Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 38.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    754

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ne znam, samo sam iskren i ne želim da budem licemer. Prva reakcija bi mi sigurno bilo afektivno priželjkivanje svega mogućeg najgoreg vinovniku. Ne znam da li bih mu želeo smrt, ali da je situacija takva da ga sud osudi na smrt, ne znam da li bi mi to smetalo. Verovatno bih u manjoj ili većoj meri menjao emocije kako bi vreme i bol prolazili.

Link to comment

Pa ne izgleda tako. Izgleda mnogo gore.

 

Ti si mene prva pretenciozno svrstala u finu™ gospodu™, ne znam zasto to sad previdjas.

 

 

 

Za boldovano, sam si se svrstao u grupaciju koja bi rado podrzala smrtnu kaznu ali da neko drugi krvavi ruke, pardon smisli kako to uraditi da prosecnom gradjaninu ne bude pred ocima. Jedino sto si ti dramatizovao sebe kao ljudski talog a ja ti odgovorila da nisi taj no ovaj tzv. fini gradjanin. Sustina je ista, ti bi rado podrzao smrtnu kaznu ali da te postedi drzava detalja o izvrsenju i da ti kazu kako ti nisi odgovoran ni za ciju smrt jer si samo podrzao legitimno ubistvo.

 

Ostatak posta necu ni da komentarisem, spinujes po obicaju jer ne znas sta bi rekao.

Link to comment

Za boldovano, sam si se svrstao u grupaciju koja bi rado podrzala smrtnu kaznu ali da neko drugi krvavi ruke

 

Ma da, nisi me ti paushalno svrstala nego sam sam:

 

Ja dobro razumem razloge drustva protiv smrtne kazne i sa nekim razlozima se slazem (najjaci razlog protiv je eventualno osudjivanje nevinog coveka, i to jeste perverzija nad perverzijama, uz to i sama mehanika pogubljenja koja ukljucuje izvrsioce)

 

Razumem tvoju potrebu da budes bolja osoba od fine krvave gospode, ali ovoliko ucitavanja vise govori o tebi nego o krvavom i zlom meni.

 

Sto se tice konkretno Brejvika i unesrecenih porodica, koliko sam razumeo ti nastupas u njihovo ime pa znas sta bi njima vise znacilo ili...?

Edited by Caligula
Link to comment

 

Ne znam, samo sam iskren i ne želim da budem licemer. Prva reakcija bi mi sigurno bilo afektivno priželjkivanje svega mogućeg najgoreg vinovniku. Ne znam da li bih mu želeo smrt, ali da je situacija takva da ga sud osudi na smrt, ne znam da li bi mi to smetalo. Verovatno bih u manjoj ili većoj meri menjao emocije kako bi vreme i bol prolazili.

 

 

Pričali smo o smrtnoj kazni i ubici, ne budimo bukvalisti. Šta je alternativa, neko ti javi vest, ti pitaš ko je, izbodeš lutkicu, baciš koju kletvu, pa tek onda sedneš i isplačeš se? Sumnjam da kod bilo koga to tako ide u praksi čega si verujem i sama svesna.

Link to comment

Ma da, nisi me ti paushalno svrstala nego sam sam:

 

 

Razumem tvoju potrebu da budes bolja osoba od fine krvave gospode, ali ovoliko ucitavanja vise govori o tebi nego o krvavom i zlom meni.

 

Sto se tice konkretno Brejvika i unesrecenih porodica, koliko sam razumeo ti nastupas u njihovo ime pa znas sta bi njima vise znacilo ili...?

 

Ne, ja nastupam samo u sopstveno ime i prenosim sopstvena osecanja iz situacije gubitka clana najuze porodice zbog necije bahatosti/pijanstva/nesmotrenosti.

 

A bilo bi lepo kada se vec samo-kvotujes da kvotujes i onaj deo o finim gradjanima i ljudskom talogu na koji sam ja odgovarala a ne ovo sto si postavio.

Za sve ostalo napisano, nastavi sam sa sobom u ogledalu posto to jedino i umes. Vidim da ti je potencijal za spinovanje i davljenje sagovornika nepresusan a meni proslo vreme za pauzu i entuzijazam da se smaram sa tobom.

Link to comment

Ne, ja nastupam samo u sopstveno ime i prenosim sopstvena osecanja iz situacije gubitka clana najuze porodice zbog necije bahatosti/pijanstva/nesmotrenosti.

 

Pa ne znam, ovde pise drugacije, sa jasnim zakljuckom (moj bold) da je sve prethodno pobrojano budalastina

 

Da uopste ne pocinjem o tome sta konkretno drustvo ima od usmrcivanja brejvika npr. ... vratice se njegove zrtve iz mrtvih? olaksace bol roditelja/rodjaka/prijatelja? neki sledeci potencijalni brejvik ce da odustane od nekog svog nauma? ili bi tako nesto samo zadovoljilo gledaliste zedno krvi?

 

 

... dakle mnogo ucitavanja a malo citanja.

 

Vec sam te dva puta uhvatio u podmetanju i ucitavanju i slazem se da ne treba da teramo dalje sa ovim.

