Jump to content

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Razloge smo ti trista puta naveli

 

... greska, naveli smo ih svi zajedno, ja na samom pocetku ovog pisanija. Ali to su dva razloga protiv, i uvek kada se glasno zapitam ne dovodim njih u pitanje jer te razloge i njihovu logiku uvazavam.

 

Aman covece citaj malo ako vec volis da budes drzak.

Link to comment
  • Replies 38.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    754

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ja ne znam kakvu raspravu ocekujes da ja i ti vodimo. 

 

Ispravne stvari ponekad nisu ocigledne, ponekad su neintuitivne. Takav je slucaj i sa smrtnom kaznom. Na prvi pogled deluje besmisleno ostaviti u zivotu coveka koji je pobio sto ljudi i ne vratiti mu istom merom, ali ako covek malo razmisli i uzme u obzir koje su sve posledice takve prakse shvati da je to lose po drustvo.

 

Zasto je lose po drustvo, mislim da je dovoljno napisano na temi. Ti kazes da uvazavas te argumente, ali izgleda da tebi oni nisu dovoljni. Sta ima dalje da pricamo?

Edited by IndridCold
Link to comment

Zasto je lose po drustvo, mislim da je dovoljno napisano na temi. Ti kazes da uvazavas te argumente, ali izgleda da tebi oni nisu dovoljni. Sta ima dalje da pricamo?

 

Samo pricamo, ne znam cemu tolika paljevina.

 

Prvi argument: covek osudjen na osnovu posrednih dokaza.   Odgovor: na osnovu posrednih dokaza smrtna kazna nije opcija jer je moguce da se u nekom minimalnom procentu radi o nevinom coveku.

 

Drugi argument: institucija dzelata. Ko bi radio taj posao i kakve bi bile posledice po njegov zivot?   Odgovor: budimo iskreni, drzava (ljudi koje drzava placa) rade daleko gore stvari od ubijanja teskih zlocinaca.

 

Koji je treci argument? Da ne padne krv na drzavu™ ? Idi begaj.

Link to comment

Drzava ne placa nikog da radi gore stvari od ubijanja zatvorenika. Za ubijanje civila i ratnih zarobljenika u ratu drzava je predvidela kazne, a ne platu. Sad, sto drzava cesto ne sprovodi te svoje zakone, ne govori nista o zakonima vec o toj drzavi. Stavise, cak i one najgore po tom pitanju s vremena na vreme osude nekoga za ratni zlocin.

 

Cak i da si ti u pravu, da je to stvarno slucaj, nikakve logike ni smisla nema pravdati manji zlocin gorim zlocinom.

 

Tu se razilazimo i nikada se necemo sloziti.

Edited by IndridCold
Link to comment

Jos jedan problem sa smrtnom kaznom je i jedan paradoks, a to je da zlocinac postaje zrtva. Na neki bizaran nacin sam zlocin postaje nebitan, a licnost osudjenika izlazi u prvi plan i to u pogresnom smeru. Ako vec treba da se neko "skloni iz drustva" postoje i visedecenijske zatvorske kazne, ne mogucnost pomilovanja, pa cak i dozivotna.

Link to comment

Cak i da si ti u pravu, da je to stvarno slucaj, nikakve logike ni smisla nema pravdati manji zlocin gorim zlocinom.

 

?

 

Jos jedan problem sa smrtnom kaznom je i jedan paradoks, a to je da zlocinac postaje zrtva. Na neki bizaran nacin sam zlocin postaje nebitan, a licnost osudjenika izlazi u prvi plan i to u pogresnom smeru. Ako vec treba da se neko "skloni iz drustva" postoje i visedecenijske zatvorske kazne, ne mogucnost pomilovanja, pa cak i dozivotna.

 

Ovo jeste razlozno, jer kazna dolazi sa duzim predumisljajem™ i u to je ukljuceno citavo drustvo (sudjenje traje). 

Link to comment

ja sam protiv smrtne kazne

 

ja nekako mislim da je svako ko počini zločin  ''vredan'' smrtne kazne, unekoliko poremećen, mentalni bolesnik

i šta onda znači usmrtiti takvu osobu

po meni, izolacija je ključ

onemogućavanje da ikad više takvo nešto ponovi

ne bih verovala u oporavak, tu bih bila rigidna, dakle, doživotna izolacija

i nikakva skraćenja, pomilovanja, ni pod kojim uslovima

Link to comment

Razloge smo ti trista puta naveli, ali ti se na njih ni ne osvrces vec vrtis jednu te istu pesmu.

 

:lolol:

 

kao da je on ikad išta drugo na ovom forumu radio.

Link to comment

Ovakve vesti su sve cesce. Ne moze i infrastruktura i stranacko zaposljavanje, biraj - jedno ili drugo.

 

Oko 85.000 žitelja Kruševca već 40 sati je bez vode, nakon havarije nastale posle planskog isključenja zbog ugradnje merača protoka, što je bio razlog da Gradski štab za vanredne situacije zaseda večeras i razmatra mogućnost zatvaranja vrtića i škola.

 

Edited by Грешни Василије
Link to comment

otpustili su baju koji zna gde se odvrce voda, a zaposlili shurinog malog. i sad im treba nekoliko dana da nadju -_-

 

ne moze neodrzavanje nechega preko 2 decenije, a onda neznalice na zadatku. al eto. ako hoce ljudi da razmisle na lokalu shta zele od svog zivota i okruzenja, vrlo lako ce da smisle shta im treba, ne treba im nikakav beograd za to :unsure:

Edited by gospa buba
Link to comment

Ovakve vesti su sve cesce. Ne moze i infrastruktura i stranacko zaposljavanje, biraj - jedno ili drugo.

 

Meni zato beše smešno kad su ono pre neku nedelju uspeli u RTB Boru da zapale neki dimnjak na ovim novim pogonima što su ugrađeni, a to 'zapalenje' se desilo nekoliko dana posle službenog preuzimanja upravljanjem domaćih od stranca  :lolol:

 

Čitam kao 'nije neka velika šteta', ali eto već dve-tri nedelje ta nova fabrika ne radi dok ne skupe i ugrade sve delove  :isuse:

Link to comment

hajde malo o privatnim izvrsiteljima, slici i prilici raspada drustva

 

 

Nemam posao od 2009, socijalni sam slučaj, žena mi je umrla, nemam gde da idem, neću na ulicu, uzalud je na pragu kuće u Pasi Poljani kod Niša jecao Venko Panajotov (60).


Nemamo gde da idemo, osim na ulicu!

Izvršitelj u pratnji policije bio je jasan u nameri da mu zapleni kuću koja je bila prodata na licitaciji radi naplate duga za struju od 750.000 dinara. Uzalud se Venko pravdao da nije potpisao sporazum sa ED „Niš“, uzalud je upozoravao da ga niko nije obavestio o licitacijama za prodaju kuće...

Taman kada je stigao kamion za prevoz stvari, u Krajinskoj ulici okupilo više desetina meštana....

 

 

i pokusajima malih ljudi da se organizuju kao zajednica u ovom raspadu i trulezi od drzave

Link to comment

Cekaj, kako neko moze da nakrca privatnim domacinstvom sedam hiljada evra duga? Zasto ga nisu iskljucili posle mesec dana neplacanja? 

 

Zar on ne moze da ih tuzi zbog ovoga (bilo ko?)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...