Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 38.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    933

  • Filozof manijak

    818

  • radisa

    754

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daj nemoj sa ovom argumentacijom, i sam sam rekao da je egzekucija najveca prepreka smrtnoj kazni.

 

Ajde sad da spinujemo da krajnjih granica pa da se svadjamo na jednom topiku da li je opravdano ubijati civile po pojasu Gaze a na drugom da li je opravdano ubiti Brejvika.

 

I kao to je isto. Pa nije isto, ubijati (drzava) neduzne civile je neuporedivo gore nego ubiti (drzava) visestrukog ubicu.

 

Ovo je ujedno i odgovor Vasi.

 

Nije mi namera da se svadjam, samo se na glas pitam sta branimo a sta napadamo. Civilizacijski, jelte. 

 

Ti si prvi i jedini poceo da poredis ubijanje civila u ratnim podrucjima sa "obicnim" ubicama raznih profila. Spinujes sa smrtne kazen na Gazu, pa na kravr pa se vracas na drzave i tako u krug.

 

I da, bas hocu da potezem tu argumentaciju posto mi je stvarno muka od tog stava postenogTM i finogTM gradjanina koji eto ne bi krvavio ruke ali bi rado podrzao nekog ko bi jer je to ispravno.

Link to comment

Pa kako da ti kazem, na malom uzorku mene i nekolicine bliznjih koji su imali prilike da ih neko pijan, drogiran ili samo neoprezan lisi ponekog clana porodice, moram da ti kazem da niko nije prizeljkivao niciju smrt, niti pomislio da bi na taj nacin bol postao manji, niti bi to ista resilo. Ono sto jeste realno zabolelo, posto smo u Srbiji, je odsustvo adekvatnih istraga i kazni. Od cekanja na rezultate autopsije preko dve godine (licni slucaj) i odsustva bilo kakve relevantne istrage, do protezanja sudjenja na preko 4 godine (drugaricin slucaj) tokom kojih je optuzeni zamalo jos neke porodice lisio lanova, a kazna je ispala na uslovno godinu dana...

 

Ne znam, samo sam iskren i ne želim da budem licemer. Prva reakcija bi mi sigurno bilo afektivno priželjkivanje svega mogućeg najgoreg vinovniku. Ne znam da li bih mu želeo smrt, ali da je situacija takva da ga sud osudi na smrt, ne znam da li bi mi to smetalo. Verovatno bih u manjoj ili većoj meri menjao emocije kako bi vreme i bol prolazili.

 

O ostalom nemam šta da kažem, kod nas je pravda nedostižna bez obzira kakav nam je kazneni sistem, to je prosto sramota za bilo koju državu u 2015. godini.

Edited by Glas RazumaN
Link to comment

I da, bas hocu da potezem tu argumentaciju posto mi je stvarno muka od tog stava postenogTM i finogTM gradjanina 

 

 

Ja mislio da je ovo tvoja pozicija.

 

Posten i fin nije zeljan krvi™ i ne voli ubijanje, to volimo mi, ljudski otpad.

 

Jebote.

 

btw. drzavu je prvi pomenuo Ingrid pa sam se samo logicki neumoljivo nadovezao i osvetlio pervertiranost takvog argumenta.

Link to comment

Ne znam, samo sam iskren i ne želim da budem licemer. Prva reakcija bi mi sigurno bilo afektivno priželjkivanje svega mogućeg najgoreg vinovniku. Ne znam da li bih mu želeo smrt, ali da je situacija takva da ga sud osudi na smrt, ne znam da li bi mi to smetalo. Verovatno bih u manjoj ili većoj meri menjao emocije kako bi vreme i bol prolazili.

 

O ostalom nemam šta da kažem, kod nas je pravda nedostižna bez obzira kakav nam je kazneni sistem. 

 

Ja ti iskreno kazem da mi nijednom nije palo na pamet da prizeljkujem niciju smrt. A znam i za ove koje navedoh da im isto nije tako nesto padalo na pamet. U tom momentu, osveta je poslednja stvar na koju sam mislila, toga su se setili uglavnom oni koji nisu bili direktno pogodjeni gubitkom.

Link to comment

Ja mislio da je ovo tvoja pozicija.

 

Posten i fin nije zeljan krvi™ i ne voli ubijanje, to volimo mi, ljudski otpad.

 

Jebote.

 

btw. drzavu je prvi pomenuo Ingrid pa sam se samo logicki neumoljivo nadovezao i osvetlio pervertiranost takvog argumenta.

 

opet spinujes i smaras po obicaju... ne, tzv. fini i posteni gradjani su zapravo krvoloci jer prizeljkuju smrtne kazne iz toplih fotelja i bez krvi na rukama, tzv. ljudski otpad je uglavnom posteniji od toga, ne laskaj sebi.

Ja nisam fina niti pokusavam da se pravim da jesam, samo ne vidim nikakvu logiku u smrtnoj kazni, one koji su resili da ubiju nece odvratiti od toga, a one koji se sticajem nesrecnih okolnosti nadju u poziciji ubice opet ne moze da spase jer nisu nameravali da ubiju...

Link to comment

Ne znam, samo sam iskren i ne želim da budem licemer. Prva reakcija bi mi sigurno bilo afektivno priželjkivanje svega mogućeg najgoreg vinovniku. Ne znam da li bih mu želeo smrt, ali da je situacija takva da ga sud osudi na smrt, ne znam da li bi mi to smetalo. Verovatno bih u manjoj ili većoj meri menjao emocije kako bi vreme i bol prolazili.