 

edit: i da ne licitiramo ovde ko je koga izgubio/zbog cega, imam i ja svoje gubitke (a ipak ne tvrdim da svi ljudi sa gubicima osecaju ili treba da osecaju isto)

Edited by Caligula
Link to comment

Nisu problem za smrtnu kaznu razni Brejvici vec svi oni nevini koji su ubijeni i koji ce biti ubijeni greskom ili zbog nesavrsenog sistema.

Link to comment

Nisu problem za smrtnu kaznu razni Brejvici vec svi oni nevini koji su ubijeni i koji ce biti ubijeni greskom ili zbog nesavrsenog sistema.

 

O tome da ni ne govorimo, to je vise nego dovoljno.

 

Jedno je osveta koju prizeljkuje ili izvrsi rodbina ili prijatelj, a sasvim drugo institucija smrtne kazne. To je ono sto je jezivo, the horror, sto kaze pukovnik Kurtz.  Ko normalan bi to uopste mogao da obavlja, ili jos bolje, ko bi mogao to da radi i da ostane normalan? Smrtna kazna je, pored toga sto je nemoralna, moralno i psihicki stetna za sve upletene u tu ogavnu radnju. 

 

Opasnost treba neutralisati, zatvoriti, leciti, whatever, ali protokolarno ubijanje - od toga mi se dize kosa na glavi.

Edited by IndridCold
Link to comment

Dok su francuzi odrubljivali glave giljotinom, postojala je procedura kaznjavanja dzelata posle egzekucije : posto su vec po sluzbenoj duznosti pristuni javni tuzioc i predsednik suda koji je izrekao smrtnu kaznu, oni se ekspresno sastanu i dzelat biva "uhapsen" i osudjen na licu mesta za ubistvo, posto, jelte, niko nema pravo nikog da ubije... kazna simbolicnih 5 franaka...

Link to comment

Ko normalan bi to uopste mogao da obavlja, ili jos bolje, ko bi mogao to da radi i da ostane normalan?

 

Ko obavlja posao snajperiste u vojsci?

 

Pazi, ne pričam o bilo kom vojniku, prašinaru koji puca na drugog vojnika koji puca na njega, već o čoveku koji iz zasede, puca da ubije drugog čoveka koji nije ni svestan njegovog prisustva.

 

Ko kroz isti taj snajper gleda srnu i puca joj u glavu?

 

Nismo mi (ljudi, ne neka država ponaosob) baš tako osetljivi.

Link to comment

Ne znam bas, pre ce biti da onolike traume, CSR sindromi i shell shock-ovi po povratku iz ratova govore u prilog mojoj tezi.

 

Ko od toga ne pukne nije ni bio normalan in the first place.

Link to comment

Ja bio snajperista u JNA, srecom dok se jos nije zakuvalo. Moj drugar iz padobranske je duzio snajper i pricao mi je kako je ubio coveka kojeg i dan danas sanja (muslimanskog snajperistu). 

 

Prva meta snajperiste je snajperista, posle toga snajperista kroz nisan trazi oficire. To je neka hijerarhija koju ucis jos na obuci.

 

Nigde pedofila, nigde serisjkih ubica i terorista, snajperisti ubijaju profesionalce koji moze biti nemaju ama bas nikoga na dusi. Kakva je vojna obuka u svim zemljama ne moramo da govorimo, ubijanje "neprijatelja" se podrazumeva, traze se samo sto efikasniji nacini.

 

IndridCold je umesao "drzavu" u pricu pa je sada logika potpuno shizofrena - sa jedne strane civili kao opravdana kolateralna™ steta u ratu, sa druge ta ista drzava postuje prava visestrukog ubice/silovatelja/pedofila/kakogod i daje privid nekakve pervertirane civilizovanosti.

 

Ne kapiram, vode se ratovi i ginu neka deca da bi mi gorivo bilo 20% jeftinije i ja se tim automobilom odvezem do Bele Kuce na protest za ukidanje smrtne kazne jer ce neki preprodavac/silovatelj/ubica dece da dobije injekciju.

 

I jos drugima kenjam kako su necovecni.

 

Moze li perverznije? 

Edited by Caligula
Link to comment

JA uveo drzavu u pricu?  :lol:

 

Ti si brate prs'o ko lajsna.

 

 

 

civili kao opravdana kolateralna™ steta u ratu

 

 

Da mi citiras gde sam ja (ili bilo ko drugi) ovo napisao ili da se pokrijes usima.

Link to comment

Drzava treba da izdrzava psihopatu zbog sebe, da ne bi imala krv na sebi i da ne bi od drugih ljudi pravila ubice. 

 

"Drzava ne treba da ima krv na sebi"

 

:isuse:

 

... dakle ti si uveo Drzavu u raspravu i neke pozeljne eticke osobine drzave.

 

Ajde mi iz ove vizure objasni sta je kolateralna steta, je li to krv nevinih ljudi na drzavi ili jednostavno profesionalni vojnicki rizik?

 

Imaj na umu da ja govorim o smrtnoj kazni za teske zlocine. 

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...