Jump to content
IGNORED

DOOM! DOOM IS UPON US! (Raspad naseg drustva, pbp)


Аврам Гојић

Recommended Posts

pa znam, al koj ce krasni u organizovanoj religioznoj (ili bilo kakvoj) grupi, ako ne prihvata i ne namerava da poshtuje pravila? 

 

O tome neka razmišljaju oni koje to zanima. Meni svira patrijarh za to.

Link to comment
  • Replies 40.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • gospa buba

    1865

  • ToniAdams

    958

  • Filozof manijak

    888

  • radisa

    786

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kako ide ona floskula 'svi imaju pravo na misljenje dok se ono slaze sa mojim'...

ne znam za druge narode ali sam kod nas primetila jednu veliku potrebu da se svima objasnjava kako imaju ziveti i to prilicno agresivno, cesto pomislim kako je mozda sreca sto smo mali narod inace ko zna sta bi sve nama palo na pamet da uterujemo (preterujem naravno, cisto razgovora radi). takodje zanimljivo kako ne kapiraju da je to zapravo identicno razmisljanje samo sa suprotstavljenih pozicija, ono 'objasnjavacu ti sam bas ja u pravu, do poslednjeg zivca i kukati kako si ti grozna osoba jer radis to isto' :P

 

eh...:D

 

pa, tehnichki gledano mora. ko zeli (ne mora, zeli!), taj (treba da) zna koja pravila prihvata, inache - shta tachno zeli? :unsure:

 

ono što želi...šta god da je to. to je cela poenta.

Link to comment

O tome neka razmišljaju oni koje to zanima. Meni svira patrijarh za to.

pa kako da ti kazem, svima nam svira, al kao, hajde, razgovaramo.

 

meni zvuchi razumno ^_^

Link to comment

pa znam, al koj ce krasni u organizovanoj religioznoj (ili bilo kakvoj) grupi, ako ne prihvata i ne namerava da poshtuje pravila? 

može čovek da veruje u boga a da pri tom ne veruje instituciji 

ništa neobično

Link to comment

Evo meni svestenk dolazi kuci da osvesta stan kako obicaji nalazu i sta cemo sad? Jel sam zaostao, retardiran ili sta vec? A sto je jos gore akademski sam obrazovan cak sta vise od skora sam postao advokat :o

 

Da, kao što je običaj i osveštavanje automobila.

 

I ja ne vidim što je problem što ovde ljudi to smatraju primitivnim. Niko nije rekao da to ne treba da se radi, već da je po njima to primitivno.

Link to comment

Da ali ovde fokus nije na forumašima koji to rade već na običaju. Šta sad, ne treba ni o čemu iznositi mišljenje da se neko ne bi uvredio? 

Hajde onda da ne nazivamo primitivnima i one koji odbijaju da vakcinišu svoju decu, možda ima takvih i među forumašima, pa nije lepo.

 

Valjda forum i služi tome da se razmenjuju mišljenja, A ovde se čak nisu napali ni verovanje niti neka tradicija već jedan običan paganski običaj koji veze nema sa hrišćanstvom već sa lokalnim popovima preduzetnicima.

Link to comment

???

otkud tebi ovo ?

tj. neka pravila su ok, a ostalo je mambo-džambo

 

preporuka za čitanje:

pogovor krojcerovoj sonati. tolstoj

 

Od crkve. Žito, vino, sveća.  Krštenje, venčanje, pričešće, opelo. To su pravila, nema ih mnogo. Sve ostalo je folklor

Link to comment

to su babe i žabe. kakve veze imaju ritualne radnje sa vakcinacijom?

 

i jedno i drugo je novokomponovano

 

a i govorio si o vređanju forumaša, pa sam rekao kako bi neko isto tako mogao da se uvredi

Link to comment

ja da mislim da sam napadnuta nekakvom negativnom energijom u prostoru, izbegla bih popa i probala nešto sama

tipa, malo palila tamjana, mirišljave štapiće i taj rad

jel' sam ja sad primitivna   :cry:

 

i promaja, da, definitivno bih napravila promaju 

 

ed

 

 

Žito, vino, sveća.

u kraju moga muža se slava slavi bez žita, verovao ili ne

mada u svim crkvenim pravilima piše drugačije

jel' su oni sad jeretici ?

Edited by dùda
Link to comment

a ne mora religija u psiholoskom i socioloskom/institucionalnom smislu da bude identicna stvar. najjace da kod vecine uopste i jeste...

 

inace kako covjek da objasni da je blazena djevica marija iz medjugorja, moj omiljeni lik iz pop kulture, medju hiljadama poruka koje dnevno daje svojoj omiljenoj vidjelici™ a koje su tipa 'molite se! give peace a chance!' dala i par nekih o gradjevinskim dozvolama u medjugorju a da njena sluzbenica za komunikaciju sa potrosacima nije procerana iz svoje poslovicno religiozne sredine (nego naprotiv, drzi privatno svetiliste i bijesno zaradjuje od toga)

 

uopstenije gledano a i bitnije za ovu temu, ljudi itekako imaju svoje privatne rituale i rastegljive granice, cak i kad su iskreno religiozni. striktnost u tom smislu koji pominjete tesko da funkcionise. tamo gdje  funkcionise to je zato sto ima psiholosku svrhu a i tamo gdje donosi izgrede razlog je isti.

Link to comment

Mene su roditelji vaspitali da poštujem autoritete :(

 

Šalu na stranu, ja ne mislim da je to što je mala radila bog zna kako pametno, inteligentno i neki čin buntovništva...

 

Meni to pre deluje kao sprdanje sa autoritetom, kad znaš da će te spasiti mama i tata, što god da uradiš, a ti ćeš biti faca u društvu... A to onda nije buntovništvo, niti ruganje autoritetima, niti bilo šta, nego čin iživljavanja nad slabijim od sebe...

 

Čega se iskreno gadim...

 

Šokica je u stvari pogrešila što je napala belog medveda koji joj se rugao... I streljana je za primer, da se zna da mamina i tatina deca moraju biti zaštićena...

 

Imao sam drugara (dugo se nismo čuli, zato je prošlo vreme) koji je kao jedan od najboljih đaka u školi profanki engleskog svašta rekao u lice pred 50 ljudi, i pokupio se i otišao iz škole, iako je mogao ostati kako je hteo... Vidiš, to je buntovništvo, to je izražavanje nekog stava, i nošenje sa posledicama...

 

Ovo što je klinka radila je bullshit...

 

Savrseno tacno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...