400 evra.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

A takodje sam fascinirana time koliki se kes nosi u srbiji nehajno po novcanicima i torbicama, meni je neprijatno da nosim vise od $20 okolo sa sobom, ali to je druga prica...

 

Ne znam zasto te to cudi, ipak ovde elektronsko i bezgotovinsko placanje nije zazivelo na isti nacin kao na Zapadu (ima ga naravno na sve strane ali ne u istim kolicinama), narocito kada uzmemo u obzir sta se sve kod nas placa "na crno" i "na ruke" (majstori, kirije, i sl.).

 

Imaj u vidu da je to 450 evra, a ne 4500 evra.

 

450 evra je 

 

1) necija kirija + racuni

2) cifra za neki osrednji automehanicarski/veci molerski/gipsarski/vodoinstaleterski/slicni majstorski rad, koji se placa na ruke

3) doznaka iz inostranstva koju je neko upravo pokupio od komsije koji je bio u inostranstvu pa doneo to od rodbine

 

itd.

 

Mislim evo i ja sam, kada sam kupovao polovni auto, tog dana kada sam isao da ga preuzmem nosio 2 i po hiljade evra u novcaniku.

 

Ovo navodim jer kada ljudi kod nas procitaju "izgubio novcanik sa 450 evra" prvo pomisle da je to neki baja koji se bahati tako sto se kroz grad vozi u svom dzipu sa 450 evra u novcaniku koje trosi na skupa pica sa sponzorusama (odatle, bar podsvesno, i dolazi masa tih komentara na fazon "sram ga bilo sto im nije ostavio 45 evra"), dok je zapravo mnogo veca verovatnoca da je to npr. neki penzioner, koji je podigao sve sto mu je ostalo od stare stednje, pa ide u menjacnicu da to zameni, pa u postu da izmire dugove za infostan i struju, a da od preostalih 2000 din. kupi unuku poklon za rodjendan.

Link to comment

ja da sam beskucnik, pre bih otudjio 400 nego 40.000 evra. (gotovo) niko ne ubija za 400 evra.

 

Tačan odgovor je uzmeš 40k evra, pokreneš privatan biznis, kad zaradiš 40k evra vratiš torbu sa parama uvećanim za cenu kapitala za dati period. Prosto.

Link to comment

ja da sam beskucnik, pre bih otudjio 400 nego 40.000 evra. (gotovo) niko ne ubija za 400 evra.

 

Naravno, nego ne radi se o tome. Nego gledano iz perspektive vlasnika novca, mnogo te manje "boli" da od 40000 evra recimo 500 (ili cak 1000) das tom beskucniku, nego da od 450 evra (sto je mozda neki krvavo sakupljen novac da posaljes dete na ekskurziju ili tako nesto) das 50.

 

Takodje, prilicno sam siguran da bi taj neko ko bi ubio za 40.000 (mafijas, diler droge i sl.) prilicno velikodusno castio beskucnika :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...