Jump to content

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Žao mi je ljudi u nevolji, ali ajmo malo grube matematike...

 

Neka je više od polovine duga kamata (što mislim da nije moguće), neka je stvarni dug samo 350.000.

 

Meni je prosečan mesečni račun za struju oko 1500 dinara za dva člana domaćinstva. Neka je za četvoro 2.000 (uzimajući u obzir da dug nije napravljen u zadnjih 6 meseci, te da je ranijih godina struja bila jeftinija).

 

350.000 / 2.000 = 175 meseci, odnosno nekih 15 godina neplaćanja struje.

 

Ne želim da sudim jer ne znam u kakvoj su ljudi situaciji i kako su dospeli u nju, ali toliki dug za struju za domaćinstvo je ono, malo čudan. Pri tome su svi članovi domaćinstva koliko mogu da razumem iz tekstova koji se pojavljuju radno sposobni.

Link to comment
  • Replies 38.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    754

Top Posters In This Topic

Posted Images

manje - vise to o dugu, meni je teziste bilo na praksi privatnih izvrsitelja da stavljaju kucu na licitaciju bez obavestavanja vlasnika, lepo se okaci na tablu suda i ode kuca na namestenoj licitaciji oho-ho ispod trzisne vrednosti. a to, kako je moguce ne placati struju toliko godina, zaista ne znam, nesto se u tekstu pominje neki reprogram duga i neplacanje dve rate tog reprograma i aktiviranja privatnog izvrsitelja i stavljanje kuce na licitacionu prodaju

Link to comment

manje - vise to o dugu, meni je teziste bilo na praksi privatnih izvrsitelja da stavljaju kucu na licitaciju bez obavestavanja vlasnika, lepo se okaci na tablu suda i ode kuca na namestenoj licitaciji oho-ho ispod trzisne vrednosti. a to, kako je moguce ne placati struju toliko godina, zaista ne znam, nesto se u tekstu pominje neki reprogram duga i neplacanje dve rate tog reprograma i aktiviranja privatnog izvrsitelja i stavljanje kuce na licitacionu prodaju

 

Ne ide to baš tako, na oglasnu tablu se stavlja ako onaj kome se rešenje dostavi ne može biti pronađen od strane dostavljača, a znamo šta to obično znači.

Link to comment

zaista ne znam kako to ide, nekako mi je logicno da je privatnom izvsitelju najlakse da ne pronadje primaoca resenja jer onda lepo moze licitacija da pocne :) isto kao sto je postarima najlakse da ubace u sanduce listic o prispecu posiljke sa onom napomenom da primalac nije bio kod kuce

 

a i ja, mnogo sam gledao americke komedije, ima ona standardna komicna scena kada na prepad uruce licno resenje onome kome treba iako se doticni pola filma krije od urucioca resenja

Edited by Pontijak
Link to comment

Dostava se pokusava dva puta, nakon toga predmet stoji kod izvrsitelja neki kratak rok, pa ide na oglasnu tablu suda, i kada od toga prodje neki period, smatra se da je predmet urucen.

Link to comment

Dostava se pokusava dva puta, nakon toga predmet stoji kod izvrsitelja neki kratak rok, pa ide na oglasnu tablu suda, i kada od toga prodje neki period, smatra se da je predmet urucen.

+1

 

I inače, u 99% slučajeva ljudi koji neće da uzmu papire od izvršitelja, misle da su nekog tako zajebali, a zajebu sebe... Inače 2, meni je super™ kako se zakon koji je zamišljen da omogući lakša privredna ulaganja i bržu naplatu dugova u privredi, u stvari najviše koristi protiv građana i za lično bogaćenje pojedenica (ne nužno i izvršitelja, u poslednje vreme su hijene shvatile neke stvari... Ali, nije moje da pričam o tome :()

Link to comment

+1

 

I inače, u 99% slučajeva ljudi koji neće da uzmu papire od izvršitelja, misle da su nekog tako zajebali, a zajebu sebe... Inače 2, meni je super™ kako se zakon koji je zamišljen da omogući lakša privredna ulaganja i bržu naplatu dugova u privredi, u stvari najviše koristi protiv građana i za lično bogaćenje pojedenica (ne nužno i izvršitelja, u poslednje vreme su hijene shvatile neke stvari... Ali, nije moje da pričam o tome :()

 

Meni je zanimljivo kako zakon uopste dopusta elektroprivredi da im pada na pamet da naplacuju dugove koje su sami dopustili da se naprave, a kojih je moglo da nema da su iskljucili nakon dva neplacena meseca.

Ne moze da zakon koji je portreban privredi kad neko naruci robu, pa je preuzme i iskulira placanje, bude prebacen na teren naplate struje gradjanima (sem maksimalno ta dva meseca koje nisu naplatili, a za ovo preko bi morao da postoji zakon da ako EPS nije iskljucio nakon dva meseca struju, nemaju vise zakonsko pravo na taj novac).

Link to comment

Ovo je verovatno za pitanje za pravnika topić ali:

Kolegi na poslu stigla obavest da mu skidaju od plate tako što ga je pronašao privatni izvršitelj za kazne za parking koje je on platio.E sad kako ide proces kod koga se on žali tj. treba da verovatno pokaže da je izmirio dugovanja?

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

O tim hijenama je bilo reci skoro u Blicu cini mi se.

