Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

kul tekst. najvazniji su ovi prigovori na formalne probleme u izboru nove direktorke. to su proverljive tvrdnje.

medjutim>

jesam li jedini koji ima problem sa tim da direktor skole drzi privatne casove odeljenju, makar besplatno?

 

Postoji ozbiljna razlika između privatnih i dodatnih časova, čak i kad dodatni časovi prevazilaze predviđenu kvotu. 

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    957

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pretpostavljam da je nespretna formulacija. Verovatno je držao časove jednom odeljenju iako mu to nije bilo u strukturi obaveza. Svaki zaposleni u školi ima određenu nedeljnu i godišnju strukturu gde pored redovne nastave ulaze i ostale obaveze poput saradnje sa roditeljima, dodatni, dopunski, pripremni časovi, priprema za nastavu, dežurstvo i sve ostalo.

Ako dobro razumem, čovek je radio nešto što nije morao, nije za to bio plaćen, a inspekcija je, u nedostatku pravih argumenata, to uzela za zlo.

Naravno, nije isključeno i da sam totalno omanula.

Link to comment

Imam isti utisak. 

 

edit: lele, upravo se setih da konsultacije držim duže od predviđenog vremena, taka mi karma, baš bi me ushitilo da me neko potkači zbog toga :mad:

Edited by Notorious
Link to comment

Pretpostavljam da je nespretna formulacija. Verovatno je držao časove jednom odeljenju iako mu to nije bilo u strukturi obaveza. Svaki zaposleni u školi ima određenu nedeljnu i godišnju strukturu gde pored redovne nastave ulaze i ostale obaveze poput saradnje sa roditeljima, dodatni, dopunski, pripremni časovi, priprema za nastavu, dežurstvo i sve ostalo.

Ako dobro razumem, čovek je radio nešto što nije morao, nije za to bio plaćen, a inspekcija je, u nedostatku pravih argumenata, to uzela za zlo.

Naravno, nije isključeno i da sam totalno omanula.

Ja sam slušao prilog, pre par dana u vestima, gde je baš tako objašnjeno...

 

Čovek je preuzeo da drži čas, i to je radio bez nadoknade... Jbg, u Srbiji kad radiš ne valja, kad ne radiš ne valja, nikad ne valja... Ako neko pikira tvoje mesto...

 

Kao u onom vicu sa zekom, cigarama i kapom...

 

 

 

Kako god bilo, zeka će dobiti batine...

Link to comment

Ja sam slušao prilog, pre par dana u vestima, gde je baš tako objašnjeno...

 

Čovek je preuzeo da drži čas, i to je radio bez nadoknade... Jbg, u Srbiji kad radiš ne valja, kad ne radiš nevalja, nikad ne valja... Ako neko pikira tvoje mesto...

 

Kao u onov vicu sa zekom, cigarama i kapom...

 

 

 

Kako god bilo, zeka će dobiti batine...

 

El to ono A gde je kapa? U verziji koju ja znam, vuk je taj kome ne ginu batine.

Ne menja poentu, u svakom slučaju.  

Link to comment

kul tekst. najvazniji su ovi prigovori na formalne probleme u izboru nove direktorke. to su proverljive tvrdnje.

medjutim>

jesam li jedini koji ima problem sa tim da direktor skole drzi privatne casove odeljenju, makar besplatno?

Nisu to privatni časovi, verovatno nisu imali (dovoljno) profesora fizike(što je čest slučaj u provinciji) ili je profesorka bila na trudničkom/whatever bolovanju, pa je direktor uskočio da popuni rupu. Ništa neubičajeno.

 

Nisam siguran, ali mislim da direktor ima pravo da drži do 4 časa nedeljno. Pomoćnik je obavezan da drži minimum 4 časa.

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment

 Nisam siguran, ali mislim da direktor ima pravo da drži do 4 časa nedeljno. Pomoćnik je obavezan da drži minimum 4 časa.

eto ti sad :unsure:

Link to comment

eto ti sad :unsure:

brčim teme, al zar poenta tekuće diskusije bila da je pomenutom profa, držao časove bez osnove za prekovremeni, a nije ni tražio extra kintu?

Link to comment

pomislio bi covek da si bar citao olivera twista... :fantom:

 

prosle su decenije od tog citanja, ogrubelo je moje staracko srce

Meni nikako nije ispod radara odnos ove države prema emigrantima.