Jebiga, nadam se da si se pogresno izrazio, prva reakcija bi ti svakako bila tuga i zal za izgubljenom osobom, a ne jed zbog vinovnika. Valjda.
Link to comment

opet spinujes i smaras po obicaju... ne, tzv. fini i posteni gradjani su zapravo krvoloci jer prizeljkuju smrtne kazne iz toplih fotelja i bez krvi na rukama, tzv. ljudski otpad je uglavnom posteniji od toga, ne laskaj sebi.

 

A ja tebi porucujem zagledaj se u sebe i pokusaj da shvatis odakle potreba da me ovako vredjas.

 

Nisam uvredjen jer se ne poznajemo, ali ovako srociti konstrukciju, zaista ne razumem razlog. 

 

 

Ja nisam fina niti pokusavam da se pravim da jesam, samo ne vidim nikakvu logiku u smrtnoj kazni, one koji su resili da ubiju nece odvratiti od toga, a one koji se sticajem nesrecnih okolnosti nadju u poziciji ubice opet ne moze da spase jer nisu nameravali da ubiju...

 

 

 

Ok ako ti tako kazes, ne ostaje mi nista drugo nego da verujem u tvoju pausalnu procenu.

 

Ocigledno si bolja i pametnija osoba od mene.

 

Zato volim ove granicne teme, nekako sve izadje na povrsinu mnogo brze.

Edited by Caligula
Link to comment

A ja tebi porucujem zagledaj se u sebe i pokusaj da shvatis odakle potreba da me ovako vredjas.

 

Nisam uvredjen jer se ne poznajemo, ali ovako srociti konstrukciju, zaista ne razumem razlog. 

 

 

 

Ok ako ti tako kazes, ne ostaje mi nista drugo nego da verujem u tvoju pausalnu procenu.

 

Ocigledno si bolja i pametnija osoba od mene.

 

Zato volim ove granicne teme, nekako sve izadje na povrsinu mnogo brze.

 

Za boldovano, evo zagledala sam se u tvoj post na koji sam odgovarala gde si sebe tako pretenciozno svrstao u ljudski talog koji je zeljan krvi a sve u potrebi da dramatizujes sebe i svoj stav. E, ako se ti osecas uvredjen mojim 'ne laskaj sebi', pa ostani uvredjen sta da ti kazem drugo.

 

Sto se moje pausalne ocene tice, pausalna je isto koliko i tvoja u najmanju ruku. Sto se mog stava povodom smrtne kazne tice, nece se promeniti, mozes obratiti paznju na ono sto sam odgovarala Glasu da se ne ponavljam.

Osim puke potrebe da se zadovolji zedj za krvlju, ne vidim smisao smrtne kazne, plus sto je smrtna kazna kao drustvena pojava meni jezivija i od ubistva kao takvog jer je hladnokrvno smisljena, napisana kao propis, izglasana, zavedena i pecatirana. 

Link to comment

Jebiga, nadam se da si se pogresno izrazio, prva reakcija bi ti svakako bila tuga i zal za izgubljenom osobom, a ne jed zbog vinovnika. Valjda.

 

Stvarno si me to pitala? 

Link to comment

I da, bas hocu da potezem tu argumentaciju posto mi je stvarno muka od tog stava postenogTM i finogTM gradjanina koji eto ne bi krvavio ruke ali bi rado podrzao nekog ko bi jer je to ispravno.

 

Bravo, Nera, +1.

Link to comment

Za boldovano, evo zagledala sam se u tvoj post na koji sam odgovarala gde si sebe tako pretenciozno svrstao u ljudski talog koji je zeljan krvi a sve u potrebi da dramatizujes sebe i svoj stav. E, ako se ti osecas uvredjen mojim 'ne laskaj sebi', pa ostani uvredjen sta da ti kazem drugo.

 

Pa ne izgleda tako. Izgleda mnogo gore.

 

Ti si mene prva pretenciozno svrstala u finu™ gospodu™, ne znam zasto to sad previdjas.

 

 

Osim puke potrebe da se zadovolji zedj za krvlju, ne vidim smisao smrtne kazne, plus sto je smrtna kazna kao drustvena pojava meni jezivija i od ubistva kao takvog jer je hladnokrvno smisljena, napisana kao propis, izglasana, zavedena i pecatirana. 

 

 

Ma idi, ovo u boldu je jedini smisao smrtne kazne.

 

koji je onda smisao bilo koje kazne sem da se zadovolji zedj za osvetom jer nikoga zatvor nije promenio etc. etc. etc... 

 

Pecatira drzava svakakva ubistva i stetocinstva prema drugim nevinim narodima i ljudima ali to fine™ gradjane™ ne zanima sve dok ima para u novcaniku i goriva u rezervoaru.  

 

Perverzija.

Edited by Caligula
Link to comment

 

Osim puke potrebe da se zadovolji zedj za krvlju, ne vidim smisao smrtne kazne, plus sto je smrtna kazna kao drustvena pojava meni jezivija i od ubistva kao takvog jer je hladnokrvno smisljena, napisana kao propis, izglasana, zavedena i pecatirana. 

 

+100000000000000

Link to comment

 

Ma idi, ovo u boldu je jedini smisao smrtne kazne.

 

koji je onda smisao bilo koje kazne sem da se zadovolji zedj za osvetom jer nikoga zatvor nije promenio etc. etc. etc... 

 

Pecatira drzava svakakva ubistva i stetocinstva prema drugim nevinim narodima i ljudima ali to fine gradjane ne zanima sve dok ima para u novcaniku i goriva u rezervoaru.  

 

Perverzija.

 

:isuse:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...