 

eh. izgleda da sam ustao na levu nogu danas a tako je divan suncan dan i na ovu temu samo u sebi mrmljam onu mantru iz nacionalne mitologije, ono, svaki svoga ubijte subasu. nekako mi se cini da je sa tim hijenama koje su se nakotile u stalezu privatnih izvrsitelja to jedino efikasno resenje ali qrac, nije ovo 1804, ovo je 2015

Link to comment

Meni je zanimljivo kako zakon uopste dopusta elektroprivredi da im pada na pamet da naplacuju dugove koje su sami dopustili da se naprave, a kojih je moglo da nema da su iskljucili nakon dva neplacena meseca.

Ne moze da zakon koji je portreban privredi kad neko naruci robu, pa je preuzme i iskulira placanje, bude prebacen na teren naplate struje gradjanima (sem maksimalno ta dva meseca koje nisu naplatili, a za ovo preko bi morao da postoji zakon da ako EPS nije iskljucio nakon dva meseca struju, nemaju vise zakonsko pravo na taj novac).

 

upravo tako. da se to moze dokaz je praksa mobilnih operatera; ne platis postpejd racun i iskljuce ti odmah odlazni saobracaj a posle i ceo saobracaj i da vidis kako ljudi lepo plate racun pa im se odmah i ukljuci saobracaj. isto tako bi moglo i sa strujom pa ako neko bas ne moze ili nece da plati struju e nece je ni imati a dug za dva meseca je ipak mnogo manji nego dug za 15 godina a i postoji verovatnoca da ce ipak taj dug za dva meseca struje biti placen a dug struje za 15 godina ce biti mnogo teze placen, recimo i ovom praksom strvodera sa stavljanjem nekretnina na namestene licitacije na kojima nekretnina odlazi ohoho ispod trzisne cene

Link to comment

manite se tih 15 godina, to je napisala neka budala koja živi u stanu sa centralnim grejanjem i toplom vodom, pa mu i ne treba bojler, realno bez grejanja tj u letnjem periodu račun teško da može da se spusti ispod 4000, a ako su se grejali na struju račun može biti i 15-tak hiljada mesečno  (grejanje 2 prostorije)

Link to comment

manite se tih 15 godina, to je napisala neka budala koja živi u stanu sa centralnim grejanjem i toplom vodom, pa mu i ne treba bojler, realno bez grejanja tj u letnjem periodu račun teško da može da se spusti ispod 4000, a ako su se grejali na struju račun može biti i 15-tak hiljada mesečno  (grejanje 2 prostorije)

 

ne znam otkud ovih 15 godina u prici ali nema veze. citajuci juce tekstove u novinama o tom slucaju, video sam i foto ilustraciju, kuca je tuga siromastva, estetski ruzna, neomalterisana, nekako tuzna i jadna na fotografiji ali to je neciji dom, to sto nije fensi kuca u stilu danske moderne arhitekture ne menja cinjenicu da je to dom, krov nad glavom jednoj porodici. vlasnik izjavio da je nezaposlen od 2009 godine i da je prakticno socijalni slucaj itd. itd. ocito je da ta kuca nema centralno grejanje, toplu vodu itd. a i da ima centralno grejanje, toplu vodu itd. opet bi se nasao nesrecnik u istoj situaciji samo sto mu hijena ne bi stavljala kucu na licitaciju zbog elektrodistribucije nego zbog infostana

Edited by Pontijak
Link to comment

Ne kontaš ti ko su hijene, Pontijače... U poslovima izvršenja kajmak bez rad uzimaju mnogi drugi. No, vrlo je zanimljiivo čitati kako ljudi koji ne znaju tokove novca percipiraju događaje. Verovatno i ja tako fulam u nekim drugim stvarima.

Link to comment

Ne kontaš ti ko su hijene, Pontijače... U poslovima izvršenja kajmak bez rad uzimaju mnogi drugi. No, vrlo je zanimljiivo čitati kako ljudi koji ne znaju tokove novca percipiraju događaje. Verovatno i ja tako fulam u nekim drugim stvarima.

 

pa da. koliko sam shvatio ti su upucen u probleme te profesije. ja kao tzv. javnost nisam upucen u tokove te profesije i tumacim samo na osnovu medijskih slika. mada, mislim se, da meni, iz ne znam kakvih razloga tj. bez moje svesti o nekim tokovima novca, dodje sudski izvrsitelj sa resenjem o plenidbi stana, slutim da bih se rukovodio onom srbijanskom mantrom iz 1804, subasa, izvrsitelj, isti qrac u takvoj situaciji, pa neka se povlacim po sudovima i tabloidima i robijam, koji cu qrac na slobodi bez nekretnine u kojoj bih ziveo. sto naravno ne znaci da zagovaram neplacanje racuna iz obesti ili hira, daleko bilo, kao pravi malogradjanin aka penzioner u najavi :P smatram da racune treba placati jer kad-tad sve dolazi na naplatu i to sa gadnom kamatom i da se od racuna, poreza i smrti ne moze pobeci

 

koliko shvatam, nesto duboko nije u redu u ovoj drzavi sa tom praksom koja, gle cuda, sasvim lepo funkcionise u tzv. bogatom, civilizovanom zapadnom svetu. naravno da ne mislim da su svi izvrsitelji hijene ali ocito nesto u samom sistemu nije u redu a mediji se odavno ne bave istrazivackim novinarstvom tako da ja nisam u mogucnosti da saznam ista smisleno o tom problemu i samo citam ovakve vesti.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...