Kad je ovakav prema građanima ove zemlje, kako se može očekivati da prema emigrantima (azilantima) bude bolji?!

Nije ovaj mučeni Sirijac napadnut zato što je Sirijac, već zato što je percipiran kao laka meta, kao i Raša Popov.

I ne branim ovog klinca od 14. godina, on će verovatno u neki zatvor, na duže, gde će se naučiti raznim trikovima 

kako da mu meta ne budu samo bespomoćni, verovatno će veći deo života provesti po zatvorima,

dok jednom sam ne postane laka meta.

Branim manje klince, za koje još ima neke šanse, a koje si ti proglasio psihopatama.

Ne znam šta se radi sa ljudima (decom) koji imaju dijagnozu psihopate? Toponica?

I sad imamo i onu famoznu Vulinovu odluku da svi korisnici socijalne pomoći sposobni za rad

moraju raditi za socijalnu pomoć.

Šta misliš, hoce li se povećati broj romske dece bez ikakvog nadzora, kome će neke moralne norme 

usađivati oni koji za njih budu imali vremena, tačnije, oni koji od njih budu pravili svoje ulične pljačkaše?

 

izvini sto tek sada odgovaram a takodje izvini zbog mog poprilicno ostrog nastupa, juce sam preterao u tonu i kvalifikacijama jer sam previse burno, da ne kazem emotivno, doziveo tu vest, valjda usled osecaja bespomocnosti kada citam sta se sve desava. s ozbirom kakvo nam je drustvo, kakve su institucije i zakoni, slutim da i mladja braca nemaju nikakve sanse za promenu svojih navika, koje su meni, ponavljam, jezive bas zbog njihovog uzrasta. drustveni polozaj roma je zaista toliko ocigledno los da je cak suvisno i obrazlagati na koliko je nacina los i to nije samo nas domaci vec evropski fenomen, vecina roma su ispod nama shvatljive granice siromastva, ustvari mi o romima i romskim zajednicama toliko malo znamo, kao da su negde u dalekoj australiji a ne tu, pored nas, u svakom gradu, oni su nasi sugradjani pobogu a kao da su na drugoj planeti koliko mi kao drustvo okrecemo glavu od njih, mene je ta vest bas nekako udarila u mozak zbog tog spleta okolnosti, naravno da je sirijac bio percipiran kao laka meta a ne zato sto je sirijac ali bas ta definicija, laka meta je tako strasna, ne znam kako da kazem, pobegao covek od stravicnog rata u svojoj zemlji, dok je mogao placao je raznih lesinarima da ga prebace do negde, kada je ostao bez para zaglavio je ovde kao beskucnik i postao zrtva maloletnog nasilnika. da ne pominejm onu tragediju kada su monstrumi natrpali pedesetak ljudi u obican kombi i jos im lesinarski naplatili to

Bio odgovor na pontijakov post koji je ostao na prethodnoj strani, trebalo je da kvotujem, gde on kaze nesto kako nisu druga romska deca takva. Pa nisu imali roditelje koji ih pretuku ako se ne vrate uvece sa bar hiljadu dinara, a ovi su imali. Uzasan im je ceo zivot, i bice im uzasan, i nista nisu oni krivi, a sirice taj uzas i naokolo pljackama, napadima. Izmedju ostalog zato sto smo pustli da tu nezasticenu decu roditelji tretiraju na taj nacin bez ikakve kontrole, da decaci nisu napali Rasu Popova roditelji im ne bi ni te 4 godine zatvora dobili, a sad je uostalom vec kasno u smislu da je sad i broj takvih porodica jako veliki, tako da sad sigurno vise ni ne postoje kapaciteti za izvlacenje takve dece od roditelja. Pre 30, 40 godina moglo je nesto mozda i da se uradi, sad ne vidim sta i kako.

 

Ta drzava smo svi mi koji ne okrenemo niciji telefon kad vidimo dete na raskrsnici koje mora da prosi, a ne okrecemo jer to ima smisla samo u sistemu gde na 50000 bogatih i sitih ide ovako neki ekstrem sirotinje, a u Srbiji je to besmisleno. Jeste drzavni aparat otudjen, ali s druge strane kad govorimo o svakodnevnim drzavnim servisima poput socijale zdravstva itd tu ne postoji drzava koja se odnekud pojavljuje i treba da sredi stvari.

 

da, slazem se sa ovim postom

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...