Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Mislio sam na konkretne osobe od kojih se prave ubice i kojima se cini moralna i psihicka neprocenjiva steta. 

 

Sto se tice tvog podmetanja o kolateralnoj steti i ubijanju civila u ratu, smatram da svi koji cine takve zlocine zasluzuju da trunu u zatvoru. Gde ti u mom stavu vidis kontradikciju, samo bog sveti zna.

Link to comment
  • Replies 38.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    754

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da razjasnimo, ne govorimo o tvom stavu vec o globalnom slepilu za cinjenice. Iz te vizure mi je cudno insistiranje na zabrani smrtne kazne sa jedne i urednog izlazenja na glasanje za ubice i ubijanje nevinih sa druge.

 

Pa onda kada cujem da drzava ne ubija nekog Brejvika zato sto je civilizovana popenim jer znam da ta ista drzava nema problem da posalje granate u Aziju i tamo sjebava citave drzave.

 

 

A za tebe samo kazem da si uveo drzavu i "krv na drzavi" kao neki argument koji je, budimo iskreni, vrlo problematican.

Edited by Caligula
Link to comment

Da razjasnimo, ne govorimo o tvom stavu vec o globalnom slepilu za cinjenice. Iz te vizure mi je cudno insistiranje na zabrani smrtne kazne sa jedne i urednog izlazenja na glasanje za ubice i ubijanje nevinih sa druge.

 

 

Cije insistiranje ti je cudno? O kome ti uopste pricas i s kim se raspravljas? 

 

Da te podsetim, takvih na ovoj temi nema, a ti si taj koji se zalaze za smrtnu kaznu i ja raspravljam sa tvojim stavom i navodim ti argumente zasto je on los, glup i nehuman. Boli me apsolutno uvo kakve sve stavove mogu da imaju ljudi sirom sveta. Moj stav je koherentan i jasan, a tvoj moralno i eticki pogresan, pa izvoli, sa tim raspravljaj, a nemoj mi uvoditi ko je kakav licemer po belom svetu. To tvoj stav ne cini nista pametnijim.

Link to comment

Da te podsetim, takvih na ovoj temi nema, a ti si taj koji se zalaze za smrtnu kaznu i ja raspravljam sa tvojim stavom i navodim ti argumente zasto je on los, glup i nehuman. 

 

... i sve bi to bilo u redu da nisi uveo drzavu koja ne sme na sebi da ima krv. 

 

To je isto kao kada bi rekao da drzava pored smrtne kazne ne treba da ima vojsku i policiju.

 

I jos na kraju zakljucujes (!) da je moj stav glup  :s_w:

 

Ne zelim ni da zalazim u to kako hendlujes u svojoj glavi te suprotnosti u isto vreme i jos druge ucis tome sta je glupo ili moralno a sta ne.

Edited by Caligula
Link to comment

Smrtna kazna, opet? Ovo valja splitovati, mislim da smo imali x puta ovu temu, opet isti argumenti od istih ljudi, iste greške i ista ispravljanja. Mislim na Kaligulu.. Svaki put Kaligula bi da deli smrtne kazne u pravedničkom gnevu, ko jebe etiku i penologiju i pravo i pravdu. A neće da okači pušku o rame i ide da ratuje. Vidi se da su ovde sekaperse koje nisu išle u vojsku™.

 

Opa! Ogreših dušu. Milost ne daje, milost ne prima.

Edited by Utvara
Link to comment

... i sve bi to bilo u redu da nisi uveo drzavu koja ne sme na sebi da ima krv.

 

To je isto kao kada bi rekao da drzava pored smrtne kazne ne treba da ima vojsku i policiju.

 

I jos na kraju zakljucujes (!) da je moj stav glup :s_w:

 

Ne zelim ni da zalazim u to kako hendlujes u svojoj glavi te suprotnosti u isto vreme i jos druge ucis tome sta je glupo ili moralno a sta ne.

Znaci, posto imamo vojsku i policiju, logicno je da treba da imamo i smrtnu kaznu.

 

...

Link to comment

Znaci, posto imamo vojsku i policiju, logicno je da treba da imamo i smrtnu kaznu.

 

...

 

Ne govorim ja o drzavi koja ne sme da ima krv na sebi (neko drugi je to rekao)

 

E sad kako ti uspevas da pomiris praksu da drzava bude naoruzana (da bi ubijala uglavnom nevine) i izricitu borbu protiv smrtne kazne (da bi zastitila ozbiljne zlocince) nekako ne uspevam da uklavirim.

