Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Daj nismo u osnovnoj skoli jbt. Mozes to i bolje.

 

Prvo napises da "krv ne sme da padne na drzavu" da bi kasnije istog dana :isuse: rekao da "drzava sme i treba da unisti svakog ko predstavlja pretnju po bezbednost ljudi koji zive u njoj." i sve to onako, lagano kao mala balerina, skaces iz jedne logicke zamke u drugu sve pazeci na koreografiju i umetnicki dojam.

 

Nije smesno ali jeste zabavno, ja bih da jos pricamo.

 

"Imati krv na sebi" = "ubiti bez preke potrebe", vec sam ti napisao sta sam pod time mislio.

 

Preka potreba je, recimo, kad imas pistolj i pucas na sve oko sebe bez namere da se predas.

 

Preka potreba nije kada si neutralisan i nalazis se iza resetaka.

 

A sad opet kreni da vrtis svoju cirkularnu logiku. Ako ovo ne razumes, a bojim se da ne razumes, mislim da cemo tesko moci da se sporazumemo.

Edited by IndridCold
Link to comment
  • Replies 38.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    754

Top Posters In This Topic

Posted Images

"Imati krv na sebi" = "ubiti bez preke potrebe", vec sam ti napisao sta sam pod time mislio.

 

Preka potreba je, recimo, kad imas pistolj i pucas na sve oko sebe bez namere da se predas.

 

... a i to tek kada pripucas na cike policajce, inace do tog trenutka si nevin dok se ne dokaze suprotno.

 

Malo je labavo to objasnjenje "preke potrebe", nekako daje nadu svakome ko bi da udje u kriminal. Cak je i Brejvik bio dovoljno uracunljiv da ostane ziv posle svega i smeska se u sudnici. 

 

Dakle, "preka potreba" zavisi iskljucivo od volje ubice. Ako on podigne ruke i baci kalasnjikov, automatski ukida "Preku potrebu"

 

Ali, kada se drzava kako ti kazes opravdano brani od dece iz pojasa Gaze, onda kriterijum za "preku potrebu" odredjuje drzava, civili iz zone ratnih dejstava se ne pitaju nista.

 

Rekoh vec, perverzija samo takva.

Edited by Caligula
Link to comment

... a i to tek kada pripucas na cike policajce, inace do tog trenutka si nevin dok se ne dokaze suprotno.

 

 

:frust:  :isuse:  :isuse:  :isuse:  :isuse:

 

 

 

 

Malo je labavo to objasnjenje "preke potrebe", nekako daje nadu svakome ko bi da udje u kriminal. Cak je i Brejvik bio dovoljno uracunljiv da ostane ziv posle svega i smeska se u sudnici.  

 

Dakle, "preka potreba" zavisi iskljucivo od volje ubice. Ako on podigne ruke i baci kalasnjikov, automatski ukida "Preku potrebu"

 

Tacno, ukida je. Bravo, konacno si shvatio. 

 

 

 

Ali, kada se drzava kako ti kazes opravdano brani od dece iz pojasa Gaze, onda kriterijum za "preku potrebu" odredjuje drzava, civili iz zone ratnih dejstava se ne pitaju nista.

 

"Kako ja kazem"? Gde sam ja rekao da je opravdano da se bombarduju palestinska deca ili da ona mogu da predstavljaju pretnju, lazljivce jedan bezobrazni? Da li je moguce da si to mogao da zakljucis iz svega sto sam napisao danas na ovom topicu?  :isuse:

 

Izvini, ali moram da polozim oruzje pred ovolikom kolicinom gluposti. Ne vredi, bog zna da sam dao sve od sebe.

Edited by IndridCold
Link to comment

Ako on podigne ruke i baci kalasnjikov, automatski ukida "Preku potrebu"

Kaligulo, ovo je - svidjalo se to nekom ili ne - sustina takozvane pravne drzave, moderne civilizacije takoreci.

Onog trenutka baci kalasnjikov i podigne ruke pa ma sta pre toga uradio, postaje briga drzave koja ima da se polomi da mu od tog trenutka ni dlaka s glave ne fali, da ga leci ako je bolestan...

Tu sve pocinje i sve se zavrsava, sve ostalo su tehnikalije.

Link to comment

O tome da ni ne govorimo, to je vise nego dovoljno.

 

Jedno je osveta koju prizeljkuje ili izvrsi rodbina ili prijatelj, a sasvim drugo institucija smrtne kazne. To je ono sto je jezivo, the horror, sto kaze pukovnik Kurtz.  Ko normalan bi to uopste mogao da obavlja, ili jos bolje, ko bi mogao to da radi i da ostane normalan? Smrtna kazna je, pored toga sto je nemoralna, moralno i psihicki stetna za sve upletene u tu ogavnu radnju. 

 

Opasnost treba neutralisati, zatvoriti, leciti, whatever, ali protokolarno ubijanje - od toga mi se dize kosa na glavi.

 

 

Ja nemam taj moralni problem kao ti i verujem da postoje pojedinci koji zasluzuju da im kazna bude smrt. Da postoji mogucnost da se napravi sistem koji bi sto posto garantovao krivicu optuzenog bio bih za, ali posto ne postoji onda mislim da dosledno treba biti protiv smrtne kazne generalno.

 

EDIT: Takodje ne mislim da su svi snajperisti nemoralni ljudi. Medju njima je bilo zaista velikana i junaka poput Vasilij Zajceva.

 

Jedan od drugara ovde iz skole je bio snajperista u Iraku. Jednom je pomenuo "smoking terrorists" ali  nismo nikada pricali na tu temu. Samo on zna koliko krvi ima na rukama i da li je pravedno postupao ili ne.

Edited by Eraserhead
Link to comment

ne vidim šta fali smrtnoj kazni, osim što ništa ne menja, na smrt smo osuđeni rođenjem, smrtna kazna to odradi preko reda, a daleko od toga da je smrt najgore što može da se dogodi čoveku

 

možda je jedino mala nepravda što porodice ubijenih plaćaju život ubice u zatvoru, ali jbg, tako im se zalomilo

Link to comment

"Kako ja kazem"? Gde sam ja rekao da je opravdano da se bombarduju palestinska deca ili da ona mogu da predstavljaju pretnju, lazljivce jedan bezobrazni? Da li je moguce da si to mogao da zakljucis iz svega sto sam napisao danas na ovom topicu?  :isuse:

 

Pa napisao si da drzava ima pravo da se brani. Kada te pitam koji je kriterijum i ko ga uspostavlja ti cutis i preskaces pitanje kao mala balerina. Posle mi kazes da ucitavam. Pa jebote.

 

Jel Izrael kaznjen za ono sto je uradio? Sankcije? Pokrenut neki postupak pred medjunarodnim sudom (oformljen sud za zlocine Izraela u pojasu Gaze)? 

 

Nije. Dakle "odbrana" o kojoj ti pricas bila je legitimna.

 

 

Kaligulo, ovo je - svidjalo se to nekom ili ne - sustina takozvane pravne drzave, moderne civilizacije takoreci.

Onog trenutka baci kalasnjikov i podigne ruke pa ma sta pre toga uradio, postaje briga drzave koja ima da se polomi da mu od tog trenutka ni dlaka s glave ne fali, da ga leci ako je bolestan...

Tu sve pocinje i sve se zavrsava, sve ostalo su tehnikalije.

 

Sve se slazem, nego ratujem sa ovima koji se gade ubijanja teskih zlocinaca a daju pravo drzavi da se "brani" ubijajuci civile sa one strane granice.

 

 

To je vec tortura.

 

+1. Ja sam pre za humano lisavanje svih muka.

 

 

ne vidim šta fali smrtnoj kazni, osim što ništa ne menja, na smrt smo osuđeni rođenjem, smrtna kazna to odradi preko reda, a daleko od toga da je smrt najgore što može da se dogodi čoveku

 

Ovo je moja vizura oduvek kada je smrtna kazna tema. Zaista.

Link to comment

Pa napisao si da drzava ima pravo da se brani. Kada te pitam koji je kriterijum i ko ga uspostavlja ti cutis i preskaces pitanje kao mala balerina. Posle mi kazes da ucitavam. Pa jebote.

 

Jel Izrael kaznjen za ono sto je uradio? Sankcije? Pokrenut neki postupak pred medjunarodnim sudom (oformljen sud za zlocine Izraela u pojasu Gaze)? 

 

Nije. Dakle "odbrana" o kojoj ti pricas bila je legitimna.

 

Sve se slazem, nego ratujem sa ovima koji se gade ubijanja teskih zlocinaca a daju pravo drzavi da se "brani" ubijajuci civile sa one strane granice.

 

:isuse:

 

To je ono sto ti ne razumes. Ja ne dajem pravo drzavi da se brani ubijajuci civile i cineci ratne zlocine, to pravo uzima drzava na svoju ruku i trebalo bi da bude kaznjena zbog toga

 

To sto drzava Izrael nije kaznjena ne znaci da je njihovo bombardovanje civila opravdano, nego da trenutno ne postoje mehanizmi ili volja da se ljudi koji su odgovorni za to kazne. To ja niti opravdavam, niti podrzavam, niti pokusavam da predstavim kao bilo sta drugo osim zlocina, tako da ne mogu da pojmim zasto to meni prebacujes.

 

Ako kazem da je zlocin ubiti bilo kog coveka koji ne moze da se brani i koji nije pretnja bilo da je to ratni zarobljenik, kriminalac u zatvoru ili civil, koji jebeni deo tog iskaza nisi u stanju da razumes evo vec dva dana?

 

edit: boldovao sam ti da se lakse fokusiras.

Edited by IndridCold
Link to comment

+1. Ja sam pre za humano lisavanje svih muka.

 

 

 

Ovo je moja vizura oduvek kada je smrtna kazna tema. Zaista.

 

Vidi se da si humana osoba. 

 

Ajde nemoj vise, povraca mi se.

Link to comment

Dzaba bold kada je ovo napisano nelogicno.

 

Prvo kazes da drzava ima pravo da se brani, posle kazes da joj ne dajes pravo da ubija civile sto ona svakako cini dok se "brani". Ili mozda znas za neki oruzani sukob u istoriji u kojem su stradali samo vojnici (koji pri tom nisu obavezno ubice ili silovatelji ili teski zlocinci vec ljudi regrutovani od drzave).

 

Ono sto ti nikako (ama bas nikako) da shvatis je da ne postoji mir izmedju ideje ukidanja smrtne kazne i prava drzave da u ratu ubija nevine ljude.

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...