 

@Utvara, ne secam se da sam ucestvovao u slicnoj raspravi sem jos jednom, a jos manje da sam je predvodio na bilo koji nacin

Edited by Caligula
Link to comment

Ne govorim ja o drzavi koja ne sme da ima krv na sebi (neko drugi je to rekao)

 

E sad kako ti uspevas da pomiris praksu da drzava bude naoruzana (da bi ubijala uglavnom nevine) i izricitu borbu protiv smrtne kazne (da bi zastitila ozbiljne zlocince) nekako ne uspevam da uklavirim.

 

@Utvara, ne secam se da sam ucestvovao u slicnoj raspravi sem jos jednom, a jos manje da sam je predvodio na bilo koji nacin

Da nema krv na sebi znaci da ne ubija nikoga bez preke potrebe, genije.

 

Drzava mora da bude naoruzana da bi se odbranila, jer ne zivimo u svetskoj utopiji. Drzava sme i treba da unisti svakog ko predstavlja pretnju po bezbednost ljudi koji zive u njoj. Drzava ne sme da ubija nevine ljude bilo gde i koriscenje vojske i policije u takve svrhe osudjuje svaki humanista i pristojan covek. Tako da kontradikcija postoji samo u tvojoj glavi.

Edited by IndridCold
Link to comment

molim vas da se obraćate jedni drugima sa malo više uvažavanja

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Da nema krv na sebi znaci da ne ubija nikoga bez preke potrebe, genije.

 

Ok, odgovara mi podela uloga.

 

Ali

 

Drzava mora da bude naoruzana da bi se odbranila, jer ne zivimo u svetskoj utopiji. Drzava sme i treba da unisti svakog ko predstavlja pretnju po bezbednost ljudi koji zive u njoj. Drzava ne sme da ubija nevine ljude bilo gde i koriscenje vojske i policije u takve svrhe osudjuje svaki humanista i pristojan covek. Tako da kontradikcija postoji samo u tvojoj glavi.

 

 

 

... ko ovde uspostavlja kriterijume, sta ugrozava ljude u jednoj drzavi a sta ne? Malo delujes zbunjeno. Vecina Izraelaca ce ti pokazati u pravcu Gaze npr.

 

Evo prakticnog primera: recimo da se covek opashe municijom i krene da ubija ljude random po gradu. Onda dodje policija, opkoli ga ali on nece da se preda. Gde je tacno ta fina granica gde on gubi svoje pravo na sudjenje pa ga policija likvidira (ne robot ili video igrica, obarac u ovom slucaju povuce policajac, porodicni covek koji ima zenu i dete, psa i slusa Krisa Riju i Springstina)?

 

Dakle pobio sto pedeset ljudi i jos uvek ima pravo na posteno sudjenje, WiFi i toplu celiju sa tri obroka, ali ako krene da puca u pravcu Drzave i slomi policajcu Rejbanke, to pravo instant nestaje i smrtna kazna se uvodi ali bez sudjenja.

 

Eto ti primera, bas me interesuje kako ces ovo da racionalizujes a da ne zakukas nad sudbinom ubice i policajca (takodje ubice :o )  koji ga je ubio.

 

@Hamlet: da li je ovde nesto brisano ili...? Ne vidim da je neko nekoga vredjao.

Edited by Caligula
Link to comment

Nisam rekao da je bilo vređanja nego da se malo samo pripazi na ton diskusije, jer se ovakve diskusije često pretvore u otvoreno vređanje. Samo sam zamolio da obratite malo pažnju na ton, a sada nastavite.

Link to comment

Neka ti neko drugi odgovori, meni je previse smesno.

 

Daj nismo u osnovnoj skoli jbt. Mozes to i bolje.

 

Prvo napises da "krv ne sme da padne na drzavu" da bi kasnije istog dana :isuse: rekao da "drzava sme i treba da unisti svakog ko predstavlja pretnju po bezbednost ljudi koji zive u njoj." i sve to onako, lagano kao mala balerina, skaces iz jedne logicke zamke u drugu sve pazeci na koreografiju i umetnicki dojam.

 

Nije smesno ali jeste zabavno, ja bih da jos pricamo.

Link to comment

hamlete, realno treba da imaš neko cveće i vatromet kad šalješ upozorenja, ovaj bold ti ne stoji :fantom:

 

+1 bilo bi prikladnije. 

 

Ja se ziv usro da mu neko nije ukrao password :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...